En Yeni Netflix Dizileri – Yakın Zamanda Yayınlanmış Netflix Dizileri

Netfleaks

Netfleaks

İzlemelere doyamadığım benim ❤️

Yeni Netflix dizileri, bir dizi tutkunuysanız sizi daha yakından ilgilendiriyor olmalı. Çünkü muhtemelen eski dizilerin birçoğunu izlediniz. Ama hiç merak etmeyin Netflix sizin de hızınıza yetişiyor ve her ay yeni içerikler yayınlıyor.
yeni netflix dizileri
Daha önce Netflix Haziran 2020 ve Netflix Temmuz 2020 takvimini paylaşmıştık. Bu takvimleri de göz önünde bulundurarak yakın zamanda yayınlanan en yeni Netflix dizilerini sizler için listeledik.
Bu listede “dizi” özelliğini sağlayan tüm yapımları bir araya getirdik. En yeni Netflix belgesel dizileri, en yeni Netflix reality şovları, en yeni Netflix dizileri arasından iyi bir liste hazırladık.
Liste, eskiden yeniye doğru ilerliyor. Yani listenin en sonunda en yeni yapımları bulacaksınız. Ayrıca yeni Netflix dizileri yayına girdikçe biz de bu listeyi sık sık güncelleyeceğiz.

2020’nin En Yeni Netflix Dizileri


1. The Last Dance (IMDb: 9,3)

Tür: Belgesel-Dizi, Biyografi, Tarih
Bir belgesel dizi olan The Last Dance, Michael Jordan’ın Chicago Bulls’taki son sezonunu ve Chicago Bulls’un da son şampiyonluğunu kazandığı 1997-1998 sezonunu konu alıyor. ESPN ve Netflix ortak yapımı olan belgesel dizi, kamera ekibinin çektiği 500 saati geçen görüntülerden faydalanarak hazırlandı. The Last Dance, Michael Jordan ve Chicago Bulls’un şampiyonluğa uzanan yolculuğunu anlatıyor.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 1 saat – Toplamda 1 Sezon 10 bölüm
2. Unorthodox (IMDb: 8,1)

Tür: Drama, Mini dizi
Bazen yaşadığınız toplumda kendinizi sıkışmış ve bunalmış hissediyor musunuz? Peki, buna cevabınız evet ise kaçmaya yeltendiniz mi hiç? Unorthodox, Yahudi bir genç kız olan Esty’nin katı kurallarla çevrili topluluğundan kaçışını konu alıyor. Tıpkı annesi gibi o toplulukta farklı ve sıkışmış hisseden Esty’nin peşini ise bırakmıyorlar. Tek başına, daha önce tek başına hiç hareket etmemiş birisi başka bir ülkede nasıl yaşama uyum sağlayabilir? Merak ediyorsanız Unorthodox sizi bekliyor.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 53 dk – Toplamda 1 Sezon 4 bölüm


3. 100 Humans (IMDb: 5,6)

Tür: Reality Şov
Farklı geçmişlere sahip olan 100 insan; yaş, cinsellik, mutluluk ve insan olmanın diğer yönlerini inceleyen neşeli deneylere katılıyor. Son zamanların popüler YouTube içerik türünden esinlenilen yapımda 3 de sunucu yer alıyor. Sıkça doğru sanılan yanlışlar, kırılması zor olan ön yargılarımız, sonuçlarına katlanmak zorunda olduğumuz seçimlerimiz, zekamız, cinsel yönelimimiz ve nesil farklılıkları üzerine harika bir yapım.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 36 dk – Toplamda 1 Sezon 8 bölüm

4. Freud (IMDb: 6,5)

Tür: Suç, Gerilim
1900’lü yılların Viyanası’ndayız. Dizi, hepimizin tarihten tanıdığı nörolog ve psikanaliz biliminin kurucusu Sigmund Freud’un gençliği üzerinden kurgusal olaylara dayanıyor. Başarıya aç ve hayallerinin peşinde olan Freud, kanlı ve sinir bozucu bir gizemin peşinden sürüklenir. Bu gizemi çözmeye çalışan Freud, bu süreçte bir medyum ve bir dedektif ile birlikte ilerler. Dizinin Almanca olduğunu da belirtelim.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 55 dk – Toplamda 1 Sezon 8 bölüm
5. Kaplan Kral: Cinayet, Kargaşa ve Delilik (IMDb: 7,6)

Tür: Belgesel, Suç
Joe Exotic adındaki adam silah taşıyan ve birden çok eşi olan bir Country müzik sanatçısıdır. Joe’nun en büyük zaafı kaplanlara olan yoğun ilgisi. Joe, Oklahoma’da bu büyük kedilerin sayıca fazla olduğu bir hayvanat bahçesi işletmeye başlar. Tıpkı kendisi gibi bu kaplanlara büyük ilgi gösteren uyuşturucu patronları, dolandırıcılar ve tarikat liderlerinden oluşan bir topluluğun parçasıdr Fakat elbette bu durum zamanla büyük tepki toplamaya başlar. Çünkü yeryüzündeki tutsak kaplan sayısı doğada serbest gezen kaplan sayısından sayıca fazla gelmeye başlamıştır. Carole Baskın adındaki hayvan hakları savunucusu Joe’nun ve ekibinin karşısında durur. İşler zamanla rahatsız edici olmaya başlayacaktır. Hatta öyle ki Joe bir kiralık katil tutmaya bile karar verir.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 44 dk – Toplamda 1 Sezon 8 bölüm


6. Ragnarok (IMDb: 7,5)

Tür: Drama, Fantastik, Gizem
Edda adlı kurgusal bir Norveç kasabasında geçen Ragnarok, iklimsel bir kıyametin eşiğindeki yakın bir geleceğe odaklanıyor. İklimsel değişikliklerle beraber felakete sürüklenen dünyada, kasabadaki bir grup genç de doğaüstü güçleri olduğunu keşfeder. Gizemli güçleriyle birbirlerine bağlanan bu gençler, çok geçmeden bir araya gelip Nors mitolojisindeki Ragnarok’a benzeyen bu kıyameti durdurmalıdırlar.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 45 dk – Toplamda 2 Sezon 7 bölüm

7. Coronavirus, Explained (IMDb: 7,7)

Tür: Drama, Fantastik, Gizem
Netflix’in sevilen belgesel dizisi Explained şimdi de Coronavirus, Explained adıyla yayında! Yapımı Vox tarafından gerçekleştirilen mini belgesel dizisi, COVID-19 salgını üzerine farklı konuları araştırıyor. Bunun beraberinde salgının tedavi yöntemlerinin geliştirilme süreçlerine ışık tutuyor.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 23 dk – Toplamda 1 Sezon 3 bölüm
8. Space Force (IMDb: 6,8)

Tür: Komedi, Bilim
Space Force, ABD hükümeti tarafından ABD ordusunun yeni kolu olan uzay güçlerini anlatıyor. Henüz faaliyet geçen bu yeni kurumda çalışan bireylerin hikayelerini izliyoruz. Kurumun öncelikli görevi dünyaya ait olan uyduları uzay saldırılarından korumak ve uzayla ilgili diğer görevleri gerçekleştirmek. Her şey buraya kadar normal görünse de burada çalışanlar hala ne yapmaları gerektiğini anlamış değiller. ABD Başkanı Donald Trump’ın kurmayı düşündüğü Space Force adlı özel askeri birlikten esinlenen komedi dizisinin başrolünü Steve Carell üstleniyor.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 30 dk – Toplamda 1 Sezon 10 bölüm


9. White Lines (IMDb: 6,6)

Tür: Suç, Drama, Gizem
Manchesterlı bir DJ İbiza’da kaybolur. Ardından geçen 20 yılın ardından cesedi bulunur ve olaylar başlar. Kız kardeşi olayı araştırır, ardına bırakmaya hiç niyeti yoktur. Sırlar dolu adaya adımını attığı andan itibaren hayatı baştan aşağı değişmeye başlar. Gerçeklerle yüzleşmesi çok yakındır.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 1 saat – Toplamda 1 Sezon 10 bölüm

10. The Midnight Gospel (IMDb: 8,3)

Tür: Yetişkin Animasyonu, Macera, Komedi
The Midnight Gospel, uzayda yayın yapan genç kız Clancy’nin maceralarını anlatıyor. Çoğu zaman doğru çalışmayan bir çoklu evren simülatörüne sahip olan Clancy, başka boyutlarda bambaşka dünyalarda hayatını sürdüren varlıklarla röportajlar yapmak adına evini terk edip yollara koyuluyor.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 23 dk – Toplamda 1 Sezon 8 bölüm
11. Aşk 101 (IMDb: 7,6)

Tür: Komedi, Romantik
Netflix dizileri Türk yapımlarla da adından sıkça söz ettiriyor. Aşk 101, 24 Nisan 2020 tarihinde yayına giren Netflix’in çiçeği burnunda son yapımlarından biridir. Gençlik ve komedi türündeki dizi, 90’lı yıllarda toplumdan dışlanmış bir grup gencin yaşadıklarını ve bir öğretmenlerine olan bağlılıklarını konu ediniyor. Sırf öğretmenleri okulda kalsın diye onun aşık olması için ellerinden geleni yapan gençler kendilerini bir dizi maceranın içinde buluyor.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 40 dk – Toplamda 1 Sezon 8 bölüm


12. Control Z (IMDb: 7,0)

Tür: Drama, Suç
Bir Hacker, bir lisede eğitim gören gençlerin tüm sırlarını gün yüzüne çıkarmaktadır. Herkese ifşa edilen bu sırlar geniş çaplı bir kaos yaratır. Tüm bu kaostan, karmaşadan apayrı bir noktada duran Sofia ise uzun süreli bir gözlem ve araştırma süreci başlatır. Amacı ise Hacker’ın kim olduğunu öğrenmek ve açığa çıkarmaktır.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 37 dk – Toplamda 2 Sezon 16 bölüm

13. Warrior Nun (IMDb: 6,8)

Tür: Aksiyon, Fantastik, Drama
Ava adlı genç kız bir gün bir morgda uyanır. Tam o an neler döndüğünün farkında olmasa da kısa bir süre sonra birtakım güçler edindiğini fark eder. Kendisi bir hale taşıyıcısıdır ve şeytan avlayan rahibelerin olduğu bir tarikatın yeni üyesi olmuştur. Kendine yeni bir misyon edinir ve birtakım görevler için harekete geçer. İlk etapta hiç kolay olmasa da vakit geçtikçe güçlerini kontrol etmeyi öğrenir. Hem yetenekli hem de zekidir fakat neyin içinde olduğunun henüz farkında değildir.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 44 dk – Toplamda 1 Sezon 10 bölüm
14. Eğlenceli Tarih Dersleri (IMDb: 6,5)

Tür: Tarih, Belgesel
Eğlenceli Tarih Dersleri, tarihin sıkıcı bir biçimde öğretilme tarzına meydan okuyan farklı bir yapım. Bu belgesel dizisi, Hazır Yemekler, Uzay Yarışı, Çin’in Yükselişi, Plastikler, Orta Doğu Petrolü, Robotlar gibi konuların tarihsel gelişimlerini eğlenceli video derlemeler ve başarılı animasyonlarla anlatıyor.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 22 dk – Toplamda 1 Sezon 10 bölüm


15. Jeffrey Epstein: Korkunç Zengin (IMDb: 7,1)

Tür: Suç, Mini Dizi, Belgesel
Jeffrey Epstein: Korkunç Zengin adlı yapım istismar adına sözde “saadet zinciri” kurmuş olan ve bunu Palm Beach’te yer alan gösterişli villasından yöneten tehlikeli biri. Belgesel, sözde saadet zincirinin birer halkası olan insanlar nasıl taciz ettiğini ve onları nasıl manipüle edip sessiz kalmalarını sağladığını anlatıyor. Polis “tam her şey bitti” dedirtmek üzereyken Epstein karşı atağa geçiyor.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 56 dk – Toplamda 1 Sezon 4 Bölüm

16. Snowpiercer (IMDb: 6,4)

Tür: Suç, Mini Dizi, Belgesel
Snowpiercer, belgesel ve reality şov dışında yeni Netflix dizileri arasındaki en yeni dizi! Bütün gezen buzullarla kaplıdır. Bu buzul döneminin üzerinden tam 7 sene geçmiştir ve hayatta kalabilen çok az insan vardır. Bu faciadan sonra bu insanların hayatta kalabilmelerini sağlayan ise kürenin etrafında dönen Snowpiercer ismindeki dev bir trendir. Trendeki bireylerin tamamı farklı koşullara sahiptir. Bu noktada büyük adaletsizlikler ve eşitsizlikler vardır. Snowpiercer, insanlığın hala adil olmaya başaramadığı bu trende yaşananları konu ediniyor.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 1 saat – Toplamda 2 Sezon 20 Bölüm
17. Exatlon Türkiye (IMDb: 4,0)

Tür: Yarışma, Reality Şov
Yeni Netflix dizileri arasında çiçeği burnunda yapımlardan biri!’ Acun Medya ve Netflix ortaklığında yayınlanan Exatlon’da Türkiye’nin sosyal medya fenomenleri Dominik’te mücadele ediyor. Survivor’a kıyasla yarışma süreçlerinin daha geri planda olduğu programı, yine sosyal medyadan tanıdığımız Orkun Işıtmak ve Oğuzhan Uğur sunuyor.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 46 dk – Toplamda 1 Sezon 15 Bölüm


18. Unsolved Mysteries (IMDb: 7,7)

Tür: Belgesel, Suç, Drama
Bir tür belgesel dizisi olan Unsolved Mysteries, faili meçhul cinayetler, doğaüstü durumlar, bir türlü açıklanamayan kayıp vakaları, korkunç ölümler ve garip paranormal olaylar gibi hayatın içinden bireylerin yaşadığı gizemli olayları anlatıyor.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 47 dk – Toplamda 1 Sezon 10 Bölüm

İlginizi çekebilecek diğer Netflix dizi listeleri:
Kategoriler: Kültür

Yorumlar (0) Yorum Yap

/