Hiçbir Zaman Doğru Olanı Yapmaktan Vazgeçmeyen İnsanların 8 Özelliği

Cyaffel Gusto

Cyaffel Gusto

Üretemediğim her günü yaşanmamış sayarım.

Hayatının ana felsefesi olarak ‘doğru bir insan olmayı’ hedefleyen insanlar bunu öyle görünmek için yapmazlar. Onlar yalnızca doğru olduğunu düşündükleri için kararlarını o yönde şekillendirirler. Bazı kesimler tarafından bu insanların zayıf olduğu düşünülse de aslında bu güçlü bir kişiliğin göstergesidir. Eğer siz de doğru olanı yapmayı bir saniye bile hayatınızdan eksik etmeyenlerdenseniz muhtemelen bu özelliklere sahipsiniz.

1) Kendileri olmaktan vazgeçmezler.

Bir insanın olabileceği en mükemmel hali kendisi olmasıdır. Doğru olanı yapmaktan vazgeçmeyen insanlar da böyledir ve özgün kişiliklerdir. Başkalarından daha iyi olmayı düşünmezler. Böyle oldukları için de başkalarını kıskanmazlar ve onların mutluluğuyla mutlu olmayı bilirler.

2) Zamanın en değerli şey olduğunu düşünürler ve başkalarının zamanlarını çalmazlar.

Doğruluğu benimsemiş bu insanlar başkalarının hayatları için de her zaman en iyisini düşünürler. Zamanın değerini çok bildikleri için diğer insanları da bekletmekten çekinirler. Emeğe saygıları da yüksektir.3) Alçakgönüllüdürler.

Alçakgönüllüdürler. Yaptıkları yanlışları inkar etmeyerek ve başkalarını suçlamayarak olgun davranışlar sergilerler. Kendilerini hatalarıyla sevmeyi öğrenmişlerdir.

4) Özür dilemek onlar için erdemdir.

Bazı insanlar özür dilemenin zayıflık olduğunu düşünür. Doğru olanı yapmaktan vazgeçmeyenler bu noktada da olgun davranırlar ve özür dilemeyi bilirler. Olgun bir birey özür dilemenin kendisinden bir şey götürmeyeceğini bilir.

5) Söylenenleri ciddiye alırlar.

Her fırsatta doğru olanı yapmaya çalışan birini ikna etmek için çok da çaba sarf etmek zorunda değilsinizdir. Dürüst oldukları için sizin de söylediklerinizi dikkate alacaklardır.

6) Farklı fikirlere, kültürlere ve insanlara karşı saygılıdırlar.

Tartışmak ve kavga etmek birbirinden farklı eylemlerdir. Dürüst insanlar da bu farkın bilincindedirler. Çünkü bilirler ki herkes aynı fikirde olmak zorunda değildir. Farklı fikirlere olduğu kadar farklı insanlara ve kültürlere karşı da çok sıcaktırlar. Bu kültürleri tanımaktan, dinlemekten büyük keyif alırlar.7) İlişkileri çıkarlar üzerine kurmazlar.

Bu insanlar çevrelerindeki insanlardan fayda beklemeksizin onlarla iyi ilişkiler kurarlar. Çıkar üzerine kurulu olan ilişkilerden hoşlanmazlar.

8) Dibine kadar dürüsttürler.

Yalan söylemek zamanla alışkanlık haline gelebilir. Ve ilerleyen zamanlarda sizi bir kaosun ortasında bırakabilir. Yalan söylemek hiçbir şeyi düzeltmeyeceği gibi, problemlerin çözülmesinde de etkili değildir. Doğruluğu benimsemiş olanlar da tüm bunların farkındadırlar. Dürüst olmanın da her zaman en doğru şey olduğunu düşünürler. 🙂
Kategoriler: Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/