Çağımızın Problemi, Uykusuzluk ve Basit Bir Çözümü

UniverList

UniverList

Hayalinizdeki Üniversiteyi Bulun!

Ne yaparsak yapalım bir türlü yettiremediğimiz zaman gün boyunca belki de en fazla uykusuzluk olarak karşımıza çıkıyor. Yetişmeyen ve birbirini takip eden işler, onların yarattığı stres ile unutulan ve yapılması gereken günlük rutinler söz konusu olduğunda uyumaya pek de vakit kaldığı söylenemez. Bu durumun üzerine uyku probleminin doğuşu söz konusu olur. Diğer yandan bir de bizlerin daha da fazla hırpalanmasına neden olan durumlar var ki bizler bunları normal karşılayıp yorulduğumuzu dahi fark edemiyoruz.
‘Teknoloji gelişti uyku düzeni bozuldu’ diye hemen bir deyim ortaya atabiliriz arkadaşlar ki aslında bu deyimi destekleyen önemli tıbbi veriler de var. Akıllı telefonlar, bilgisayarlar, tabletler ve televizyonlar derken gün içerisinde oldukça fazla fazla mavi ışığa maruz kalıyoruz. Yataktan kalktığımız andan yatağa geri dönüş anımıza kadar bu mavi ışığın uyku düzenimizi alt üst etmesini olağan karşılamak dışında elimizden bir şey gelmez elbette. Netice itibari ile günlük gelişmeleri takip edebilmek, iş konusunda ve iletişim konusunda bir şekilde bu cihazlara başvurmak durumundayız. Pratik olan bunca şeyin elbette sağlık konusunda sıkıntı yaratması da bir şekilde tolere edilebiliyor bu yüzden doğal yollarla bu zaafiyetimize bir çözüm aramak durumunda kalıyoruz ki zaten bu konuda da gerçekleştirilmiş bir çalışma var.

Amerika Birleşik Devletleri sınırlarında yer alan Georgia Üniversitesi’nde bu konuda bir araştırma gerçekleştirilmiş ve bu çalışmanın sonucunda bizleri bu düzensizlikten kurtulmamızı sağlayabilecek yegane unsurun yumurta olduğuna kanaat getirilmiş. Kayısı kıvamında haşlanmış yumurtanın, bu konuda en önemli silahımız olduğunu ortaya çıkarmış. Yumurtanın sarısında bulunan Karotenoid maddesi sadece önemli bir antioksidan kaynağı değil, aynı zamanda göz sağlığımız için hayati önem taşıyan A vitamini bakımından da oldukça zengin. Araştırmacılara göre, yumurta sarısı tüketimini artırmak göz sağlığınızı korumakla birlikte, uyku kalitesini de artırıyor.

En kapsamlı üniversite platformu UniverList.com seni bekliyor.

This post is also available in: English

Kategoriler: Sağlık, Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/