Pratik Bir Eklenti: Netflix’te Gezinirken Yapımların IMDb Puanlarını Görebileceksiniz

Tüm dünya şu sıralar Netflix ile ve film kültürüyle baya bir haşır neşir. Evdeyiz ve kültür, sanat, oyun, tiyatro, sinema gibi alanlara yöneliyoruz. Bu da özellikle bu kültürlerin derinleşmesine, gelişmesine büyük oranda katkı sağlıyor. Fakat çoğumuzun yaşadığı ortak bir sorun var. Bu kadar içerik varken bu büyük yığında ne izleyeceğimize karar veremiyoruz.
Ne izleyeceğimize karar vermek bazen o kadar yorucu oluyor ki izleme isteğimizi de kaçırabiliyor. En iyi yapımları izlemek, en iyi dizileri bulabilmek için birçoğumuz bir içeriği izlemeye karar vermeden önce IMDb puanına, içeriğin yorumlarına göz atıyoruz. Bu noktada IMDb ve Rotten Tomatoes gibi otoriteler önem kazanıyor. Çünkü hepimiz izlemeye başlayacağımızın içeriğin iyi olmasını umuyoruz ya da en azında kötü olmamasını umuyoruz.
Girişimci Görkem Çetin, Twitter hesabında, Netflix içeriklerini izlemeden önce IMDb puanını ve Rotten Tomatoes puanını filmin üstünde görmenizi sağlayan bir Chrome eklentisinden söz etmiş. Bir filmi izlemeden önce IMDb ve Rotten Tomatoes puanlarını merak edenlerdenseniz, bu eklentinin oldukça yararlı olacağını düşünerek sizlerle paylaşmak istedik.

Eklentiyi çalıştırdıktan sonra IMDb ve Rotten Tomatoes puanları içerik ekranında aşağıdaki şekilde gözükecektir:

Eklentinin Chrome web mağazasındaki linkine buradan ulaşabilirsiniz.
Bu Özelliği Mutlaka Kullanın: Netflix İçeriklerini İzlerken İngilizcenizi Geliştirmek Mümkün
Kategoriler: Kültür

Yorumlar (0) Yorum Yap

/