Bir Sonraki İçerik Pazarlaması Kampanyanız İçin 6 Growth Hacking Önerisi

İnternetin, e-postanın ve sosyal medyanın yükselişiyle dünya gittikçe küçülüyor. Bu aynı anda, modern pazarlamanın gerçek bir önem kazanmasını zorlaştıran, korkunç sayılara ulaşmış içerik çöplüğü anlamına geliyor.
Rekabetin yüksek olmasına bağlı olarak içerik pazarlaması kampanyalarınızı büyütmek için uğraşıyorsanız, biraz farklı bir şeyler deneme zamanınız geldi.
İçerik pazarlaması kampanyanızın büyümesini hızla artırmak istiyorsanız, aşağıdaki 6 Growth Hacking önerisi sizi ihtiyacınız olan her şeyle donatacaktır. Kampanyalarınızı heyecan verici ve bazen sezgisel olmayan şekilde geliştirmek için hızlı bir bilgi birikim kazanacaksınız.

1) İçerik başlıklarınızı test edin.

Başlığınız, içerik pazarlaması kampanyalarınızın en önemli parçasıdır. Test edilip optimizasyonu yapılmamış başlıklarla, dünyadaki en büyük ve en viral içeriğe sahip olamazsınız. Başlığı iyi olmayan hiçbir içeriğinizi hiç kimse okumak için zaman harcayacak kadar ilgilenmeyecek.
Düzenli olarak viral içerikler oluşturan Upworthy şirketi, yazarlarının tamamının, yeni içerikler yayınlamasına izin verilmeden önce yaratıcı sosyal medya mesajlarıyla en az 25 başlık varyasyonunu test etmesini şart koşuyor.

2) Kullanıcı katılımını artırmak için içeriğinizi oyunlaştırın.

Video oyun endüstrisi her yıl milyarlarca dolar kazanıyor ve yavaşlama belirtileri göstermiyor. Çılgına dönüp yeni bir video oyun şirketi kurmayı teklif etmiyorum, ancak yine de insanların oyun sevgisini içerik pazarlama stratejinize aktarabilirsiniz.
Yaratıcı özellikler kullanarak blogunuza ve içeriğinize ufak yamalarla, belki bir bilmeceyle ya da anketlerle onları bir oyunun için davet edin. Bu taktik ile insanlar daha fazla bilgi için geri gelmeye can atıyor olacaklar.

3) Erişimi arttırmak için içeriği yeniden kullanın.

Eski içeriği yeniden kullanmak, içerik pazarlaması kampanyalarınızı büyütmek için kullanılan en kolay ve etkili Growth Hacking tekniklerinden biridir. Eski blog yayınlarını YouTube videolarına dönüştürmek neredeyse zaman almaz. Ya da bu içeriğin püf noktalarını Slideshare sunumlarına dönüştürerek veya bir Facebook mesajında özetleyerek de tekrar tekrar kullanabilirsiniz.
İçeriğinizi yeniden düzenleyerek düzinelerce yeni kapı açarsınız ve erişiminizi hızla ve kolayca genişletecek daha önce kullanılmayan platformlardan yararlanırsınız.

4) Yeni içeriğinizi daha fazla kişiye ulaştırmak için ilgili sosyal medya gruplarını kullanın.

Kitlenizi büyütmek ve içerik katılımını artırmanın harika bir yolu; yeni içeriğinizi eş zamanlı olarak tanıtırken orijinal değer katabileceğiniz sosyal medya gruplarına katılmaktır.
İlgili gruplara katılın ve konuşmaya başlayın. İnsanlar sizi bir otorite olarak görmeye başlar. En son blog yayınlarınızı ve videolarınızı paylaşmaya ve tanıtmaya başladığınızda ise dikkatlerini kolaylıkla çekebilirsiniz.

5) Dönüşümleri artırmak için pop-up’ların kullanın.

İçerik oluşturmanın en önemli aşamalarından biri, bu içerikten dönüşümler elde edebilmektir. Bunu başarmanın etkili bir yolu, açık ve kullanıcı dostu bir harekete geçirici mesaj içeren yaratıcı içerik pop-up’larının kullanılmasıdır.
Örneğin, Facebook Reklamları ilgili bir içerik oluşturun ve bu içeriğin sayfasında okuyucularınıza bir pop-up sunun. Bu pop-up’ta “E-posta bültenimize kayıt olursanız bizden Facebook Reklamları ile ilgili ücretsiz bir video kursu kazanabilirsiniz” teklifine yer verin. Bu dönüşümleri artırmak yani e-posta kazanmak için olağanüstü bir yöntemdir.

6) Sosyal medya gönderilerini günün farklı zamanlarında yayınlayın.

Başta Facebook olmak üzere birçok sosyal mecra haber kaynağını gerçek zamanlı sunmuyor. Dolayısıyla içeriğinizi içeren sosyal medya gönderileriniz diğer gönderiler arasında kaybolur. Dolayısıyla aynı içeriği gün içinden iki kez ya da ikin günde bir tekrar paylaşabilirsiniz. Popüler inancın aksine, bu durum sosyal medya sayfanızı ya da profilinizi olumsuz bir şekilde etkilemez veya kitlenizi rahatsız etmez.

Yorumlar (0) Yorum Yap

/