Elon Musk’ın En Sevdiği 9 Video Oyunu

Gamist.co

Gamist.co

Oyun ve Oyuncu Kültürü; Son Haberler, İncelemeler, Ürünler, Kampanyalar, Çekilişler

SpaceX, Tesla Motors ve PayPal gibi çok değerli şirketlerin kurucularından olan Elon Musk, aynı zamanda çok büyük bir oyun tutkunu olması ile de göze çarpıyor. Yoğun iş hayatına rağmen video oyunlara olan ilgisini asla kaybetmemiş ve oyun oynamaya sık sık vakit ayırıyormuş.
Peki hangi oyunları yakından takip ederek oynuyor? İşte dahi milyarderin en sevdiği 9 video oyunu:

1) Overwatch

2016’da attığı bir tweet ile birlikte Overwatch‘a olan ilgisini belirten Elon Musk, yapmış olduğu bir röportajda “İzleyicilere hangi oyunu tavsiye edersiniz?” sorusuna doğrudan “Overwatch” yanıtını vermişti. Favori karakterinin ise Soldier 76 olduğunu söylüyor.

2) Hearthstone

Overwatch‘u tavsiye ettiği röportajda aynı zamanda çocukları ile birlikte Hearthstone oynadığını da belirten Elon Musk‘ın bariz bir Blizzard hayranlığı söz konusu.

3) BioShock Serisi

Bioshock serisinin hikaye anlatımından çok etkilendiğini belirtmiş olan milyarderin sevdiği oyunlar arasına bu seriyi de ekleyebiliriz. Fütüristik yapımlara bir hayli ilgi duyduğu söylenebilir.

4) Mass Effect Serisi

 
Uzay teması içeren Mass Effect‘in de bu listede olması pek şaşırtıcı değil. 10 çizgi roman, 4 roman ve pek çok oyun ile karşımıza çıkan Mass Effect serisinin 2. oyunu için Elon Musk, gelmiş geçmiş en harika oyunlardan bir tanesi yorumunu yapıyor.

5) Fallout Serisi

Post-apokaliptik bir temada geçen oyun serisi en çok hoşlandığı video oyunlardan. En eski yapımlarından günümüze kadar olan yapımlara kadar tüm oyunları ilgiyle takip etmiş.

6) Civilization Serisi

Elon Musk, ilk olarak 1991 yılında Sid Meier tarafından piyasaya sürülen Civilization serisini de bir dönem oynadığını belirtiyor.

7) Saint’s Row IV

İçerisinde pek çok mizahi öge barındıran Saint’s Row IV, belirsiz bir gelecekte Amerika’da yaşanan uzaylı saldırılarını konu alıyor. Tema yine uzayla ilgili olunca bu başarılı yapım da ilgisini çekmiş.

8) Kerbal Space Program

Squad tarafından geliştirilen bir uçuş-uzay simülasyonu olan Kerbal Space Program sadece Elon Musk‘ın değil uzayla ilgilenen bir çok bilim insanının da ilgisini çekmiş. NASA‘nın da yapımına katkı sağladığı oyun bilimsel içerik bakımından bir hayli zengin. Özellikle NASA astronotları arasında önemli bir üne sahip.

9) World of Warcraft

Blizzard’a olan hayranlığını “Blizzard’ın oyunları çoğunlukla güzel oluyor” diyerek de belirten Elon Musk, amiral gemilerinden World of Warcraft’ı da bir dönem oynamış.

İşte Elon Musk’ın video oyunlar üzerine yaptığı küçük bir sohbet:

 
 

 

This post is also available in: English

Kategoriler: Kültür

Yorumlar (0) Yorum Yap

/