MOBESE’lere Takılan O Görüntü: Koyun Otlatırken Kitap Okuyan Kader Özer

WonWoman

WonWoman

Kırmızı her zaman kazanır | @SouthCarolina

Siirt’te koyun otlatırken kitap okuyan 15 yaşındaki Kader’in o anları MOBESE kameralarınca kaydedildi. Kader, İl Emniyet Müdürlüğü tarafından İstanbul ve Çanakkale gezisiyle ödüllendirildi.

14 Eylül Anadolu Lisesi’nde birinci sınıf öğrencisi olan Kader’in Afetevleri Mahallesi’ndeki boş bir arazide koyun otlattığı sırada kitap okuduğu anlar MOBESE kameralarına takıldı.

Görüntülere ulaşan İl Emniyet Müdür Vekili Saruhan Kızılay, Kader Özer’i “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında İstanbul ve Çanakkele’yi gezecek öğrenci grubuna dahil etti.

‘İstanbul ve Çanakkale’yi daha önce hiç görmedim, gideceğim için çok mutluyum’

AA’nın haberine göre Kader Özer yaşananları şu şekilde anlattı:

“Kitap okurken bir polis ağabey yanıma geldi, daha sonra ailemle iletişime geçti. İstanbul ve Çanakkale’ye geziye götürmek istediklerini söyledi. Kitap okumanın bir faydasını da burada gördüm. İstanbul ve Çanakkale’yi daha önce hiç görmedim, gideceğim için çok mutluyum. Şehitliği ziyaret etmek çok güzel. Bunu sağlayacak olan Siirt İl Emniyet Müdürlüğüne teşekkür ediyorum.”

“Beyin cerrahı olmayı hedefliyorum. Beyin cerrahı olunca nasıl hastalarımın olacağını, nasıl işler başaracağımı düşünerek kitap okuyorum.”

Kitap okumayı çok sevdiğininden bahseder Özer, sözlerine şu şekilde devam ediyor:

“Sadece koyun otlatırken değil, boş zamanlarımda hep kitap okurum. Kitap okumak sadece boş zamanını değerlendirmek değil, insanın daha zeki olmasını sağlıyor. Beyin cerrahı olmayı hedefliyorum. Beyin cerrahı olunca nasıl hastalarımın olacağını, nasıl işler başaracağımı düşünerek kitap okuyorum.”

Kader’in Öğretmeni Tuğba Dedeçam da Kader’in derslerindeki başarısına vurgu yaparak, “Öğretmenleri olarak Kader’den çok memnunuz.” dedi.

Müdür vekili Kızılay da koyun otlatırken aynı zamanda kitap okuyan genç kızı gördüklerinde mutlu olduklarını söyledi. Kader’in kitap okuyarak kendisini geliştirdiğini kaydeden Kızılay, şöyle konuştu:

“Gençlerimizi desteklemek için elimizden geleni yapıyoruz. Kader de diğer arkadaşlarına aracı olacak inşallah. Kitap okumak isteyen arkadaşlarına o aracılık yapacak. Okumak isteyenlere kitaplarını alacağız. İnşallah bütün gençlerimiz zararlı şeylerden uzak kalıp, kitap okuyarak boş zamanlarını değerlendirirler.”

Kategoriler: Başarı

Yorumlar (0) Yorum Yap

/