Yeter! Artık Reklam Görmek İstemiyorum!

Nurullah ESENDEMİR

Nurullah ESENDEMİR

Yale University | Story Telling & Design Academy

Rek-lam-lar… 

Sağım, solum, önüm, arkam reklam!
Reklamlar her yerde!
Biz modern zaman insanları, durmaksızın reklam bombardımana maruz kalıyoruz: toplu taşıma araçlarında, caddelerde, gazetelerde, dergilerde, televizyonda, radyoda ve tabii ki insanların en fazla bulunduğu yer olan internette.
Özellikle internetteki reklamlar o kadar can sıkıcı olmaya başladı ki, sormayın gitsin. Bilgi kaynaklarına erişirken, oyun oynarken, forumlarda bir sorunun cevabını ararken, video izlerken binlerce uyaran zihnimizi yoruyor, bizi hedefimizden uzaklaştırıyor.

Anlayacağınız, reklamlardan kaçış yok. Bütün sistem reklamlar üzerine kurulu maalesef. Bu düzenin kolayca değişmeyeceği ortada. Buna yapacak hiçbir şey yok. Ama kendimizi bir nebze de olsa reklamlardan kurtarabiliriz. Üstelik ufak bir Chrome eklentisi sayesinde!
Henüz bilmiyorsanız gelin sizi AdBlockPlus ile tanıştırayım. AdBlockPlus, Chrome tarayıcı üzerinden çalışan bir eklenti, yani ufacık bir program. Gezindiğimiz sitelerdeki reklamları engelleyerek işimizi çok rahatlatıyor. Bu sayede rahatsız edici uyarılardan, reklamlardan, virüslü sitelerden uzak durmak daha kolaylaşıyor.
Peki AdBlockPlus Güvenli Mi?
AdBlockPlus eklentisini kullanan 10 milyondan fazla kullanıcı var. Bu sayıya sadece Chrome indirmeleri dâhil. Çeşitli filtrelerden geçerek güvenilir olduğu da ispatlanmış. Yaklaşık 10 yıldır mükemmel bir şekilde çalışıyor. Üstelik program, tamamen ücretsiz.
Extra Özellikler
*İstediğiniz sitede reklamlara izin verebilirsiniz.
*Engellemek istediğiniz unsurları engelleyebilirsiniz.
* Firefox, Internet Explorer, Safari, Microsoft Edge, Opera, Yandex Browser gibi tarayıcılar için de geliştirilmiş versiyonu bulunmakta.
*Mobilden internete bağlanıyorsanız Samsung Internet (Android), Safari (iOS), Firefox gibi tarayıcılar için desteği mevcut.

*BONUS* Bu programın kendine ait bir mobil uygulaması da var: AdBlock Browser. Android versiyonu için TIKLAYINIZ

IOS kullanıyorsanız TIKLAYINIZ
Şu bağlantı üzerinden bilgisayarlar için AdBlockPlus Chrome eklentisini kurabilir, reklamsız internetin tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz: ADBLOCKPLUS YÜKLE
Daha az reklama maruz kaldığımız mutlu günlere…                          Nurullah ESENDEMİR
Kategoriler: Gelişim

Yorumlar (0) Yorum Yap

/