Yalnızca Gece Olunca Verimli Çalışabilenlerin Anlayacağı 10 Şey

Cyaffel Gusto

Cyaffel Gusto

Üretemediğim her günü yaşanmamış sayarım.

Özellikle büyük şehirlerdeki kalabalıklar, trafik, şehir gürültüsü birçok insanın verimini düşüren, motivasyonunu yok eden etkenler. Dolayısıyla gündüz saatlerinde çalışmak bazılarımız için işkenceye dönüşebiliyor.
Yalnızca gece olduğunda, güneş battığında çalışma verimi gözle görülür bir şekilde artanlardansanız bu içerikte kendinizi bulacaksınız. 🙂
Öyleyse başlayalım…

1) Koca bir günü arkadaşlarınızla, dizilerinizle ya da bilgisayar oyunlarınızla harcarsınız ama gece olduğunda karanlıkla birlikte üzerinize çöken o üretkenlik ve yaratıcılık sizi asla rahat bırakmaz.

2) Gece olunca bastıran bu çalışma motivasyonunu kaçırmamak için uykunuzu nasıl kaçıracağınızın yollarını ararsınız.

Aslında uykuyla bir sorununuz yoktur. Uykunuz elbette gelir. Ama o çalışma aşkına yenik düşersiniz ve belki bir duş alarak ya da bir bardak kahve koyarak uykuyu bastırmaya çalışırsınız.3) Geceleri sesler azalır, birileri gelip bir şeyler sormaz, korna sesleri duymazsınız ya da telefonunuz çalmaz. Sizi uyaran şeyler azaldıkça konsantrasyonunuz artar.

4) Ne kadar erken uyanmış olursanız olun gece boyunca çalışacak enerjiniz mutlaka vardır.

Bir önceki gece geç yatıp sabah da erken kalkmışsınızdır fakat çalışma enerjiniz daima vardır.5) Bu alışkanlığınızın gündüzler için bir problem yaratacak olmasından korkarsınız. Olmayacak yerde uyuyakalmak gibi…

6) Geceleri geç yatmak gündüzlerinizi kötü etkilemez. Tam tersine gündüzleri erken uyanmak gecelerinizi kötü etkiler.

Performansınızı en fazla etkileyen saatlerdir geceler. Gündüz erken kalkmak zorunda olmak sizi daha gergin biri yapabilir.7) Çalışmayı en çok sevdiğiniz kafelerin sizin çalışma saatleriniz olan gece saatlerinde kapalı olması canınızı sıkıyor olabilir.

8) Bir gündüz saatinde de eğer sessiz bir çalışma ortamındaysanız ortamın daha karanlık olmasını arzularken bulursunuz kendinizi.

Gündüzü gece yapmakta üzerinize yoktur. 🙂9) Gecenin en verimli saatinde, öylesine odaklanmışsınızdır ki ne kadar iyi odaklandığınıza şaşırmaktan kendinizi alıkoyamazsınız.

10) En nihayetinde gece insanısınızdır. Daha az ışıkta, hatta bazen mum ışığında çalışmak gibisi yoktur sizin için. Bin kere de tövbe etseniz akıllanmazsınız. 🙂

Kategoriler: Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/