Aşırı Yoğun Olanların Bile Sosyal Hayatını Canlandıracak 5 Harika Öneri

Urbansurf.me

Urbansurf.me

Aktivite arkadaşın.

Hiç bütün hayatınız iş ya da okul ile ev arasında mekik dokumaktan ibaretmiş gibi hissettiniz mi?

Bazen yapılacak işler hayatımızda o kadar büyük bir yer kaplar ki, hayatımızda kendimize yer kalmamış gibi hissederiz. Sohbet etmek, birileriyle buluşup biraz kafa dağıtmak en çok istediğimiz şey olsa bile asla doğru yer ve doğru zaman bulunamaz.
Sosyalleşmek, insanın önemli ihtiyaçlarından biri ve şimdi size yoğun iş ya da okul hayatına bir dur demek için ihtiyacınız olan hap bilgileri vereceğiz.

1) Planlı olmak hayat kurtarır

Planlı, programına uyan insanların adı çıkmış çıkmasına ama aslında planlı olmak hayatın her anını en iyi şekilde değerlendirmemizi sağlıyor. İş için ayırmanız gereken zamanı belirleyin ve bakın, size ne kadar zaman kalıyor?
Karamsar moddan çıkıp gerçekçi şekilde size kalan zamanı fark edin. Sonrasında izlemek istediğiniz filmler, görmek istediğiniz insanlar, katılmak istediğiniz etkinlikleri seçin ve boşlukları doldurmaya başlayın. Üstelik ufukta güzel bir festival ya da buluşma varsa yaptığınız iş için de daha fazla motive olabilirsiniz.

2) Bir kişiye bağlı plan yapmayın

Uzun zamandır görmediğiniz bir arkadaşınızı görmeyi “ilk yapılacaklar” listenizde en başa koymanızda sakınca yok. Ama günün sonunda ya hep ya hiç dememek için alternatif planlar yapın. Eğer arkadaşınız ile ortak bir boş zaman yaratamıyorsanız, farklı seçeneklere de şans verin. Hatta eli yükseltin ve yeni insanlar tanıyın, hiç gitmediğiniz yerlere gidin!

3) Günlük aktiviteleri sosyal aktiviteye dönüştürün

Her gün yemek yiyorsunuz, değil mi? Belki iş yoğunluğunuz nedeniyle yemeği bile en hızlı şekilde geçiştiriyorsunuz ama haftada bir gün, öğle yemeği için bir saat ayırabilir misiniz? İşlerinizin nispeten hafiflediği bir gün seçin ve iş yerinize yakın bir restoranda buluşabileceğiniz birini bulun. Öğle yemeği için sözleşin. Tüm arkadaşlarınız sizden kilometrelerce uzaksa, Urbansurf uygulamasında bir aktivite açın ve sizinle aynı dertten muzdarip diğer “yoğun” çalışanlarla tanışın. Hem biraz dertleşirsiniz!

4) Her haftaya en az bir sosyalleşme planı koyun

İster inanın ister inanmayın, sosyalleşme biraz da alışkanlık işi. Günlerce, haftalarca evden hiç çıkmadan yaşarsanız bir süre sonra insanlarla karşılaştığınızda “Nasıl selam veriyorduk ya?” demeye başlıyorsunuz. Bu duruma gelmeden önce önleminizi alın ve sosyalleşmeyi çok yoğun olsanız bile alışkanlığa dönüştürün. Başınızı kaşıyacak vaktiniz yoksa bile, haftada bir kez yarım saatinizi ayırıp iş arkadaşınızla öğlen bir kahve içip sohbet edin.

5) Spora başlayın

Evet, en zor ama en etkili öneriyi sona sakladık. Spor yaptığınız zaman enerjiniz artar ve yoğun çalışmanın vücudunuzda yarattığı üşengeçlik halinden kurtulursunuz. Yaşam enerjiniz artar. Yoğun bile olsanız sosyal hayatınız canlanır. Hatta spor yaparken bile sosyalleşebilirsiniz. (Bir taşla iki kuş!) Gel gelelim, spora başlamanın zor olduğunu hepimiz biliyoruz. Ama yanınızda sizinle birlikte spor yapacak birileri varsa bu süreç çok daha kolay.

Urbansurf sizlerle aynı ilgi alanlarını, aynı hobileri, aynı tutkuları paylaşan insanları bir araya getirerek çeşitli aktivitelerde sosyalleşmenizi sağlayan mobil bir sosyal ağ. Uygulamayı Apple Store veya Google Play üzerinden indirebilirsiniz.
Kategoriler: Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/