Twitter’ın Yeni Tasarımı

Selin Gizem Bozkurt

Selin Gizem Bozkurt

https://selingizem.me

Geçtiğimiz sene bir değişim başlatacağını duyuran Twitter, kullanıcısı olan olmayan bir çok farklı kitleden aldığı geri bildirimleri ve fikirleri değerlendirmeye başladı.
Twitter’ı daha kullanıcı dostu, erişilebilir ve hızlı hale getirme odağıyla yapılan güncellemelerin ilk evresi 15 Haziran 2017 itibariyle devreye alındı. 

Gelen tüm özellikler şu an her platformu desteklemese de bu başlangıcın devamı çok zaman kaybetmeden geleceğe benziyor.
Yeni tasarımda neler var?

Android’de geçen sene olan profil, ek hesaplar, ayarlar ve güvenlik özelliklerinin tek bir yerde toplanmasına yönelik güncelleme artık iOS’ta da var. Böylece kullanım daha rahat ve kolay.
iOS’a getirilen bir diğer özellik ise makale ve websitelerin Twitter uygulaması içerisinde Safari sayfası ile gözükmesi; böylece Safari’de giriş yapılmış olan sitelere otomatik erişim sağlanabiliyor olacak.
Güncel olan haberlerde daha net ve kalın çizgilerle belirginleştirilmiş bir akış takibi sağlanacak. Profil fotoğrafları da daha rahat bir görüntü sağlamak adına daire şekline getirilecek.

Tweetlerle ilgili işlem yapmak artık daha kolay olacak: beğenme, cevap verme gibi işlemler başka işlemlerle karışmayacak. Örneğin bir tweet’i yanıtlama ikonu ok şeklindeki haliyle geri gitme, silme gibi algılanabiliyorken artık bunu bir konuşma balonu ikonuna çevirerek etkileşimi kolaylaştırmak hedefleniyor.
Bir tweet üzerindeki akış artık canlı bir şekilde takip edilebiliyor olacak. (twitter.com ve Twitter Lite için henüz geçerli değil.)
Twitter, gelen geri bildirimlere ve fikirlere değer veriyor; daha da iyi olmak istiyor. Anlaşılan bu değişiklik önümüzdeki dönemlerde göreceğimiz bir çok değişikliğin ilki.
Twitter’a siz de buradan fikir verebilir ve bu değişime katkıda bulunabilirsiniz!
Kategoriler: Dijital, Gündem, Teknoloji

Yorumlar (0) Yorum Yap

/