Apple, PowerbyProxi şirketini satın aldı

Yakın zamanda iPhone X ve iPhone 8 akıllı telefonlarında kablosuz şarj dahil olduğunu söyleyen Apple, tüketiciler ve endüstri için kablosuz güç ürünleri tasarlayan Yeni Zelanda firması PowerbyProxi’yi satın aldı. 

Kablosuz şarj işlemi, kullanıcıların telefonlarını şarj yuvasına takmalarına veya bir kablo takmalarına gerek olmaksızın onları bir yüzeye yerleştirerek cihazları şarj etmesine olanak tanır.

Bir kaç yıldır kendi cihazlarının bazılarında kablosuz şarjı destekleyen en büyük rakibi Samsung’un gerisinde kalarak, daha yavaş yavaş bu sistemi benimsemeye başladı.

Apple Şubat 2017’de Qi kablosuz şarj standardını Geliştiren Kablosuz Güç Konsorsiyumu geliştiren endüstri kuruluşuna katıldı. IPhone 8 ve X her ikisi de standardı destekliyor.
ABI Research Asya Pasifik başkan yardımcısı Jake Saunders, endüstri makina ve tıbbi cihazlarını kablosuz olarak şarj etmek için yaptığı açıklamada, Apple’ın PowerbyProxi’ye olan ilgisi, metal olmayan herhangi bir materyalle 150 watt’a kadar çıkışı destekleyebileceğini söyledi.

Bu, Apple’ın dizüstü bilgisayarlar ve hatta elektrikli scooter da dahil olmak üzere birden fazla tüketici cihazını hızlı bir şekilde şarj edebileceği daha büyük yastıklar sunmasına izin verebilir.

Apple kısa bir süre önce kendi AirPower aksesuarı hakkında Apple Watch, iPhone ve AirPod şarj davasının yeni sürümleri de dahil olmak üzere üç aygıta kadar şarj edeceğini söyledi.

Kategoriler: Dijital, Ekonomi, Gündem

Yorumlar (0) Yorum Yap

/