Facebook, Hikayeler Özelliğini Test Ediyor

Snapchat’in, Stories yani Hikayeler özelliğini Instagram için yayına alan Facebook, şimdi de bu özelliği kendi için test ediyor.

Snapchat’in popüler olan “Hikayeler” özelliğini ilk kez Ağustos’ta kullanmaya başlayan Instagram, bu özellikle tutunmayı başarmış görünüyor. Günlük yaklaşık 150 milyon aktif kullanıcısı bulunan Instagram Hikayeleri şimdi de Facebook Hikayeleri olarak hizmete girecek.

Facebook Hikayeleri adı verilen ve konsept olarak Snapchat Hikayeleri ile aynı olan özellik tıpkı Instagram’da olduğu gibi üst bölüme konumlandırılacak. Farklı kare ve filtreleri sunarak kullanıcıların 1 dakikalık hikayeler hazırlamasına olanak sağlayacak.

Kullanıcıların Facebook Hikayeler üzerinden paylaştığı medyalar yine yalnızca kullanıcıların arkadaşları tarafından görüntülenebilecek. Bu hikayeler de yine tıpkı Snapchat ve Instagram’da olduğu gibi 24 saat sonra tamamen kendini imha edecek. Ayrıca kullanıcıların zaman tüneline de düşmeyecek.

Henüz test aşamasında olan özellik şu anda sadece İrlanda’da kullanılabiliyor. Özelliğin Türkiye’de ve diğer ülkelerde ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmiyor.

facebook-paylas2 new-twitter-paylas2

Kategoriler: Dijital, Gündem

Yorumlar (0) Yorum Yap

/