Çalışan Anne ve Babalar İçin Tatil Önerileri;

Kiduga

Kiduga

Çocuklarınız çok sevecek!

Çocukların gelmesini çok istediği tarihlerden biri tatil zamanlarıdır. Özellikle çalışan anne ve babaya sahip çocuklar bu dönem çok mutlu olmaktadırlar. Bunun en önemli sebeplerinden biri olan anne ve babayla az zaman geçirmeleridir. Çalışma hayatının yoğun temposu düşünüldüğünde kalan süre çocuklar için çok kısa bir zaman gibi görünebilir.

Bu sürenin artma ihtimali çocuklar için çok büyük mutluluk olabilir. Örnek vermek gerekirse çocuğunuz büyük ihtimalle hafta sonuları dört gözle beklemektedirler. Bunun en önemli sebebi size olan özlemleridir.

Yaz dönemine girdiğimizde çocuklarınızın okullarının sona erdiği tarihle beraber kafanızda bir sürü soru işareti dolanacaktır. Şimdi çocuğum ne yapacak? Yazın çocuğumun sıkılmasını nasıl engelleyebilirim gibi sorular zihninizde dolanacak. Bunların sonucu olarak çocuğunuz için yaz okullarına bakmaya başlayacaksınız.

Yaz okullarını seçerken dikkat etmenizde büyük önem var. Çocuğunuzu yolladığınız kreşin açtığı bir yaz okuluna yollayabilirsiniz. Başka okulları araştırırken gidip kendi gözlerinizle okulu görmenizde fayda olacaktır.

Çocuklarınızla güzel bir tatil geçirmeniz sizin ve çocuğunuzun psikolojisi açısından çok önemlidir. Çocuklarınızla tatil yaparken aradığınız birkaç kriter olmalıdır. Bunlardan bazıları; güvenli ve konforlu bir yer bulma olmalıdır. Yapacağınız tatillerde çocuklarınızın güvenliğine ve yapabileceği etkinliklere göre tatil yerleri aramalısınız. Gideceğiniz oteller ya da ülkeler için en önemli kriter güvenliktir. Çocuklarınız tatilde sizinle rahat bir zaman geçirmek isterler. Bunun için tatil yerlerine bakarken sizden ziyade çocuğunuz için de ayrılmış bölümleri olan tatil yerlerini tercih edin. Otellerin belli kısımları çocuklarınız için etkinlikler düzenliyorsa bu sizin için pozitif bir durumdur. Kafanızı dinlemeniz gerektiğini düşündüğünüz zamanlarda çocuklarınızı rahat bir biçimde buralara bırakmalısınız. Fakat yine de tedbiri elden bırakmayın, arada çocuğunuzu kontrol edin.

Kiduga ailesi olarak çocuklarınızla beraber güzel tatiller yapmanızı isteriz. Kiduga.com ya da en yakın kitapçılardan kiduga ürünlerini alarak çocuğunuzun kendi başına oyun oynamasını sağlayabilirsiniz.

Keywords: Çocuklar için yaz tatili, Çocuklarınızla güzel bir tatil geçirmek, Çalışan anne ve babalar için tatil önerileri

Kategoriler: Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/