Girişimci Olmanın 8 Artısı

Berk Tezkoşar

Berk Tezkoşar

Calibration Engineer, Tech Editor, DJ

Kendi işinize başlama hayalindesiniz fakat sabit bir maaş alamamaktan mı korkuyorusunuz?

Korku üzerine odaklanmak yerine gerçekten eğlenerek bir şeyler yaptığınız zaman hayatınızın nasıl değişeceğini bir düşünün.

Hayatınızda neyi seçerseniz seçin mutlaka sonucunda artılar ve eksiler olacak. Düzenli gelirinizi kaybetme riski üzerinde odaklandığınız an, hayallerinizin peşinden koşmayı aklınızdan uzaklıştırmaya başlarsınız.

Aşağıdaki infografide girişimci olmanın sekiz “artı”sı;

1) Seçim
Sıfırdan bir işe başladığınızda tüm seçimleri siz yaparsınız. İstediğiniz kadar yaratıcı olabilir, her gün ne yapacağınıza karar verebilirsiniz. Bir ücret almasanız bile yapmaktan zevk alacağınız, sizi heyecanlandıracak, motive edecek bir şey seçin!

2) Sizin Standartlarınız
Kendi işinizde standartları siz belirlersiniz. Nasıl giyinmek istiyorsanız giyinin, kendi sesinizle konuşun, gerçek sizi ortaya çıkartın. Başkalarının fikirleri ve işlerinin avukatlığını yapmayın.

3) Sizin Hayatınız, Sizin Yolunuz
Yaşamak istediğiniz hayata uygun bir plan yaratın. Ne zaman istiyorsanız o zaman seyahat edin. Ailenize vakit ayırın. Size neşe verecek şekilde zaman geçirin.

4) Your Best Self ?
En iyi olduğunuz şeyi yapın. Yaşadığınız tecrübeleri insanlarla paylaşın. En iyi olduğunuz, sizin için anlamı ve amacı olan işleri yapın.

5) Para
Sevmediğiniz bir alanda çalışıp enflasyondaki abartı değişimlere bağlı kalarak maaş değişimiyle  ya da tonlarca işe göre artan maaşlarla uğraşmayın, kendi paranızı kazanın.

6) Marka
Kimsenin sizden alamayacağı, tamamen sizi yansıtan ve dünyaya katkıda bulunan 100% sizin olan bir marka kurun.

7) İnsanlar
Birlikte çalışacağınız, sizinle çalışmaya can atan ve sizinle aynı keyfi yaşayan insanları seçin. İşiniz için müşteri hedefini belirleyin. Sizinle birlikte amacınızı yansıtacak tedarikçiler ve partner seçin.

8) Işığınız parlasın.
Mutlu olduğunuz an –gerçekten mutlu olduğunuz zaman- en parlak ışığınızı yansıtırsınız. Böylece başkalarını da ilham vererek onların da aynı şeyi yapmasına destek olursunuz. Sadece hayatınızda kendi yolunuzu seçmek bile başkalarının da hayallerinin peşinden koşmasına destek verir. Domino etkisi gibi. Mutlu olarak dünyayı daha yaşanabilir olmasına katkı sağlayın.

Kaynak.

facebook-paylas2 new-twitter-paylas2

⇓     CEOtudent Facebook sayfasını takip etmeyi unutmayın     ⇓

Kategoriler: Girişimcilik

Yorumlar (0) Yorum Yap

/