İnsanları Başarılı Kılan 6 Sabah Alışkanlığı

Başarılı insanları merak eder dururuz, o seviyelere nasıl ulaştıklarını sorarız kendimize. Peki başarılı mutlu ve üretken kılan şeyler nedir hiç düşündünüz mü? Bu insanlar kendilerine değer veriyor ve önce “ben” demeyi biliyor. Güne merhaba der demez ilk yaptıkları iş gelen mesajlarını kontrol etmek değil; günün ilk ışıklarını kendilerine ayırmak oluyor. Halledilmesi gereken aciliyetli bir iş söz konusuysa, önceliği kendilerine tanıyorlar.

1) Güne Erken Başlamalısınız.

Zamanın değerini bilmeyenimiz yoktur. Başarılı insanlar bunu kendilerine görev edinip sabahleyin sabah 6.00’da hatta 5.00’de uyanıyor. Bu sayede, kendileri için önemli olan işleri halletmek adına daha fazla fırsat yakalamakla kalmıyor, günün en verimli saatlerini güzel değerlendiriyorlar. Bu alışkanlığı kazanmak için her zamankinden 15 dakika önce uyanmayı deneyin. Zamanla sizde alışacaksınız.

2. Egzersiz Yapmalısınız.

Egzersiz yaparak sağlıklı olmakla kalmaz; zihninizi boşaltarak daha mutlu olabilirsiniz.
Egzersiz için kesinlikle zaman ayırın. Her gün 1 saatinizi ayırmak gözünüzü korkutabilir. Ancak, en azından 10 dakika bile olsa koşmayı, dans etmeyi hatta evinizin etrafında yürümeyi deneyin.

3. Sağlam Bir Kahvaltıyı Alışkanlık Edinmelisiniz.

Sabahları vakit kaybetmemek için en önemli öğün olan kahvaltıyı atlamak yerine, güne besleyici bir kahvaltı ile başlamak sizi daha zinde ve enerjik olmanızı sağlar. Bundan dolayı kahvaltıyı es geçmemelisiniz.

 4. Meditasyon Yaparak Zihninizi Boşaltmalısınız ve Güç Toplamaya Zaman Ayırmalısınız.

Motivasyonumuz her an yüksek değildir, hatta kimi zamanlar tükenme noktasına gelir. Öyleyse, sakinleşin ve iç huzurunuzun sizi yönlendirmesine izin verin: rahatlamak için birkaç dakika dua edin ya da meditasyon yapın. Başarılı insanlar bunun farkında ve bu yüzden güç toplamak için bir hayli zaman ayırıyorlar. Çünkü duygusal olarak çöküntü içindeyken değil, aksine zihninizdeki yüklerden kurtulduğunuzda bir işin üstesinden gelebilirsiniz.

5) Bütün Gün İçin Plan Oluşturmalısınız.

Doğru yönde ilerleyip ilerlemediğinizi anlamak için birkaç dakikanızı günü planlamaya ayırın. En azından 10 dakikanızı ayırarak hedeflerinizi ve hayallerinizi gözünüzün önüne getirin, bir çizelge oluşturun. Bu sayede, işlerinizi rahatça kontrol edebilirsiniz ve daha az stres yaşayabilirsiniz.

6) Sevdiklerinizle Kucaklaşmalısınız.

Yapılan pek çok araştırmaya göre, sarılmanın stres seviyesini düşürdüğü ve ruh halini her şeyden çok iyileştirdiği ispatlandığından dolayı sağlığımızı da koruyan bir davranış şekli aslında. Böylece İşlerinizden dolayı sevdiklerinizi ihmal etmemiş olursunuz. Daha parlak ve neşeli bir güne ve güçlü bir kalbe ulaşmak için kollarınızı açmaya hazır mısınız?
Kategoriler: Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/