Microsoft’tan iMac’e Güçlü Rakip: Surface Studio

Yağmur Avvurur

Yağmur Avvurur

Founder @ceotudent

Microsoft, 26 Ekim gecesi gerçekleşen New York lansmanında Surface cihazlarını gün yüzüne çıkardı. Dijital sektörü ve özellikle mesleği yaratıcılık gerektiren insanları hedeflediği hepsi bir arada(All in One) bilgisayarı Microsoft Surface Studio gecenin en dikkat çeken ürünü oldu. Surface Studio’nun genel özellikleri ve tasarımı adeta iMac’e meydan okuyor.

Microsoft, “masaüstünü stüdyoya çeviren” bilgisayarı Surface Studio ile mimar, çizer, grafiker demeden profesyonellerin maksimum seviyede verim alabileceği bir bilgisayar tasarlamış. Minimal, modern ve etkileyici bir tasarım anlayışının hakim olduğu bilgisayar ayrıca “Dünyanın en ince LCD monitörü” olarak tanıtılıyor. Sadece 12,5 mm inceliğinde olan Surface Studio, üzerindeki güçlü ve hareketli menteşe sayesinde ekranı istediğiniz açıda ayarlamanızı sağlıyor. Bu özellik size masaüstü bilgisayarınızda tablet deneyimi yaşatma fırsatı sunuyor. Bir başka özellik olan True Scale. Bu özellik ise nesnelerin ekranda gerçek hayattakiyle aynı boyutta görünmesini sağlıyor. Bilgisayarın genel özellikleri sürekli çizimle uğraşan kullanıcıların çalışmalarını yüksek verime ulaştırma amacı taşıyor.28 inçlik dokunmatik PixelSense ekranı bulunan Microsoft Surface Studio, gelişmiş ekran teknolojisi ile en kaliteli grafik performansına sahip bilgisayarlar arasında ilk sırada yer alıyor. Bilgisayar, 13.5 milyon piksel barındırıyor. Bu rakamın bir 4K TV’deki piksel sayısından yüzde 63 daha fazla olduğu vurgulanıyor.6. nesil Intel Core i5 ya da 6. nesil Intel Core i7 işlemci kullanılan ürünün 32GB RAM‘i bulunuyor.  Bilgisayarın depolama alanı ise toplamda 2TB alana sahip hibrit SD ve HD depolama alanlarından oluşuyor.

Microsoft Surface Studio, aynı zamanda “Palm Rejection” özelliğini barındırıyor. Böylelikle ekran üzerinde yapılan işlemler sırasında avuç içi veya elin kenarı ekrana yanlışlıkla temas etse bile bu durum işlemi etkilemiyor.

Cihazın en heyecan verici ve sıra dışı özelliği ise “yaratıcı süreç için yeni bir aksesuar olan” Surface Dial. Bu yan ürünün üzerine bastığınız zaman ekranda dairesel bir menü görünüyor. Düğmeyi döndürerek farklı işlevlere ulaşabiliyorsunuz. Daha da ilginç olan Surface Dial’ı ekranın üzerinde, ekranla etkileşimde bulunmak üzere de kullanabiliyorsunuz.Şu anda Microsoft Surface Studio’nun satış fiyatı 2999 $. Bilgisayar 26 Kasım’da ön siparişe sunulacak ve yılbaşı tatili kapsamında satışta olacak.

facebook-paylas2 new-twitter-paylas2

⇓ CEOtudent Facebook sayfasını takip etmeyi unutmayın ⇓

Kategoriler: Gündem, Teknoloji

Yorumlar (0) Yorum Yap

/