Özellikle Yurt Dışı Seyahatleriniz İçin Uygun Fiyatlı Bilet Bulabileceğiniz 8 İnternet Sitesi

Dicle Temiz

Dicle Temiz

Editör - Bilgi Unv.

Bildiğiniz üzere bilet fiyatları son dönemlerde çok arttı. Gezginler, seyyahlar başta olmak üzere seyahat etmeyi seven herkes bu durumdan hiç de hoşnut değil. Fakat kampanyalar ve bazı online uçuş siteleri uygun bilet bulmayı mümkün hale getiriyor. Türkiye’den yurt dışına ulaşım ve Avrupa içinde ucuza seyahat edebileceğiniz bilet sitelerini sizin için derledim.

Ülkemizde sadece Dalaman’dan hizmet veren bu hava yolu şirketi, daha çok Avrupa içi ulaşımda kullanılıyor. Bu hava yolu şirketinin internet sitesinde şehirler arası ya da ülkeler arası 5-10 Euro’ya bile bulabileceğiniz biletlerle Almanya’dan İtalya’ya gitmek sandığınızdan daha ucuza gelecek.

Ağustos 2016’ya kadar İstanbul’dan hizmet vermekte olan bu hava yolu şirketi maalesef şuan ülkemizden sefer gerçekleştirmiyor. Budapeşte merkezli olan Wizz Air, hem Avrupa hem de Balkanlar’da uygun fiyatlı aktif bilet hizmetine devam etmekte.

Muhtemelen birçoğumuz Skyscanner’ı biliyoruz. Bilmeyenler için anlatalım: Skyscanner’da hem yurt içi hem de yurt dışı biletlerde tüm hava yollarını karşılaştırarak bütçeniz için en uygun bileti bulabilirsiniz.

İtalyan internet sitesi Kayak.it’de çok iyi kampanyalar olabiliyor.

Almanya merkezli Edreams’de de geçtiğimiz yıllarda 1 € hatta 0 €’ya bile biletler alınabildi. Hem Türkiye hem de Avrupa çıkışlı uçuş seçenekleri de mevcut. Görselde de zamanında denk geldiğim 0 €’luk bileti görebilirsiniz.

Bir başka online bilet sitesi olan Momondo.de’de zaman zaman yapılan kampanyalarla ya da sistemsel hatalarla biletler çok ucuza düşebiliyor.

Türkiye’den hizmeti olmayan bu sitede, Avrupa ve Balkanlar’da çıkış noktanızı ve gitmek istediğiniz şehri yazdığınızda; uçak, tren ve otobüs seçeneklerini karşılaştırmalı görebiliyorsunuz. Seyahatiniz için en uygun saat ve bütçeyi seçerek yolculuğunuzu planlayabilirsiniz.

Letonya temelli Air Baltic, özellikle İskandinavya başta olmak üzere tüm Avrupa seyahatlerinizde uygun bilet için size hizmet sunuyor.
Kategoriler: Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/