Tek Soruluk Bir Test: Mantık İnsanı mısınız, Duygu İnsanı mı?

kendi dünyasında

kendi dünyasında

Dünyamda yer tutan gelişmeleri uzay boşluğuna bırakıyorum.

Pek çok internet sitesinde de yayınlanan bu testin sonuçları ikiye ayrılıyor. Aşağıda yer alan çizimden de anlayacağınız üzere küçük bir çocuk yerde oyun oynarken iki kadın da sandalyelerinde karşılıklı oturuyorlar.
Hazırsanız soru geliyor:

Hangi kadının yerde oynayan çocuğun annesi olduğuna inanıyorsunuz?

Sadece bir adet doğru cevap olsa bile, sizin seçiminiz kişiliğiniz hakkında birçok gerçeği yansıtacak.

1) Eğer sağdaki kadını seçtiyseniz;

İnsanların yüzde 70’inin vermiş olduğu bu cevap ne yazık ki yanlış. Muhtemelen soldaki kadının gergin görüntüsünün bir anne ile bağdaşmadığını düşündünüz. Ya da soruyu görseldeki detayları fark edecek kadar dikkatli ve odaklı bir şekilde cevaplamadınız. Ama ne olursa olsun bu sizin kendi içgüdülerinizle vermiş olduğunuz bir yanıt ve doğal olarak içgüdüsel düzeyde bir anlam teşkil ediyor.
Yaratıcı bir kişiliğe sahipsiniz. Çocukluğunuzdan bu yana dahil olduğunuz her şeyin en başarılısı olmak istediniz. Hayal gücünüz ise elbette çok geniş. Ayrıca bir şeyleri kafanızda bir görüntü şeklinde hatırlamak sizin için oldukça kolay. Mizah konusunda da başarılı olma ihtimaliniz çok yüksek. Hatta çoğu zaman bu yeteneğinizle takdir ediliyorsunuz.
Sanat, müzik, tiyatro gibi konularda sahip olduğunuz zevkiniz, sosyal çevrenizin fikirlerinize verdiği değeri de arttırıyor. Buna ek olarak karşınızdaki kişilerle empati kurabilme yeteneğiniz fazlasıyla gelişmiş. Bu da önerilerinizi dikkate alan birçok insan olduğu anlamına geliyor.
Hırslısınız. Bu hırs, sizi daha fazla çalışmaya itiyor ve sizde olumlu bir etki bırakıyor. Belki süper zekanızla öne çıkmıyorsunuz ama cesaretiniz ve çabanız sizi başarılı kılıyor.

2) Eğer soldaki kadını seçtiyseniz;

Yürümeye başlama dönemine yeni giren çocuklar oyuncaklarıyla ya da çevreleriyle oynarken içgüdüsel olarak yüzleri ebeveynlerine dönüktür. Bunun nedeni farkında olmadan aslında onlardan onay beklemeleridir. Siz de bunu fark ettiniz ve soldaki kadını seçtiyseniz, tebrikler. Doğru cevap soldaki kadındı.
Düşündüğünüzden daha zeki birisiniz. Beyninizin sol lobu son derece gelişmiş durumda. Bu bölge de mantıkla ilişkilidir. Birinin sorduğu bir soruya ilk cevap veren kişi olduğunuza asla şaşırmayın. Bu sizin için oldukça sıradan bir durum. Mantığa uygun önerileriniz rasyonel tarafınızı ön plana çıkarıyor.
Bunların yanında oldukça saygılı, dürüst ve sadıksınız. Üstelik tutkulu bir yapınız olması, romantik olma çabalarınızı boşa çıkarmıyor. Herhangi bir ortama girdiğiniz anda duruşunuzla parlıyor olabilirsiniz. 🙂
Kategoriler: Bilim, Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/