Birbirini Tanımayan Binlerce İnsan Bu Adamı Rüyasında Görüyor

WonWoman

WonWoman

Kırmızı her zaman kazanır | @SouthCarolina

2006’da ABD’li bir kadın, psikiyatrına sürekli olarak rüyasında bir adam gördüğünü söylüyor. Birtakım araştırmalar sonucunda dünyanın dört bir yanında binlerce insanın aynı adam bahsetmesi üzerine sokaklara  “Bu Adamı Gördünüz mü?” afişleri asılıyor.
Bu adamı rüyasında gören insanlar adamın rüyalarına girmesinin altında yatan nedeni merak ediyorlar. Kimliğiyle alakalı hiç bir şey bilinmeyen bu adamı rüyasında görenler, bu adamın rüyalarında onlara hayatlarıyla ilgili neler yapmaları gerektiğine dair tavsiyelerde bulunduğunu söylüyorlar.
2006 yılında bir psikiyatr bu adamın taslak olarak robot resmini çizdiriyor ve diğer meslektaşlarıyla paylaşıyor. Gelen tepkilere fazlasıyla şaşıran psikiyatr, diğer psikiyatrların bazı hastalarının da bu adama benzeyen birini rüyalarında gördüklerini öğreniyor. 2006’nın Ocak ayından bu yana binlerce kişi bu adamı gördüğünü iddia ediyor. Bu adamı rüyada görenler sadece New York’la sınırlı değil. Los Angeles, Berlin, Sao Paolo, Tahran, Pekin, Roma, Barselona, Stockholm, Paris, Yeni Delhi, Moskova…
Bu adam kim? Neden herkesin rüyalarına giriyor? Adamın fotoğrafları rüyaların görüldüğü popüler şehirlerin sokaklarında duvarların, ağaçların ve restoran kapılarının üzerine asıldı. Ama yine de bu adamın sırrı henğz çözülemedi. İnsanlardan bir kısmı bu adamın bir nedenden dolayı önemli gördüğü kişilerin rüyalarına girerek onlara hayatla ve dünya ile ilgili mesajlar, uyarılar veriyor ve değiştirilmesi gereken şeyleri işaret ediyor.
Bazıları ise bu durumun gizli bir devlet projesi olduğunu ve belirli frekans aralıkları kullanılarak, insanların zihinlerini kontrol etmeye çalışan bir deneyin ürünü olduğunu iddia ediyorlar.
Bu teoriye göre özellikle psikolojik yardım alan kişilerin seçilmesinin bir sebebi de olay duyulduğunda bundan bahseden kişilerin zaten psikolojik olarak sorunlu olduğu belirtilerek ciddiye alınmasını önlemek.
Kategoriler: Bilim, Psikoloji, Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/