Acun Ilıcalı’nın Dijital Platformu Exxen’de Yayınlanacağı İddia Edilen Yapımlar ve Yer Alan Ünlüler

Popüleksi

Popüleksi

gündemsel konuları özetliyorum

Başarılı televizyoncu Acun Ilıcalı ana akım medyada sıyrılıp Netflix için Exatlon Challenge isimli bir yarışma programı çekmişti. Özellikle Z kuşağı başta olmak üzere yeni nesillere ulaşmak adına vizyoner adımlar atan Acun Ilıcalı geçtiğimiz haftalarda dijital yayın platformu Exxen’i duyurdu.
Peki 1 Ocak itibarıyla yayın hayatına başlaması planlanan Exxen’de nasıl diziler ve programlar yer alacak? Bu yapımlarda hangi ünlüleri göreceğiz? İşte Exxen yer alacağı iddia edilen yapımlar ve bu yapımlarda izleyeceğimiz ünlüler!

Exxen için geliştirileceği öğrenilen ilk proje, Aleyna Tilki ve Cemal Can’ın başrolde yer alacağı bir müzikal dizi olacak.

Aleyna Tilki’yi tanımayanımız yoktu herhalde. Cemal Can ise yine bildiğiniz üzere Survivor’ın son şampiyonu!
Ali Atay’ın proje tasarımını, Onur Ünlü’nün ise yönetmenliğini üstlendiği ”Şeref Bey” adlı dizide ise Haluk Bilginer, Songül Öden ve Ertan Saban başrolde olacak.

Ali Atay’ın senaryo tarafındaki başarısını birçoğumuz biliyoruz. Haluk Bilginer ise bu yapımı bambaşka noktaya taşıyan isim olacak.


”Vahşi Şeyler” adlı 8 bölümlük mini dizide ise Nurgül Yeşilçay, Hazal Türesan ve Selim Bayraktar başrolde yer alacak.

Hazal Türesan’ı özellikle Mucize Doktor dizisinden tanıyoruz. Selim Bayraktar’ın kariyeri ise Muhteşem Yüzyıl ile yükselişe geçip Ufak Tefek Cinayetler ile zirve yapmıştı. Nurgül Yeşilçay’ı zaten hepimiz çok iyi tanıyoruz.
Ayla, Müslüm, Naim gibi yapımları ile dikkat çeken Mustafa Uslu, Exxen için ”Hükümsüz” adında ve Özgü Namal’ın başrolde yer aldığı bir dizi projesinin yapımcısı olacak.


İbrahim Büyükak’ın senaryosunu kaleme alıp başrolde yer alacağı iki yapım da diğer Exxen projeleri arasında.

Bu yapımların isimleri ise ”İlginç Bazı Olaylar” ve ”Zehirli Çiçekler” şeklinde.
Bu iddia tam bir bomba! İddialara göre Ceza’nın ve Sagopa Kajmer’in jüri koltuğunda oturacağı Rapstar yarışması Exxen’in yapımları arasında yer alacak.

Eğer bu iddia doğru ise Türkçe Rap’in efsanesi olarak nitelendirilen iki üstadın yıllardır süren husumeti son bulacak gibi görünüyor.


Bu yarışmanın dışında; Burcu Esmersoy’un sunacağı güzellik ve moda temalı Next Top Model isminde bir program yer alacak.

Programın Türk televizyonlarında gördüğümüz klasik moda programları gibi mi yoksa ABD’deki reality şovlar gibi mi olacağı bilinmiyor.
Beyazıt Öztürk ve İbrahim Büyükak’ın sunacağı Pişti adında bir programın da Exxen’de yer alacağı iddia ediliyor.


Tolga Çevik’in bir zamanlar reytingleri alt üst eden efsane programı Arkadaşım Hoşgeldin’in de Exxen’de yer alması bekleniyor!

Arkadaşım Hoşgeldin, 15 Haziran 2011 tarihinde sona eren Komedi Dükkanı programının devamı niteliğinde bir programdı. Tolga Çevik’in, Fırat Doğu Parlak’ın talimatlarına göre doğaçlama skeç yaptığı yenilikçi bir eğlence programıydı.
Gökhan Çınar’ın sunduğu ve şu sıralar YouTube’ta sıkça gördüğümüz Katarsis ile başarılı içerik üreticisi 140journos da Exxen’de yer alacak.


Ayrıca Enis Arıkan sunuculuğunda bir talk show’un da platformda yer alacağı söyleniyor.

Enis Arıkan’ı ilk kez Gülse Birsel’in Jet Sosyet adlı komedi dizisi ile tanımıştık. O zamandan bu yana kendisini reklam filmlerinde, sosyal medyada sıkça görüyoruz.
Acun Ilıcalı, geçtiğimiz günlerde YouTube’da ”Konuşanlar” programı ile son dönemlerde çok popüler olan Hasan Can Kaya ile bir araya gelmişti. Belki de bu görüşmenin içeriği de Exxen’de yayınlanacak bir program olabilir.


Tosuncuk, Arda Turan, Ezhel, Bülent Ersoy gibi isimlerin belgeselleri platformda olacak.

Ayrıca Mustafa Uslu, Hagi ve Alex gibi futbol efsanelerinin belgesellerini ve Dumlupınar adlı Türkiye’deki seri katilleri anlatan bir belgeseli Exxen için yapacak.
Varol Yaşaroğlu’ndan iki yeni Kral Şakir çizgi filminin yanı sıra Süper Bir Takım adlı yeni bir çizgi dizi de platformda yer alacak.


Bir nostaljik yapım ise yeni bölümleri ile yeniden izleyici karşısına çıkacak. Sihirli Annem dizisinin yeni bölümlerinin de Exxen seyircileriyle buluşacağı söyleniyor.

Bir zamanların efsaneleri arasında yer alan Sihirli Annem 27 Şubat 2003’te yayına girip 10 Mart 2012’ye kadar yayında kalmıştı.
Exxen gençlik yapımlarında da oldukça iddialı! Bu alanda da birkaç dizi yer alacak.

Exxen’in gençlik yapımları arasında Öğrenci Evi adında lüks bir villada yolları kesişen 3 öğrenciyi anlatan bir yapım, para kazanmak için dadılık yapmak zorunda kalan bir üniversite öğrencisini anlatan Dadı adlı yapım, sosyal medya zorbalığı konulu Eziklerin Savaşı adlı yapım ve iki genç aşığı anlatan Yaş 17 yer alıyor.


TikTok’tan YouTube’a kadar birçok fenomenin farklı yapımlarla Exxen’de yer alacağı söyleniyor.

TikTok fenomenlerinden Semiraminta ve Miço ile birlikte YouTuberlar’dan Orkun Işıtmak, Reynmen ve Buğra Kazancı da çeşitli projelerle Exxen’de yer alacak.
Televizyonculukta oldukça başarılı olan Acın Ilıcalı bakalım dijital platformu Exxen’de de başarıya ulaşabilecek mi?

Kategoriler: Gündem

Yorumlar (0) Yorum Yap

/