Bir Apple Mühendisi YouTuber Kızının Çektiği Video Yüzünden Kovuldu

Sürecin en başından sonuna kadar iPhone X üzerinde çalışmış ve yaklaşık da 4 yıldır Apple’da görev yapan mühendis, YouTuber kızı Brooke Amelia Peterson’ın viral olan videosu yüzünden Apple’dan kovuldu. iPhone X çıkmadan önce Apple’ın genel merkezinde bulunan ve yalnızca çalışan kodlarıyla erişilebilen iPhone X modelinin babasıyla birlikte videosunu çeken Amelia, resmen izlenme tutkusu yüzünden babasını işinden etti.

Apple’da henüz piyasaya çıkmamış olan ürünlerin sızdırılması yasak. Kaldı ki 4 yıldır Apple’da çalışan bir mühendisin bu kuralları bilmemesi ve kızını uyarmaması da şaşırtıcı. Dolayısıyla Apple’ın kararı bu noktada haklı görünüyor. Ayrıca viral olan bu video Apple Campus içerisinde çekilmiş durumda. Apple Campus’te kamerayla çekim yapmak da genel olarak yasak. Aslında baba-kız iki durumu birden ihlal etmiş oluyorlar.

Video Apple’ın uyarısı dahilinde hemen silinmiş. Amelia da babasının ve kendisinin durumlarının iyi olduğunu ve o kadar da üzgün olmadıklarını anlattığı bir video yayınladı.
Kategoriler: Gündem, İş, Teknoloji

Yorumlar (0) Yorum Yap

/