Sosyal Medyanın Gücü: Gitarının Kırılmasıyla Devleşen Dave Caroll

Dicle Temiz

Dicle Temiz

Editör - Bilgi Unv.

Yaşadığı olayla United Airlines’ın hisselerini düşüren ve birden herkesin kahramanı haline gelen Dave Caroll’un ilginç hikâyesini öğrendiğinizde siz de çok şaşıracaksınız.

United Airlines’tan Alınan Uçak Bileti Tüm Hayatını Değiştirdi

Bir müzik grubunda çalan Dave Caroll, konser vermek için gideceği Nebraska’ya United Airlines’tan bilet aldı. Aktarmalı olarak gittiği Chicago’da bagaj taşıyıcılarının eşyaları öylece attığını gördü ve hemen uçuş görevlileriyle konuştu çünkü o eşyalar arasında 3500 dolar değerindeki Taylor marka gitarı da vardı. Ancak uçuş görevlileri ‘Bu durum beni ilgilendirmez kapıdaki görevliyle konuşun’ yanıtı verdi.

Nebraska’da İndiğinde En Değerli Eşyası Olan Gitarının Kırıldığını Gördü

Atılan eşyalar arasındaki gitarı da ağır hasar görmüştü ve hasar bedeli olan 1200 doları karşılamaları için United Airlines’a dilekçe yazdı. Ancak havayolu şirketi bu bedeli ödemeyi reddetti. Caroll, tamir ücretinin karşılanması için tam 9 ay boyunca United Airlines’la yazışmalarda bulundu ancak hiçbir sonuç çıkmadı.

Tepkisini En İyi Bildiği Şekilde Gösterdi ve Bir Şarkı Yazdı

Sadece hakkını aramak isteyen Caroll, bir şarkı yazarak internetin gücünden yararlanmak istedi. Yazdığı şarkı sözleri ve çektiği video kliple kısa süre içinde herkese adını duyaran müzisyen, Youtube’da milyonlarca izlenmeye ulaştı.

“Eğer bir avukat olsam size dava açardım, ama bir müzisyen olduğum için size bir şarkı yazacağım ve yaptığınızı tüm dünya öğrenecek“ – Dave Caroll


Yayınladığı Kliple United Airlines’ın Hisselerini Düşürdü

1200 doları ödemek istemeyen şirket, klibin yayınlanmasından kısa bir süre sonra borsadaki hisselerinin %10 düştüğünü gördü ve yaklaşık 180 milyon dolarlık bir kayıp yaşadı. Havayolu şirketi, biri el yapımı olmak üzere iki gitar hediye etti, konserler için sponsorluk ve videoyu silmesi için de para teklifinde bulundu ancak Caroll hiç birini kabul etmedi. Bu sürede gitarını aldığı Taylor şirketi de ücretsiz olarak gitarı tamir etti.

Sosyal medyanın gücünü bir kez daha gördüğümüz bu olaydaki söz konusu videoyu izlemek için:

Kategoriler: Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/