Çalışma Verimliliğinizi Artıracak 4 Bilgisayar Programı

Yağmur Avvurur

Yağmur Avvurur

Founder @ceotudent

3 Temmuz 2015

Alanında iyi yazılımlar genellikle o işi yapan kişilerin katılımı ile ortaya çıkarlar. Yani programlar ihtiyaçlara göre şekillenirler. İş hayatında da durum tamamen böyle. Bu sebeple iş hayatında karşılaşılan sorunları ve bu sorunlara çözüm bulmuş en optimum yazılımları sizin için bir araya getirdik.

1) Şifre denizinde kaybolmak zorunda değiliz.
Veri güvenliği için her hesapta farklı şifreler kullanmamız gerekir. Peki onlarca siteye ve sisteme giriş bilgilerinizi aklınızda tutmanız ne kadar mümkün? Unutmamak için kolay şifreler seçtiğinizde şifreleriniz başkaları tarafından bulunabilir, ciddi kayıplar yaşayabilir hatta hesabınızı geri alamayabilirsiniz.

Bunun için bir şifre defteri tutmak çözüm olarak görülebilir. Ancak bu defter çalındığında ya da kaybolduğunda daha ciddi sorunlar ortaya çıkacaktır.

Keepass, 1Password ve benzeri yazılımlar bu soruna kökten bir çözüm buluyor. Sadece 1 şifreyi aklınızda tutarak bütün hesaplarınıza ulaşabiliyorsunuz. Browser eklentileri ve mobil uygulamaları ile de şifre girişlerinde yaşanan zaman kaybının önüne geçip verimliliği arttırıyor. Şifreleriniz sizin şifrenizle “şifrelendiği” içinde sadece siz ulaşabiliyorsunuz.
prog1

2) Not tutmak, tutulan notlara ulaşmak daha kolay olabilir.
Ajandalar, not defterleri, karalama defterleri, mail taslakları, word belgeleri, notepad ve sayısız çözüm kullanışlı bile olsa verimliliği düşürüyor. Taşımaktan yorulacağınız ajandalar, her yerden ulaşamadığınız word belgeleri ya da içinde arama yaptıramadığınız çözümler artık eskide kaldı.

Bu noktada birbirine işlev olarak benzer 2 yazılım öne çıkıyor. Bunlardan ilki Microsoft Onenote. Diğeri ise Evernote.

Yazdığınız tüm notları, kaydettiğiniz sesleri, fotoğrafını çektiğiniz belgeleri bulmakta artık zorluk yaşamayacaksınız.
prog3

3) Bilgisayarda asla bulamadığınız dosyalarınız mı var?
İhtiyacınız olan dosya asla istediğiniz zaman bulunmaz. Ne zaman bilgisayarınızda olduğundan emin olduğunuz bir dosya, Word belgesi yada müzik dosyası arasanız bulamayanlardansanız ve windows kullanıyorsanız bu uygulama tam size göre. Search Everything özellikle windows’un hantal aramasına tam bir alternatif oluşturuyor. Tüm dosyalarınızı dakikalar içinde indexleyerek verimli bir arama sunuyor.
prog2

4) Masaüstünüz dağınık olmak zorunda değil!
Önemli dosyalarını ve program kısayollarını masaüstünüzde tutuyorsanız mutlaka Fences uygulamasını denemelisiniz. Uygulamaya ufak bir ücret karşılığında sahip olabiliyorsunuz.
prog4

insta banner

başbaş banner

Duygusal Zekası Yüksek Biri Olmanın Dezavantajları

Türk Dil Kurumunun tanımına göre zeka; insanın düşünme, akıl yürütme, nesnel gerçekleri algılama, kavrama, yargılama ve sonuç çıkarma yeteneklerinin tümüdür. Peki ze...

Duygusal Zekası Yüksek Biri Olmanın Dezavantajları Duygusal Zekası Yüksek Biri Olmanın Dezavantajları
Kariyer Macera Dolu Bir Oyun: İşte Bunlar da Hile Kodları

Yeni bir oyuna başladığımızda öğrenecek çok şeyimiz oluyor. Her oyun keşfettikçe haz aldığımız, engelleri aştıkça heyecanlandığımız, öğrendikçe harika hissetti...

Kariyer Macera Dolu Bir Oyun: İşte Bunlar da Hile Kodları Kariyer Macera Dolu Bir Oyun: İşte Bunlar da Hile Kodları

Yorumlar (0) Yorum Yap