Birleşmiş Milletler’de Konuşma Yapan 11 Yaşındaki Türk Kızı: Talya Özdemir

Kardelen Sepetçi

Kardelen Sepetçi

İAL13'/ YTÜ / #biryenipalmiye

13 Şubat 2017

Birleşmiş Milletler‘e üye ülkelerin diplomatlarının katıldığı ve Birleşmiş Milletler’in tarihinde düzenlenen en kapsamlı panellerden biri olduğu söylenen “Cinsiyet, Bilim ve Sürdürülebilir Kalkınma” başlıklı organizasyonda konuşma yapan 11 yaşındaki Türk kızı Talya Özdemir, yaptığı konuşmayla beğeni topladı.

Konuşmasının başlığını “Bilimde Kızlar İçin Kızlar” olarak seçen Talya, konuşmasında sürdürülebilir kalkınma hedefine ulaşmanın temelinde bilimin yattığına dikkat çekti. Ayrıca Türkiye’de ve diğer ülkelerde bilime ciddi katkıları bulunan kadınların isimlerinin daha fazla vurgulanması gerektiğinden bahsederek şimdiye kadar sadece Marie Curie’nin ön planda olduğunu vurguladı.

Gelecekte de bir bilim insanı olmak istediğini sözlerine ekleyen Talya Özdemir, “Bilimde Kızları Destekliyorum” (Girls4GirlsinScience) isimli bir kampanya başlattığını da belirtti. Büyük alkışlarla konuşmasını tamamlayan 11 yaşındaki Türk genci Talya, tüm dünyaya bilim adına da güzel bir ders verdi.

facebook-paylas2 new-twitter-paylas2

Kariyer Macera Dolu Bir Oyun: İşte Bunlar da Hile Kodları

Yeni bir oyuna başladığımızda öğrenecek çok şeyimiz oluyor. Her oyun keşfettikçe haz aldığımız, engelleri aştıkça heyecanlandığımız, öğrendikçe harika hissetti...

Kariyer Macera Dolu Bir Oyun: İşte Bunlar da Hile Kodları Kariyer Macera Dolu Bir Oyun: İşte Bunlar da Hile Kodları

Yorumlar (0) Yorum Yap