Başarılı İsim Richard Branson’dan En İyi Hayatı Yaşamak İsteyenlere 8 İpucu

Philippe Dumas

Philippe Dumas

Yeni nesil iş insanı

Virgin Kurucusu Richard Branson sıfırdan kendi emeğiyle bugünlere gelmeyi başarmış ve yaşamla ilgili kendince sırları olan iyi bir girişimci. Kendisi başarının basit bir tarifinin ya da tek bir sırrının olmadığını söylüyor. Fakat dünya üzerinde geçirdiği 66 yıl boyunca insanlara yardımı olabileceğini düşündüğü bazı düşünceleri ve hareket planlarını bir araya getirmiş.

1) Be brave (Cesur Ol)

Hayallerinin peşinden gitmek cesaret ister. Harika şeyler elde eden insanlar korkmak için istekli olanlardır.  Cesur olup risk almak aptal olmak anlamına gelmez; anahtar her zaman dezavantajı korumaktır.
2) Be you (Kendin Ol)

İnançlarınızı feda etmek ve hayatta başarıya ulaşmak için kendinizden vazgeçmek ya da ödün vermek zorunda değilsiniz. Hedeflerinize odaklanın ve temel değerlerinize sadık kalın. İstediğiniz şeyleri yol boyunca kendinizi kaybetmeden başarabilirsiniz.


3) Be respectful (Saygılı Ol)

Hayatta veya iş dünyasında başarının temeli sizin itibarınıza dayanır. Farkında olun, nazik olun ve daima başkalarını düşünün. Zihninizi bazı şeyleri düşünmeme konusunda eğitemezsiniz. Bu elinizde olmayan bir şeydir fakat konuşmadan veya hareket etmeden önce daima düşünmelisiniz.
4) Say yes (Evet de)

Evet dediğin noktada inan hayat daha eğlenceli! Nereye gittiğim ya da oraya nasıl gideceğim hakkında hiçbir fikrim olmasa bile, evet demeyi ve bu soruların cevaplarını yolda öğrenmeyi tercih ediyorum. Evet demek bu zaman kadar beni hep en şaşırtıcı maceralara götürdü. Başka yerde asla karşılaşamayacağım insanları, yerleri ve fikirleri keşfettim.


5) Dream big (Büyük düşün)

Hikayem (ve şirketimin hikayesi) büyük düşünmüş olmamın, büyük hayallerimin ürünüdür. Kendimi doğru olduğu söylenen şeylerle sınırlandırmayarak imkansızı başardım. Büyük düşünün, sonunda ödüllendirileceksin! Bana güven.
6) Have fun (Eğlen)

Eğer bir fırsat ya da proje beni heyecanlandırmıyorsa ve ciddi bir yaratıcı mutluluk yaşayacağım bir şey değilse pas geçiyorum. Yaptığınız şey konusunda tutkuluysanız, çalışmanın size angarya olmayacağını garanti ederim.


7) Give back (Geri ver)

Basit bir nezaket size büyük ödüller kazandırabilir. Give back kültürü gibisi yoktur. Hayallerinize ulaştıktan sonra dünyaya, doğaya, genç insanlara dokunun. Elinizdeki etkiyi gördüğünüzde bunun dünyadaki en iyi duygulardan biri olduğunu göreceksiniz.
8) Look after yourself (Kendine iyi bak)

En iyi hayatı yaşamanın ve her günü en iyi şekilde geçirmenin tek yolu, kendinize iyi bakmaktır. İyi sağlık mutluluğun anahtarıdır ve mutluluk başarının anahtarıdır.

This post is also available in: English

Kategoriler: Gelişim

Yorumlar (0) Yorum Yap

/