Zamanda Yolculuk Yapabileceğiniz 4 Dijital Çözüm

Çağatay Gültekin

Çağatay Gültekin

CEOtudent - reklamcı kafası

Sosyal ağlarda, geçmiş paylaşımları görmek insanları mutlu eder. O günü, kendi cümleleriniz ve fotoğraflarınızla hatırlamak sizi o güne götürür. Bu yazımızda, nasıl kolaylıkla geçmişinize dönebileceğinizi göstermeye çalışacağız. Çeşitli programlar ve yöntemlerle seneler öncesine gitmeye hazır olun. Kemerlerinizi takın, geçmişe yolculuk başlıyor!

1) Facebook – Tarihte Bugün
Facebook’un son zamanlarda git gide popüler olan Tarihte Bugün uygulaması, ilk örneğimiz. Geçtiğimiz senelerde ne paylaştığınızı görmeniz açısından başarılı olan uygulamanın eksik yanı ise tahmin edebileceğiniz gibi yalnızca Facebook geçmişinizi görebilmeniz.
1

2) Twitter
Twitter, geçmiş tweetleri gösterme konusunda iki farklı yönteme sahip. Birinci yöntem, “Gelişmiş Arama”. Buradan ulaşabileceğiniz adreste belirli bir kelime girerek geçmişte ne yazdığınızı görebiliyorsunuz. Yalnız, “Kişiler” kısmına kendi hesabınızı girmeyi unutmayın.

İkinci yöntem ise Twitter arşivinizi indirmek. Ayarlardan ulaşabileceğiniz bu seçenekle ilk tweetinizden itibaren yazdığınız her şeyi bilgisayarınıza indirebiliyorsunuz.
2
3) Timehop
Bizden tatlış olmasın, tatlış mı tatlış bir dinozoru olan Timehop’a Facebook, Twitter, Instagram, Swarm, Dropbox ve Google ile giriş yapıyorsunuz. Geçtiğimiz yıllarda bugün ne paylaştınız, ne yazdınız hepsini tek ekranda görebiliyorsunuz. Kullanımı çok kolay. Ekstra bilgi olarak yıllar yıllar önce Dünya genelinde önemli bir gelişmeyi de hatırlatıyor. (Mesela 25 Ocakta 95 sene öncesinde 101 Dalmaçyalı’nın vizyona girdiğini söylüyor bize. O derece önemli bilgiler yani 🙂 App Store ve Google Play uygulama mağazalarından ücretsiz indirebilirsiniz.
3
4) Memoir
Timehop benzeri bir uygulama olan Memoir’de çeşitli sosyal medya hesaplarınızı ve telefonunuzdaki fotoğraf albümünü de bağlayabiliyorsunuz. Fakat Timehop’tan bir farkı var; yalnızca bugünün değil, önceki günlerin de geçmişine bakabiliyorsunuz. Hatta takvimden gün seçebilme imkanınız mevcut. Timehop’ta sadece girdiğiniz günün geçmişini görebiliyorsunuz. Memeoir, şu yalnızca iOs ve Mac OSX uyumlu, Android’de henüz yok ama gelmesi bekleniyor.
4
Geçmiş günlerinizden utanmayın, onlar sizi siz yapan paylaşımlar. Yüzünüzde gülümseme bırakacak güzel anılar için bizim bildiğimiz, kullandığımız yöntemler bunlar. Umarız güzel anılarınızı tekrar hatırlamak hoşunuza gider.

Facebook'ta Paylaşnew-twitter-paylas

Kategoriler: Dijital

Yorumlar (0) Yorum Yap

/