Yurt Dışında Master Yapmak İçin 4 Sebep

Ak Gıda Kariyer

Ak Gıda Kariyer

#hayatalezzetkatmayavarmısın

Yüksek lisans derecesine sahip olmak, mesleğinizde güvenle ilerlemek için size birçok kapıyı açabilecek öneme sahip.
Yurt dışında öğreniminizi tamamladığınızda; farklı kültürlere kolay uyum sağlama yetkinliği ve yeni dil becerileri kazanmış, master diploması almış ve öğrenmeye açık olmanın gerekliliği konusunda farklı bir bakış açısı edinmiş olacaksınız. Bunları deneyimlemiş adaylar işverenler için de fazlasıyla çekici.
Hadi bu sebeplere göz atalım; belki yurt dışında master yapma fırsatlarına dair ipuçları da yakalayabiliriz. ?

1) Uzmanlaşmaya başlayabilirsiniz.

Genç yaşta kendini belirli bir alanda ya da departmanda uzmanlığa adamış olan bireylerin kariyerlerinde istedikleri sıçramayı elde etme ihtimalleri daha yüksektir. Bir konuda size uzmanlık kazandıracak tüm o deneyimlerin peşine düşün ve uzmanlaşmayı kariyerinizin önemli bir amacı olarak konumlandırın.
Lisansüstü eğitim de mevcut organizasyonunuzda veya mesleğinizde daha üst düzey bir role kendinizi hazırlamak için harika bir yol olabilir. Alanınızda uzmanlaşmak için daha fazla efor göstermek ve zaman ayırmak da hayallerinize bağlılığınızı gösterecektir.

2) Dil becerilerinizi üst noktalara taşıyabilirsiniz.

Yurt dışında eğitim görmek size yeni bir dile kendinizi tamamen adapte etme fırsatı veriyor. Ayrıca dil öğrenmenin de bundan daha iyi bir yolu yok. Hem günlük hayatınızda hem de okulda dil pratiğinizi geliştirebilir ve böylece akademik tecrübenin ötesinde bir yetkinlik kazanabilirsiniz.
Günümüzde ileri seviyede yabancı dil konuşuyor olmak sizi tercih edilebilir kılacak bir yetkinlik. Ayrıca global firmalarda da çalışma şansınızı oldukça arttıracaktır.

3) Master yaparken yarı zamanlı olarak yurt dışında çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Master programıyla beraber deneyim kazanmak istiyorsanız dikkate almanız gereken bir başka fırsat alanı da yurt dışında yarı zamanlı iş alternatifleridir. Farklı iş ve çalışma ortamlarını erken deneyimlemekten çekinmeyin. Alanınızda öğrendiğiniz teorik bilgileri pratikte deneyimlemek, sizi profesyonelliğe taşıyacak önemli bir adımdır.

4) İş bulma şansınızı arttırabilirsiniz.

Yurt dışında tamamladığınız master eğitiminin yarattığı güvenilir imaj, işverenin zihninde yer etmenizi ve işe alınma şansınızı önemli ölçüde arttırır. Yapılan bir araştırmaya göre; master derecesi şirket içerisindeki kilit roller için tercih edilebilirliği de büyük oranda arttırıyor.
Bir diğer iyi haber ise; yurt dışında master yapmanın sandığınız kadar çetrefilli olmaması.

İçim markasıyla tanıdığımız Ak Gıda’nın Real Taste of Food Engineering isimli programı ile yurt dışında master eğitimi alabilirsin!

Detaylı bilgiye ve başvuruya buradan⇗ ulaşabilirsiniz.

Kategoriler: Kariyer

Yorumlar (0) Yorum Yap

/