Yalnız Yaşamanın Hayatınıza Getireceği 7 Olumlu Etki

Herkesin bildiği gibi insan sosyal bir varlıktır. Hayatımızın akışında çevremizde olan insanlarla aslında göründüğünden daha bağımlı ilişkiler içerisindeyiz. Bu yoğun ve stresli akış içinde bazen adeta kendimizi ve gerçek benliğimizi unutuyoruz. Dolayısıyla günümüzde yalnızlık ve kendine vakit ayırma ihtiyacını gittikçe daha çok hissediyoruz. Yalnız yaşamayı tercih eden insanların da günden güne artış göstermesi bunun bir nevi kanıtı halinde. Biz de yalnız yaşama kararınızın hayatınızı değiştirmesini beklediğimiz olumlu etkilerini bir araya getirdik.

1) Evinizde tamamen kendi hayatınızı yaşarsınız, zira ev ile ilgili hesap vermeniz gereken
birileri yoktur ve kuralları sadece siz koyarsınız.

2) İstediğiniz an insanları kişisel alanınıza alıp istediğiniz an kendinizle kalmak gibi ruh
halinizin keyfine özel bir lüksünüz vardır.

3) Olur ya insan bazen evin içinde yüksek sesle konuşmak, şarkı söylemek, hatta bağırmak ister. Ne kadar anlayışlı ev arkadaşlarınız olursa olsun bunları yaparken kendini tam anlamıyla özgür dünyasında hissedebilenler yalnızca yalnız yaşayan insanlardır.

4) Evde namahrem kaygısı olmadan her an istediğiniz kılıkta gezebilirsiniz.

5) Beraber yaşanan evlerdeki gibi ortak alan kaygısı olmaz. Böylece ev işleri tamamen sizin kontrolünüzdedir.

6) Sosyal hayatımızdaki kalabalıklar arasında gerçekten özgür olabildiğimiz tek yer kendi zihnimizdir. Yalnız yaşayan insanlar bu özgürlüklerini ev hayatına da yansıtırlar. Bu ayrıcalığa oldukça düşkündürler. Öyle ki bir kere yalnız yaşamayı tecrübe edenler için bu yaşam tarzından vazgeçmek çok zordur.

7) Yalnız yaşayan insanlar zamanla kendini ve hayatı sorgulamayı alışkanlık haline getiren insanlardır. Bu nedenle psikolojik olarak kendilerine yetebilmeyi, insanlar konusunda seçici davranmayı ve güçlü bir karaktere sahip olmayı öğrenirler.

Facebook'ta Paylaş  new-twitter-paylas

Kategoriler: Psikoloji, Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/