Dünyaca Ünlü 9 Milyarderin Tavsiye Ettiği Favori Kitapları

Emre Ülkem

Emre Ülkem

Boğaziçi Uni.

Dünyaca bilinen en değerli şirketlerin CEO’su olmayı başarabilmiş insanların haliyle kitaplarla geçen bir geçmişleri oluyor. Bu yazımda, Fortune 500 listesinin en üstlerindeki şirketlerin milyarder CEO’larının en sevdiği kitapları inceleyeceğiz.

1) Microsoft’un kuruculuğunu ve CEO’luğunu üstlenen ve dünyanın en zengin insanı olarak bilinen Bill Gates’in okumayı en çok sevdiği kitap J. D. Salinger’in yazdığı “Çavdar Tarlasında Çocuklar”.


2) Amazon’un kurucusu ve CEO’su Jeff Bezos’un favori kitabı Kazuo Ishiguro tarafından yazılan “Günden Kalanlar”.


3) Apple CEO’su Tim Cook’un favorisi ise George Stalk’ın “Zamana Karşı Yarış” adlı kitabı.


4) Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg’ün en sevdiği kitaplar arasında Daryl Collins tarafından kaleme alınan “Yoksulların Portföyleri” yer alıyor.


5) SpaceX’in kurucusu ve Tesla Motors ile PayPal’ın kurucu ortaklarından olan Elon Musk’ın okumayı en çok sevdiği kitap olan “Benjamin Franklin: Bir Amerikan Hayatı”, Walter Isaacson tarafından yazıldı.


6) PepsiCo CEO’su Indra Nooyi’nin favori kitabı ise David Brooks’un yazdığı “Karaktere Giden Yol” adlı eser.


7) Morgan Stanley CEO’su James Gorman’ın en sevdiği kitap John le Carré’nin “Tinker, Terziye, Asker, Casus” isimli eser.


SoulCycle CEO’su Melanie Whelan’ın favori eseri Shawn Achor tarafından yazılan “Mutluluğun Avantajı”.


9) Virgin şirketler grubunun CEO’su Richard Branson’ın, Maya Angelou’nun yazdığı “Kafesteki Kuşun Neden Öttüğünü Biliyorum” isimli kitabı favorileri arasında.

This post is also available in: English

Kategoriler: Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/