Sevgiliyle Yapılacak 100 Eğlenceli Şey: Planlar Yapılsın

Sevgiliyle yapılacak 100 eğlenceli şey denildiği zaman pek çok kişi bu kadar fazla yapılacak şeyin olup olmadığını düşünebilir. Henüz sevgili olmuş kişiler, ilişkinin ilk zamanlarında özel bir aktivite yapmadan, sadece birlikte vakit geçirmekten bile çok keyif alırlar. Ancak ilişki süresi uzadıkça, çiftler bir rutinin içine girerler ve o rutinden çıkmak için birtakım aktiviteler yapmak isterler.

Sevgiliyle yapılacak 100 eğlenceli şey içeriğimiz, hem yaratıcı aktiviteler bulmakta zorlanan çiftlere bir rehber olacak hem de ilişkinize canlılık getirecek. O yüzden lafı fazla uzatmayalım ve sizi sevgiliyle yapılacak 100 eğlenceli şey içeriğimiz ile baş başa bırakalım.


Sevgiliyle Yapılacak 100 Eğlenceli Şey

1) İlk buluştuğunuz yere gidin.

sevgiliyle yapılacak 100 eğlenceli şey

Çiftlerin ilişkiye başladıkları ilk gün çok önemlidir. Bir diğer önemli nokta da ilişkiye başlanan yerdir. Aradan zaman geçtikten sonra yeniden ziyaret edilerek romantik bir an yaşanabilir.


2) Mum ışığında yemek yiyebilirsiniz.

Çok klasik fakat her zaman etkili olan bir aktivitedir. Hatta öyle ki, sevgiliyle yapılacak 100 eğlenceli şey denildiği zaman belki de akla gelen ilk aktivite bile olabilir. İster sevdiğiniz bir restoranda isterseniz de ev ortamında, mum ışığı eşliğinde romantik bir yemek yiyerek harika bir gece geçirebilirsiniz.


3) Piknik yapın.

Mevsimlerden bahar, hava güneşli. Böyle bir atmosferde sevgilinizle dışarı çıktığınız zaman yapabileceğiniz en keyifli aktivitelerden biri hiç şüphe yok ki piknik yapmak olacaktır. Çimenlerin üstüne serin piknik örtünüzü, çıkarın piknik sepetinizi, sevgilinizle birlikte güzel havanın tadını çıkarın.


4) Kamp ateşi yakın.

Sevgilinizle birlikte hafta sonu bir kamp kaçamağına ne dersiniz? Eğer daha önce sevgilinizle kamp yapmadıysanız, listenizin ilk sıralarına mutlaka bu aktiviteyi yazın. Huzurlu bir doğa ortamında çadırınızı kurun, kamp ateşinizi yakın ve doğanın içinde sevgilinizle baş başa olmanın keyfini sürün.


5) Sinemaya gidin.

Sevgiliyle yapılacak 100 eğlenceli şey listesinin en klasiklerinden biri de sinemaya gitmek. İkinizin de merak ettiği veya keyif alacağı bir film seçmeye dikkat edin. Hatta mümkünse, artık pek yaygın olmayan açık hava sinemasını tercih edebilirsiniz.


6) Dans dersi alın.

dans dersi alın

Dans, gerçekten de çok spesifik bir ilgi alanı. O yüzden çiftlerin her ikisinin de dansa merak duyması çok rastlanılan bir durum değil. Ancak yine de sevgilinizle birlikte bir dans kursuna gitmek, başlangıç seviyesinde de olsa dans eğitimi almak, emin olun çok keyifli olacaktır.


7) Konsere gidin.

Sevgiliyle yapılacak 100 eğlenceli şey listemizde yaz aylarının vazgeçilmez etkinlikleri olan konserlere geldi sıra. Sevgilinizle birlikte sevdiğiniz bir kişinin veya grubun konserine gidip, şarkılara birlikte eşlik ederek çok eğlenceli bir akşam geçirebilirsiniz.


8) Birlikte akşam yemeği hazırlayın.

Gündelik koşuşturmacalar içinde akşam yemeği için her zaman yeterli vakit ayıramayabiliyoruz. Ancak bazı günlerde önceden plan yapıp, o akşam için birlikte akşam yemeği hazırlayabilirsiniz. Sevgilinizle mutfağa girin, yemekler pişirin, sofra kurun ve keyifli bir sohbet eşliğinde saatlerce süren bir akşam yemeği yiyin.


9) Karaokeye gidin.

Karaokeye gitmek herhangi bir zamanda bile çok çekinilen bir şey. Çünkü pek çok kişi sesine güvenmez ve rezil olacağını düşünür. O yüzden sevgiliyle yapılacak bir etkinlik olarak görmeyebilirsiniz. Ancak sesiniz iyi de olsa kötü de olsa en azından bir şarkıda düet yapın. Sonuç ne olursa olsun, eğlenceli olacaktır.


10) Oyun gecesi organize edin.

Evde geçirdiğiniz zamanı oyun oynayarak daha eğlenceli hâle getirmek en klasik fakat en çok tercih edilen yöntemlerden biri. Monopoly, Scrabble veya benzeri herhangi bir masa oyunu oynayarak keyifli zaman geçirebilirsiniz.


11) Lunaparka gidin.

lunaparka gidin

Kaç yaşında olursa olsun lunaparka gitmekten keyif almayan insan sayısı çok azdır. O yüzden içinizdeki çocuksu ruhu saklamayın ve sevgilinizle birlikte lunaparka gidip, dönme dolaptan çarpışan arabalara kadar tüm oyuncakların tadını çıkarın.


12) Fotoğraf çekin.

Belki herkese hitap etmeyen bir etkinlik olabilir fakat daha önce hiç denemediyseniz mutlaka denemelisiniz. Eğer varsa fotoğraf makinelerinizle, yoksa cep telefonlarınızla cadde cadde, sokak sokak gezerek fotoğraflar çekin. Sonra da çektiğiniz fotoğrafları karşılaştırıp, üzerine konuşun.


13) Gün batımını seyredin.

Hiç şüphe yok ki, her gün yapabileceğiniz nadir aktivitelerden biri. Yaşadığınız yerin yakınlarında kendinize güzel bir yer bulun ve sevgilinizle birlikte doğanın müthiş bir gösterisi olan gün batımını seyredin.


14) Ormanda yürüyüşe çıkın.

Uyandınız ve güzel bir kahvaltı yaptınız. Hava tam da yürüyüş yapmak için ideal. O zaman neden oksijen dolu bir yürüyüş yapmayasınız ki? Giyin eşofmanlarınızı, ormanın yolunu tutun ve doğanın içinde sevgilinizle birlikte huzur dolu bir yürüyüşe çıkın.


15) Birbirinize kitap okuyun.

Kitap okumak aslında çok kişisel bir hobi, bir eylem. Peki hiç sevgilinizle birlikte kitap okumayı denediniz mi? Eğer denemediyseniz hemen denemenizi tavsiye ediyoruz. İster bir roman, ister bir hikâye, isterseniz de bir şiir… Oturun ve birbirinize kitap okuyun.


16) Yıldızları izleyin.

yıldızları izleyin

En son ne zaman gökyüzüne uzun uzun baktınız? Havanın açık olduğu bir gecede sevgilinizle birlikte gözlerinizi gökyüzüne çevirin. Gökyüzünü açıkça görebileceğiniz bir alana gidin, sırtüstü uzanın ve yıldızların olağanüstü görüntüsünü izleyin.


17) Kış mevsiminde tatile çıkın.

İnsanlar genellikle yaz aylarında tatile gitmeyi tercih ederler. Oysaki kış turizmi de pek çok kişi tarafından tercih edilmekte. Eğer daha önce sevgilinizle birlikte kış mevsiminde tatile çıkmadıysanız, bu seçeneği mutlaka değerlendirin. Kayak yapın, karlarda yuvarlanın, termal sulara girin, kısacası kış tatilinin tadını çıkarın.


18) Evde film izleyin.

Soğuk kış akşamlarında evden dışarı çıkmak istemiyorsanız birlikte film izlemek en keyifli aktivitelerden biri olacaktır. Kahveler yapılsın, atıştırmalıklar hazırlansın, battaniyenin altına girilsin ve film başlasın.


19) Tren yolculuğu yapın.

Bildiğiniz gibi son yıllarda Doğu Ekspresi oldukça popüler. Özellikle de çiftler bu yolculuğa oldukça rağbet gösteriyor. Eğer siz de Doğu Ekspresi gibi uzun tren yolculuklarından hoşlanıyorsanız mutlaka sevgilinizle birlikte bir tren yolculuğuna çıkın.


20) Dağ evinde konaklayın.

Kış mevsiminde yapılacak en güzel aktivitelerden biri hiç şüphe yok ki dağ evinde konaklamak. Şehirden uzakta, doğanın içinde bir dağ evinde sevgilinizle birlikte hem keyifli hem de oldukça romantik anlar geçirebilirsiniz. Hele bir de şömine ateşi varsa, değmeyin keyfinize…


21) Yağmurun altında dans edin.

yağmur altında dans edin

Sevgiliyle yapılacak 100 eğlenceli şey listemizin belki de en ikonik etkinliklerinden birindeyiz. İkonik diyoruz; çünkü sevgilinizle birlikte kendinizi tam olarak bir film sahnesinde hissedebilirsiniz. Yağmur, çoğu zaman başlı başına romantik bir unsur iken, bir de altında çılgınlar gibi dans etmek size hem romantik hem de keyifli anlar yaşatacaktır.


22) Plansız yolculuklara çıkın.

Aktivite gerçekleştirmek için plan yapmanın gerekliliği muhakkak. Peki ortada hiçbir plan yokken, spontane gelişen bir aktivitede bulunmak ister misiniz? Emin olun, plansız yapılan aktiviteler çoğu zaman planlı aktivitelerden bile daha heyecanlandırıcı ve daha keyifli olabilir. O yüzden spontane gelişmelere açık olun.


23) Paraşütle atlayın.

Sevgiliyle yapılacak 100 eğlenceli şey listemizde biraz da ekstrem bir aktivite önerelim. Evet, paraşütle atlamak herkesin cesaret edebileceği bir aktivite değil. Ancak sevgilinizle birbirinizi cesaretlendirip, hayatınızda bir kez de olsa paraşütle atlamayı listenize alabilirsiniz.


24) Dalış yapın.

Eğer sevgilinizle birlikte yaz tatillerinde denize girmeyi seviyorsanız, mutlaka denizin altını da keşfe çıkın. Ülkemizde fazlasıyla popüler olan dalış etkinlikleri mevcut. Siz de sevgilinizle birlikte bu etkinliklerden birine katılarak dalış yapabilirsiniz.


25) Komik videolar izleyin.

İnternetten komik videolar izlemek artık hayatımızın bir parçası. Çiftlerin pek çoğu gün içinde birbirlerine komik videolar gönderiyorlar. Eğer çok yorgunsanız veya canınız hiçbir şey yapmak istemiyorsa, sevgilinizle birlikte komik videolar izleyip, keyifli vakit geçirebilirsiniz.


26) Birbirinize masaj yapın.

birbirinize masaj yapın

Kim harika bir masaja hayır diyebilir ki? Sevgilinizle birlikte bir gün ve o günün içinde bir zaman dilimi belirleyerek birbirinize masaj yapın. Hatta internetten farklı masaj teknikleri öğrenerek masaj keyfinizi daha da artırabilirsiniz.


27) Alışverişe çıkın.

Sevgiliyle yapılacak 100 eğlenceli şey listemizin muhtemelen en çok fikir ayrılığı yaşanacak maddesi bu olabilir. Çiftlerden biri alışveriş yapmayı çok seviyor, diğeri sevmiyorsa bu aktivite maalesef çok da eğlenceli geçmeyecektir. Ancak alışverişten hoşlanan bir çiftseniz, belirli aralıklarla alışverişe çıkmak sizin için harika bir aktivite olacaktır.


28) Birbirinize sorular sorun.

Sevgiliniz ile aranızdaki diyaloğu çok daha eğlenceli hâle getirecek bir aktivite. Oturun ve birbirinize sorular sormaya başlayın. Bu sorular her şey hakkında olabilir. Cevaplarınızı dinleyin, üzerine beyin fırtınası yapın, gülün, öğrenin…


29) Müzeleri ziyaret edin.

Başta yaşadığınız yer olmak üzere çevre illerdeki müzeleri ziyaret edebilirsiniz. İmkanınız varsa elbette ki çapı daha da büyüterek yurt dışındaki müzeleri de listenize ekleyebilirsiniz. Böylece gününüzün önemli bir bölümünü genel kültürünüzü artırmaya ayırarak, kelimenin tam anlamıyla birlikte kaliteli zaman geçirmiş olursunuz.


30) PlayStation oynayın.

PlayStation oynamak, dijital oyunlara meraklı çiftler için zaten vazgeçilmez bir aktivite. Gel gelelim, sevgiliniz PlayStation’a ilgi duymuyorsa bile ona birlikte oynama teklifi yapın. Göreceksiniz ki, sevgilinizle birlikte PlayStation oynamanın tadına doyamayacaksınız.


31) Spor yapın.

sevgiliyle yapılacak 100 eğlenceli şey

Çoğu insan spor yapmak için kendine bir yoldaş arar. Tıpkı sizin gibi spor yapmayı seven bir sevgiliden daha iyi bir yoldaş olur mu? Elbette ki olmaz! O yüzden sevgilinizle birlikte spor yaparak hem fiziksel ve mental sağlığınıza önem verin hem de birlikte sağlıklı bir aktivite yapmış olun.


32) Puzzle yapın.

Puzzle yapmak öyle tek günlük bir aktivite değil elbette. Üstelik oldukça sabır ve emek gerektiren bir uğraş. O yüzden sevgilinizle birlikte evde olduğunuz zamanlarda birkaç saatinizi puzzle yapmaya ayırabilirsiniz.


33) Uçurtma uçurun.

Uçurtma uçurmak artık eskisi kadar sık gördüğümüz bir şey değil. Öyle ya, çocukluğumuzda uçurduğumuz uçurtmalardan aldığımız keyif hâlâ bambaşka. İşte tam da o keyfi yeniden hissedebilmek için sevgilinizle birlikte içinizdeki çocuğu serbest bırakın ve uçurtmanız gökyüzünde süzülsün.


34) Balık tutun.

Balık tutmak pek çokları için bir meditasyon yöntemidir. Diğer aktivitelere kıyasla da biraz tecrübe ve bilgi ister. Yine de yaşadığınız yerde balık tutabileceğiniz bir yer varsa, alın oltalarınızı ve sallayın suyun içine. Birlikte böyle bir deneyim yaşamak bile oldukça huzur verici olacaktır.


35) Fidan dikin.

Evet, belki de Yeşilçam filmlerinden fırlamış bir aktivite olabilir ama sevgilinizle birlikte dünyayı daha da yeşil bir hâle getirmek istemez misiniz? Hem yıllar sonra birlikte diktiğiniz o fidanın bir ağaç olduğunu görürsünüz hem de kendinizden sonraki nesiller için dünyadaki yeşil alanı elinizden geldiğince artırmış olursunuz.


36) Bowling oynayın.

bowling oynayın

Özellikle 90’ların sonu, 2000’li yılların başlarında bowling salonları çok popülerdi. Şimdilerde o popülerliğini kaybetse de yine keyifli vakit geçirmek adına harika bir aktivite alternatifi olacaktır.


37) Lezzet turuna çıkın.

İster yaşadığınız yerde isterseniz de başka bir seyahat edip, o yerin lezzetlerini deneyebilirsiniz. Meşhur yemeğini yiyebilir, çok sevilen restoranına, kafesine gidip, oraya özgü tatları deneyimleyebilir, damağınızda lezzet patlamalarının yaşandığı bir gün geçirebilirsiniz.


38) Vapur sefası yapın.

Bu aktivite maalesef sadece vapur seferleri yapılan yerde yaşayan çiftler için geçerli. Ancak yine de şans bulduğunuz zaman sevgilinizle birlikte vapur sefası yapmaya mutlaka vakit ayırın. Şöyle güneşli, güzel bir havada sevgiliyle birlikte vapur seyahati yapmayı kim sevmez ki?


39) Yastık savaşı yapın.

Evdesiniz, canınız biraz sıkılmaya başladı ve aklınıza yapacak hiçbir şey gelmiyor. Yakınınızdaki yastığa doğru uzanın ve ilk hareketi yapın! Etraf biraz dağılabilir, hatta tüy ve pamuk olabilir fakat yastık savaşı yapmak, yaşınız kaç olursa olsun keyif alacağınız bir aktivite olacaktır.


40) Karavan kiralayın.

Eğer seyahat etmeyi, kamp yapmayı, doğada bulunmayı seviyorsanız, mutlaka bir karavan deneyimi yaşamalısınız. Rotanızı çizin, planınızı yapın ve karavana atlayıp özgürce tatil yapmanın keyfini sürün.


41) Maça gidin.

sevgiliyle yapılacak 100 eğlenceli şey

Futbol, basketbol, voleybol… Sevgilinizle birlikte hangi spordan hoşlanıyorsanız, hemen bir bilet alın ve maça gidin. Oyuncuları canlı izlemek, maçın adrenalin seviyesine yakından şahit olmak ve elbette ki tribün atmosferini yaşamak, sizin için muazzam bir aktivite olacaktır.


42) Salıncakta sallanın.

Sevgiliyle yapılacak 100 eğlenceli şey listemizin bir diğer Yeşilçam sahnesine geldi sıra. Evet, biraz nostaljik bir sevgili aktivitesi ama anlık olarak yaşandığında çok keyifli ve enerji artıracak bir aktivite. Sırayla sevgilinizle birbirinizi sallayın ve çocuksu mutluluğunuzun tadını çıkarın.


43) Bisiklet sürün.

Bir bahar ya da yaz gününde atlayın bisikletlerinize ve sürmeye başlayın. Bütün gün o deniz kenarı benim, bu park senin, artık canınız nereye istiyorsa oraya pedal çevirin.


44) Birbirinize sarılarak uyuyun.

Pek çok kişi huzur kelimesinin tanımını belki de bu şekilde yapar. Yoğun, stresli, can sıkıcı bir günün ardından gece sevgilinize sarılarak uyumak kadar iyi hissettiren bir şey yoktur herhalde. Birbirinize sarılın ve huzurlu, mutlu bir uykuya dalın.


45) Bulutları seyredin.

Bulutlara bakıp, onları aldıkları şekillere göre bir şeylere benzetmeyen yoktur. Peki bunu sevgilinizle yapmayı hiç denediniz mi? Birlikte gökyüzüne bakın ve bulutları izleyip, onları hayal gücünüzü kullanarak başka şeylere benzetin.


46) Birbirinize mektup yazın.

sevgiliyle yapılacak 100 eğlenceli şey

Mektup mu kaldı soruları havada uçuşmaya başladı bile. Ancak çiftlerin birbirine mektup yazmasındaki romantizmi göz ardı etmeyin. Hele ki böylesine dijital bir çağda, belirli aralıklara birbirinize yazdığınız mektuplar, ilişkinizdeki romantizmi artıracaktır.


47) Sadece birbirinizin anlayacağı espriler yapın.

Mizah, zaten insan ilişkilerinde oldukça önemli bir ayrıntı iken, ilişki esnasında çok daha önemli bir konuma geliyor. O yüzden, nasıl bir mizah anlayışına sahip olursanız olun, sevgilinizle ortak bir mizah dili geliştirin ve sadece birbirinizin anlayacağı esprilere gülmenin keyfini çıkarın.


48) Hayvanları besleyin.

Aslında bunu bir aktivite olarak düşünmeyin. Özellikle soğuk kış aylarında sokak hayvanlarının yiyeceğe ulaşma problemi mevcut. O yüzden sevgilinizle birlik olun ve mevsim fark etmeksizin elinizden geldiğince hayvanları beslemeyi ihmal etmeyin.


49) Birbirinize çocukluk anılarınızı anlatın.

Birbirinizi çok iyi tanıyan bir çift olabilirsiniz ama eğer çocukluk aşkınızla birlikte değilseniz ikiniz de birbirinizin çocukluğunu bilmiyorsunuz demektir. Oturun ve saatlerce birbirinize çocukluk anılarınızdan bahsedin. Kim sevgilisinin çocukluğuna dair bir şeyler öğrenmek istemez ki?


50) Bir kursa gidin.

Ne olduğu hiç önemli değil; birlikte bir kursa gidin. Hem yeni bir beceri kazanmış olursunuz hem de bunu birlikte başarabilmenin mutluluğunu yaşarsınız.


51) Fotoğraf albümü oluşturun.

Fotoğraf albümü oluşturun

Evet, çektiğimiz fotoğrafları artık dijital ortamlarda saklıyoruz. Ancak sevgilinizle birlikte çektiğiniz fotoğrafları bastırıp, size özel bir albüm oluşturma fikrini düşünebilirsiniz.


52) Birbirinizin taklidini yapın.

Sevgilinizle birlikte birbirinizin en komik, en sinirli, en ciddi hareketlerini, mimiklerini taklit edin. Ortaya çok eğlenceli görüntülerin çıkacağı aşikar.


53) Mangal yapın.

Evde birlikte yemek pişirmenin keyfi başka ama açık havada birlikte mangal yapmanın tadı bambaşka. Alışverişinizi yapın, mangal ekipmanlarınızı hazırlayın ve ateşi yakın. Şimdiden afiyet olsun.


54) Birlikte günlük tutun.

Günlük tutmak artık çok fazla kişi tarafından yapılmıyor. Tutan kişi de doğal olarak bu günlüğü kendine saklıyor. Oysaki sevgilinizle birlikte aynı anda günlük tutma fikrini düşünebilirsiniz. Bir süre sonra ikiniz de günlüklerinizi birbirinize okuduğunuzda ortaya çok ilginç şeyler çıkacaktır.


55) Resim yapın.

Resim yapma beceriniz olsun veya olmasın, birlikte resim yapmak çok keyifli bir aktivite olacaktır. Kocaman bir resim kağıdını istediğiniz gibi boyamaya başlayın. Günün sonunda her yeriniz boya olabilir, hatta ortaya güzel bir resim bile çıkmayabilir fakat çok eğlenceli vakit geçirmiş olursunuz.


56) Kar topu oynayıp, kardan adam yapın.

sevgiliyle yapılacak 100 eğlenceli şey

Lapa lapa kar yağan bir günde kendinizi sokağa atın ve kar topu savaşı yapmaya başlayın. Ne zaman ki yoruldunuz, bir alan belirleyin ve ortak bir çalışmayla kardan adam yapın. Kısacası, saatler boyu karın keyfini sürün.


57) Birlikte basketbol, tenis, voleybol oynayın.

Basketbol, tenis ve voleybol dedik fakat seçenekleri elbette ki çoğaltabilirsiniz. Böylece hem spor yapmış olursunuz hem de rekabet ve eğlence dolu bir gün geçirirsiniz.


58) Satranç, dama, tavla, kağıt oynayın.

Yine belli başlı birkaç oyundan bahsettik fakat dediğimiz gibi seçenekleri çoğaltmak mümkün. Özellikle bu tür masa oyunları da diyebileceğimiz oyunlar, evde eğlenceli vakit geçirmek için birebir.


59) Birlikte meyve toplayın.

En yakınınızdaki meyve ağacı nerededir bilmiyoruz fakat eğer bir meyve ağacı görürseniz birlikte meyve toplamayı ihmal etmeyin. Ağaca tırmanın, dalları sarsın ve topladığınız meyveleri birlikte yemenin tadına varın.


60) Kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı.

Millet olarak kahvaltı sofrasında vakit geçirmeyi çok severiz. Sevgilinizle birlikte kusursuz bir kahvaltı sofrası hazırlayın ve uzun uzun kahvaltı yapın.


61) Çizgi film izleyin.

çizgi film izleyin

Çizgi film izlemek bir çocuk aktivitesi olarak görülür ama aslında hiç de öyle değildir. Kaç yaşında olursa olsun pek çok kişi çizgi film izlemekten hâlâ büyük keyif alıyor. Siz de sevgilinizle birlikte en sevdiğiniz çizgi filmleri birlikte izlemeyi ihmal etmeyin.


62) Sessiz sinema oynayın.

En sevdiğiniz filmleri birbirinize sessiz sinema oynayarak anlatmaya çalışın. Anlatırken gösterdiğiniz çaba, girdiğiniz komik hâller derken oldukça eğlenceli vakit geçireceksiniz.


63) Antika pazarlarını ziyaret edin.

Birçok şehirde belirli günlerde ve yerlerde antika pazarları kuruluyor. Sevgilinizle birlikte bu pazarlara giderek ister sadece ortamın tadını çıkarın isterseniz de doyasıya alışveriş yapın.


64) Mobilya montajı yapın.

Evinize yeni bir mobilya alacağınız zaman montajını kendiniz yapacağınız şekilde alın. Böylece sevgilinizle birlikte hem o çok istediğiniz mobilyanın montajını birlikte yapabilirsiniz hem de daha ucuza mal etmiş olursunuz.


65) İnsanları izleyin.

İlk başta saçma ve anlamsız bir fikir gibi gözükebilir ama aslında öyle değil. Kendinize bir yer seçin, saatler boyu orada oturun ve insanları gözlemleyerek, onlar hakkında yorumlar yapın, çıkarımlarda bulunun. Hatta kendinizi o insanlara benzeterek geçmiş, şimdi ve gelecek izlenimleri yaratın.


66) Sarılın.

sarılın

Evet, aslında bu kadar basit. Sarılmanın insana ne kadar iyi hissettiren bir fiziksel eylem olduğunu biliyoruz. O yüzden, ortada hiçbir sebep yokken bile sevgilinize uzun uzun sarılın.


67) Partiye gidin.

Hiçbir şey düşünmeden çılgınlar gibi dans edip eğlenmek sizin de hakkınız. Bir partiye katılın ve bütün gece durmaksızın dans edin.


68) Saatlerce yürüyün.

En rahat kıyafetlerinizi giyin ve hiçbir yere varma amacınız olmadan sokaklarda saatlerce yürüyün.


69) Birbirinize küçük notlar bırakın.

Küçük kağıtlara yazdığınız kısa kısa notlarla evin içinde birbirinize sürprizler yapın. Gün boyu evin içinde esprilerin, güzel sözlerin vb. cümlelerin geçtiği kağıtlar okumak sizi mutlu edecektir.


70) Tiyatroya gidin.

İster uzun zamandır merak ettiğiniz bir oyun olsun, isterseniz de hiçbir fikrinizin olmadığı bir oyun. Tiyatro izlemek, özellikle dijital etkinliklere boğulduğumuz böyle bir çağda, sevgilinizle yapabileceğiniz en keyifli aktivitelerden biri olacaktır.


71) Şehirler arası yolculuk yapın.

yolculuk yapın

Her zaman görmek, gezmek istediğiniz şehirlere bilet alın ve günübirlik bile olsa bu şehirlere seyahat edin. Birlikte yeni yerler görün, yeni tatlar tadın, yeni bilgiler öğrenin.


72) Aynı kulaklıktan müzik dinleyin.

Hepinizin aklına lise yılları geldi değil mi? Tek kulaklığı paylaştığınız ve birlikte en sevdiğiniz şarkıları dinlediğiniz zamanlar. İşte o zamanları yine yaşayabilirsiniz. Takın kulaklığınızı ve birlikte müzik dinlemenin keyfini çıkarın.


73) Birlikte pasta yapın.

Birlikte yemek pişirmek ya da kahvaltı hazırlamaktan ne farkı var diyebilirsiniz. İlginçtir ama birlikte pasta yapmanın veya yapmaya çalışmanın çok daha farklı bir romantizmi olduğu aşikar. Siz de sevgilinizle birlikte içine aşkınızı da kattığınız bir pasta yapmayı deneyin.


74) Yüzmeye gidin.

Eğer yüzmekten hoşlanıyorsanız, sevgilinizle birlikte bütün gününüzü havuzda veya denizde geçirme fikrine de bayılacaksınız demektir. Birlikte yüzün, birlikte güneşlenin, birlikte suyun içinde oyunlar oynayın.


75) Birbirinizin fotoğraflarını çekin.

Alın elinize fotoğraf makinenizi veya telefonunuzu, bütün gün birbirinizin fotoğraflarını çekin. Evde veya sokakta fark etmez; birbirinizin tüm hareketlerini, mimiklerini fotoğraflayın ve günün sonunda bu fotoğrafları inceleyin.


76) Yurt dışına çıkın.

yurt dışına çıkın

Eğer fırsatınız varsa mutlaka yurt dışına gidin. Birlikte yeni ülkeler, şehirler görmek, yeni kültürler keşfetmek, hiç bilmediğiniz yerlerde birbirinizle vakit geçirmek, yapabileceğiniz en keyifli aktivitelerden olacaktır.


77) Sahile gidin.

Belki bir yürüyüş yapmak, belki de sadece sahilde oturup öylece manzarayı izlemek için bile gidebilirsiniz. Önemli olan, sevgilinizle birlikte sahilin tadını çıkarmak.


78) Bağış kampanyası gerçekleştirin.

İnsanlar, hayvanlar, doğa farketmez. Elinizden geldiği kadarıyla inandığınız bir amaç için bir bağış kampanyası düzenleyin ya da güvendiğiniz kişilerin, kurumların kampanyalarına bağışta bulunun.


79) Ata binin.

İlgili kurumlara giderek birlikte biniş eğitimi alın ve atlarla vakit geçirin.


80) Buz pateni yapın.

Birlikte akrobatik hareketler yaparak buz üstünde harikalar yaratabilir misiniz bilinmez; ancak birlikte buz pateni yapmaktan büyük keyif alacağınız kesin. Düşeceksiniz, kalkacaksınız, birbirinize yardım edeceksiniz ve günün sonunda çok eğlenceli bir aktivite gerçekleştirmiş olacaksınız.


81) Podcast dinleyin veya birlikte bir podcast kaydedin.

podcast

Bildiğiniz üzere podcast, son yıllarda oldukça popüler. Hem podcast kaydetmek hem de dinlemek, insanların yoğun ilgi gösterdiği bir aktivite. Siz de sevgilinizle birlikte ilgi duyduğunuz konulardaki podcast yayınlarını dinleyebilir veya birlikte bir podcast kaydedebilirsiniz.


82) Resim sergilerine gidin.

Sergiyi gezerken resimler hakkında fikir alışverişinde bulunun ve hangi resimleri, neden sevdiğinizi birbirinizle tartışın.


83) Atölyelere katılın.

El sanatları, seramik, cam yapımı vb. atölyelerine katılarak çok keyifli zaman geçirebilirsiniz. Böylece birlikte yeni bir hobi edinmiş olursunuz.


84) Evinizi boyayın.

Boyalar, fırçalar alınsın, yerlere örtüler serilsin ve eğlence başlasın. Hem kendi evinizi kendiniz boyamanın tadını çıkarın hem de bütün bu süreç boyunca keyifli anlar yaşayın.


85) Birlikte bulmaca çözün.

Kendinize bir bulmaca kitabı edinin veya gazetelerin bulmaca eklerini toplayın. Evde olduğunuz zamanlarda oturun ve birlikte bulmaca çözün.


86) Hayvan barınaklarını ziyaret edin.

hayvan barınaklarına gidin

Hayvan barınaklarına giderek yardıma ve sevgiye muhtaç hayvanlarla ilgilenin. Sevgilinizle birlikte yapacağınız en anlamlı aktivitelerden biri olacağına şüpheniz olmasın.


87) Ay ışığının tadını çıkarmak.

Ay ışığının altında oturup birbirinize şarkılar söyleyin, şiirler okuyun, dans edin. Romantizmi doruklarda yaşayacağınız bir gece geçirin.


88) Yeni yıla birlikte girin.

Yılbaşı günü sevgililer için hem eğlenceli hem de romantik bir gündür. Siz de sevgilinizle hem eğleneceğiniz hem de romantik anlar yaşayacağınız bir plan yapmayı ihmal etmeyin.


89) Sohbet edin.

Evet, aslında bu kadar basit. Oturun ve saatlerce sohbet edin. Yeri gelsin birbirinize sevdiğiniz-sevmediğiniz özelliklerinizi söyleyin, yeri gelsin hayata dair bakış açılarınızı tartışın. Kısacası, aklınıza ne gelirse birbirinizle paylaşın.


90) Birbirinize şakalar yapın.

Birbirinize daha önceden planladığınız, sürpriz şakalar yapın. Şakaların sınırı ise tamamen size kalmış. Güleceğiz, eğleneceğiz derken tartışma çıkabilir, dikkat edin!


91) Bungee jumping yapın.

sevgiliyle yapılacak 100 eğlenceli şey

Daha okurken bile heyecanlandıran bir etkinlik. Sevgilinizle birlikte bu tür ekstrem aktivitelerden hoşlanacağınızı düşünüyorsanız, bir saniye bile kaybetmeden hemen bungee jumping planı yapın.


92) At yarışı izlemeye gidin.

Bulunduğunuz şehirlerdeki hipodromlara giderek birlikte kupon yapıp, yarışları izleyebilirsiniz. Heyecan, adrenalin, mutluluk ve daha pek çok duyguyu bir arada yaşayacağınız bir etkinlik olacaktır.


93) Araba ile uzun yola çıkmak.

Eğer varsa kendi arabanızla, yoksa kiralayarak sevgilinizle birlikte uzun yola çıkın. Molalar verin, yolculuk boyunca sohbet edin, müzik dinleyin, manzaraların tadını çıkarın.


94) Çocukluk fotoğraflarınıza bakın.

Birbirinizin çocukluk fotoğraflarına bakın. O fotoğrafa dair bilgiler verin, çocukluğunuzdan bahsedin.


95) Ev yapımı soslar hazırlayın.

En az birlikte yemek yapmak kadar keyifli bir aktivite. Damak tadınıza uygun, klasik soslardan farklı, tamamen size özgü ev yapımı soslar hazırlayın ve afiyetle yiyin.


96) Kendi aranızda küçük yarışmalar düzenleyin.

sevgiliyle yapılacak 100 eğlenceli şey

Ev içinde yaptığınız tüm etkinlikleri birer yarışmaya dönüştürün. Kim daha hızlı yemek hazırlayacak, kim daha hızlı dolabını düzenleyecek gibi rutin işleri daha eğlenceli hâle getirin.


97) Tema parklarına ve fuarlara gidin.

Yaşadığınız yerdeki veya yakınlarındaki tema parklarına ve fuarlara gidebilirsiniz. Hem eğlenceli vakit geçirmiş olursunuz hem de kalabalığa karışarak kafanızı dağıtabilirsiniz.


98) Market alışverişine çıkın.

Süpermarketler bazı çiftler için çok cezbedici yerler olabiliyorlar. Eğer siz de alışverişlerinizi süpermarketten yapmayı tercih ediyorsanız, sevgilinizle birlikte uzun saatler süpermarkette dolaşıp, ürünleri inceleyip, alışveriş yapabilirsiniz.


99) Evcil hayvan sahiplenin.

Eğer sorumluluk sahibi bir çift olduğunuzu düşünüyorsanız sokaktan veya barınaklardan bir evcil hayvan sahiplenebilirsiniz. Bu sizin hem çift olma sorumluluğunuzu geliştirecek hem de ilişkinize seviye atlatacaktır.


100) Doğaya katkıda bulunun.

Yakınlarınızdaki bir parka, sahile veya ormana giderek buralardaki çöpleri temizleyin. Hem insanların doğaya verdikleri zararı elinizden geldiğince yok edersiniz hem de sevgilinizle birlikte mutluluk duyacağınız bir iş yapmış olursunuz.

This post is also available in: English

Kategoriler: Etkinlik, Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/