“Game of Thrones” Dilini Anlamak Artık Mümkün

Selin Gizem Bozkurt

Selin Gizem Bozkurt

https://selingizem.me

13 Temmuz 2017

En iyi dil öğrenme araçlarından biri olan Duolingo, High Valyrian dilini öğrenmek isteyen Game of Thrones takipçileri için özel bir kurs açıyor. 
Çarşamba günü uygulamanın websitesine “Valyrio Māzis” yazıldı – “Valyrian is coming” – “Valyrian (dili) geliyor”.
Duolingo ise High Valyrian dili için olan kursunu 16 Temmuz’da sunmayı planlıyor – yani Game of Thrones yeni sezon başlangıç tarihinde.
High Valyrian, uzman dilbilimci David J. Peterson  tarafından yaratılmıştı. Peterson aynı zamanda Duolingo’ya da dilin eğitimi konusunda da destek verdi. 

Peterson ayrıca bu yaz döneminde University of California Berkeley’de “The Linguistics of Game of Thrones and the Art of Language Invention” yani “Game of Thrones Dilbilimi ve Dil Yaratma Sanatı” dersi verecek. Ders içeriği Game of Thrones dillerinden çok öğrencilere kendi dillerini yaratmayı öğretecek.

Game of Thrones dillerinden biri olan Dothraki de Peterson tarafından yaratıldı ve bu dili öğrenmek isteyenler Living Language uygulamasından faydalanabilir.
Bakalım sıkı Game of Thrones takipçileri bu dilleri çözmeyi başaracak mı?
Kariyer Macera Dolu Bir Oyun: İşte Bunlar da Hile Kodları

Yeni bir oyuna başladığımızda öğrenecek çok şeyimiz oluyor. Her oyun keşfettikçe haz aldığımız, engelleri aştıkça heyecanlandığımız, öğrendikçe harika hissetti...

Kariyer Macera Dolu Bir Oyun: İşte Bunlar da Hile Kodları Kariyer Macera Dolu Bir Oyun: İşte Bunlar da Hile Kodları

Yorumlar (0) Yorum Yap