Girişimci Adaylarının Takip Etmesi Gereken 7 Kişisel Blog

Yağmur Avvurur

Yağmur Avvurur

Founder @ceotudent

Tespitleriyle, tecrübe ve bilgi aktarımlarıyla, ufuk açan yorumlamalarıyla pazarlama, iletişim, teknoloji üzerine blog yazan güzel insanlar var. Bu karşılıksız hizmet karşısında yapmamız gereken tek şey bilgiyi kucaklamak!

*Görsellere tıklayarak internet sitelerine ulaşabilirsiniz.

1) Sina Afra
Markafoni’nin kurucusu, Türkiye Girişimcilik Vakfı Başkanı ve aynı zamanda Türkiye’nin önde gelen melek yatırımcılarından olan Sina Afra’nın yazdığı içeriklerin odağında genç girişimciler var.

2) Alemşah Öztürk
41? 29! dijital ajansının kurucusu olmakla birlikte Arcademonk, Grupanya ve Dijital Büro Istanbul adlı oluşumların da girişimcisi olan Alemşah Öztürk kendi isminde bir blog web sitesi oluşturmak yerine içeriklerini Tumblr’da oluşturduğu bir profil üzerinden paylaşıyor.

3) Burak Büyükdemir
Girişimcilik platformu Etohum’un kurucusu olan Burak Büyükdemir, özellikle Türkiye’deki girişimcilik üzerine önemli gelişmeleri ve sıra dışı fikirlerini bu blogu üzerinden paylaşıyor.

4) Temel Aksoy
REMARK, Fikirhane gibi girişimlerinin yanında Türkiye’nin de başarılı araştırmacılarından olan Temel Aksoy’un profesyonelce tasarlanmış kişisel blogunda birçok faydalı bilgiye ulaşabilirsiniz. Zaman zaman ürettiği video içeriklerle de okurlarına bilgi aktarımı yapmaya çalışan Temel Aksoy’un blogunun App Store’da ve Google Play’de uygulaması da mevcut.

5) Ercüment Büyükşener
Hayal Akademisi isimli iletişim ajansı kurucusu ve Kulüp VAIO Türkiye markasını, 2007 yılında SONY Avrupa’ya kabul ettirerek, projesiyle 21 ülkeye örnek gösterilen başarılı teknoloji girişimcisi Ercüment Büyükşener’in sık güncellenmese de çokça deneyimlerini paylaştığı faydalı bir blogu bulunmakta.

6) Hasan Başusta
Başarılı bir pazarlama iletişimi uzmanı ve stratejisti olan Hasan Başusta’nın oldukça aktif olan blogunu düzenli olarak takip etmenizi öneriyoruz.

7) İsmail H. Polat
Türkiye’nin ilk Yeni Medya Bölümü’nün kuruluş çalışmalarında rol almış ve ayrıca, Doğan Holding, Merkez Yayın Grubu ve Ciner Medya Grubu gibi medya kuruluşlarının mobil iletişim ile ilgili birimlerin yönetici veya danışman olarak aktif görev yapmış olan yeni nesil medya uzmanı olan İsmail H. Polat da kişisel blogu üzerinden deneyimlerini okurlarıyla paylaşmaktadır.

Facebook'ta Paylaşnew-twitter-paylas

Kategoriler: Girişimcilik

Yorumlar (0) Yorum Yap

/