The New York Times, Ezhel’i Şu An Avrupa’da Önem Arz Eden 15 Müzisyenden Biri Olarak Gösterdi

WonWoman

WonWoman

Kırmızı her zaman kazanır | @SouthCarolina

Dünyanın en büyük gazetelerinden ve dijital yayıncılarından biri olan New York Times gazetesi, hepimizin severek dinlediği Rap sanatçısı Ezhel’i Avrupa’da şu sıralar önem arz eden 15 müzisyenden biri olarak gösterdi.

The New York Times gazetesinin, Avrupa’nın en popüler ve şu sıralar önemli olan 15 müzisyenini bir araya getirdiği listede Ezhel de var!

Listenin tam adı şu şekilde: “Muhtemelen bilmediğiniz ama bilmeniz gereken 15 Avrupalı müzisyen”

Avrupa müziğinin Eurovision’dan ibaret olmadığının altını çizen The New York Times, bu listenin ilk sırasını ise İtalyan müzisyen Chali’ye verdi.

Listenin devamı şu şekilde:
Ukrayna’dan Alyona Alyona
Gürcistan’dan HVL
Fransa’dan Aya Nakamura
İsveç’ten Viagra Boys
Portekiz’den Violet
Belçika’dan Angele
Büyük Britanya’dan Dave
Polonya’dan Julian Uhu
İsviçre’den Vendredi Sur Mer
İspanya’dan C. Tangana
Almanya’dan Von Wegen Lisbeth
Rusya’dan Ic3peak
Kosova’dan Melinda Ademi
ve 15. sıradan Türkiye’den Ezhel!

The New York Times’ın Ezhel hakkında yazdıkları şu şekilde:

“Eğer Türkiye’de yaşamadığı halde Ezhel’i tanıyanlar varsa, bunun nedeni geçen yıl şarkılarında uyuşturucu kullanımını özendirmek suçundan hapse girmesidir. Cezaevinde 1 ay geçiren Ezhel (Ömer Sercan İpekçioğlu), beraat etti fakat hala 2 farklı suçlamayla karşı karşıya.”

“Ezhel Türkiye’de, Türkçe Rap’in yükselen yıldızı olarak tanınıyor. Hayranları arasında her kesimden insana rastlamak mümkün; beyaz yakalılar, başörtülüler, ergenler, yaşlılar… Her ne kadar politikacılar müziğini sevmese de Ezhel genelde Türkiye’de seviliyor. Ezhel başarısının bir kısmını müzisyen ailesine borçlu olduğunu söylüyor. Annesi, Türkçe, Arapça ve hatta Çince şarkı söyleyen emekli bir memurmuş. Ünlü müzisyen bu konuyla ilgili şunları söylüyor: ‘Böylesine çok yönlü bir kültür, dünyaya dair bana geniş bir perspektife kazandr. Örneğin ‘Felaket’ şarkısı trap, Türk halk müziği ve Reggae’den oluşuyor. Her farklı tür benim için farklı renk demek ve ben bu renklerle resim yapıyorum.’

Şu anda Berlin’de yeni albümü için çalışan Ezhel, rap müziğin şu anki mücadeleci yaşamına ve yaşadıklarına uygun olduğunu söylüyor. ‘Yaşam mücadelesi ya da sınıf mücadelesi’ diyor ve ekliyor: ‘Rap, sanatımı kullanarak zorluklarıma karşı direnmemi sağladı.’ “


Gurur duyduk, tebrikler Ezhel! ?

Kategoriler: Başarı, Gündem

Yorumlar (0) Yorum Yap

/