İstanbul Üniversitesi Öğrencileri Karda Kışta Bitlis’teki Köy Okullarına Yardım Götürdü

Cyaffel Gusto

Cyaffel Gusto

Üretemediğim her günü yaşanmamış sayarım.

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü Öğrenci Kulübü’ndeki gençler, harçlıklarından arttırdıkları paralar ve topladıkları desteklerle bir köy okulunda eğitim gören çocuklara yardım için Bitlis’in yolunu tuttu.

İstanbul Üniversitesi öğrencisi olan bir grup genç kendi imkanlarıyla bir araya getirdikleri yardımı kar kış demeden Bitlis’teki okullarına taşıdı.

Gençler başlatıp başarıyla sürdürdükleri yardım kampanyası ile bir araya getirdikleri okul malzemelerini ve biriktirdikleri harçlıkları köy çocuklarına ulaştırdı.

Bu yardım ile Küllüce, Yalnızçamlar, Budaklı ve Süttaşı köylerindeki öğrencilere hediyeler dağıtıldı.


Geçtiğimiz senelerde de benzer projelere imza atan kulübün yardımları küçükleri fazlasıyla mutlu etti.

Kulüp Başkanı Emre Bozkurt, kampanya kapsamında İstanbul’da 3 ay süren yoğun bir çalışma yürüttüklerinin altınız çizdi.

“Çok meşakkatli bir süreç yaşadık. Üniversitede boş zamanlarımızda kitapları ayırma ve kolileme işlemi yaptık. Bu yardımları toplamak için birçok yere başvurduk.”

İlk ve ortaokul öğrencileri için kırtasiye ve oyuncak, lise öğrencileri için de test kitapları topladıklarını anlatan Bozkurt, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Çok meşakkatli bir süreç yaşadık. Üniversitede boş zamanlarımızda kitapları ayırma ve kolileme işlemi yaptık. Bu yardımları toplamak için birçok yere başvurduk. Üç aylık ciddi bir çalışma sonunda Bitlis’te ‘Bisikletli Kütüphaneci’ olarak tanınan Hakan Yücel ile okulları gezdik. Bizi çok iyi ağırladılar. Farklı köylere gittik. Elimizden geldiğince ve tüm samimiyetimizle öğrencilere yardım ettik. Bu süreçte bine yakın öğrenciye ulaştık.”


Bu yardımlarla hepimizin geleceği olan çocukların eğitimine katkıda bulunan gençlerimizi yürekten kutluyoruz!

Kategoriler: Başarı, Gündem

Yorumlar (0) Yorum Yap

/