Kampüsten Daha İyi Faydalanmanızı Sağlayacak 4 Öneri

Yağmur Avvurur

Yağmur Avvurur

Founder @ceotudent

Kampüsün ya da okulun dersler dışında bize sunduğu imkanlardan birçoğumuzun haberi yok. Dersten çıkıp kafelerin birinde birkaç saatlik sohbetten sonra eve dönüyoruz. Birçoğumuz kampüsü iyi tanımıyoruz. Okuldan okula, kampüsten kampüse imkanlar değişiyor. Fakat hemen hemen her okulda olan, farkında olamadığımız ya da önemini hala arz edemediğimiz imkanlar da söz konusu.


1) Ders çalışmak dışında hiç kütüphaneye gittiniz mi?

Ekonomist, Harvard Business Review, Mediacat, Campaign gibi birçok iş, kariyer, pazarlama, iletişim, eğitim dergileri kampüslere her ay ücretsiz olarak geliyor. Öğrenci bütçesini aşan bu pahalı dergilere kütüphaneden ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca kütüphanelerdeki kitaplar artık eskisi kadar bakımsız ve eski değil. İlgi duyduğunuz alana dair muhteşem ve yeni kaynaklara ulaşabilirsiniz. İlk fırsatta kütüphaneye gidin ve bu kez etrafa daha dikkatli bakın.


2) İzole edilmiş bir yaşam alanı!

Kampüsler şehrin kalabalığından, gürültüsünden, kirliliğinden arındırılmış yaşam alanlarıdır. Bunun tadını çıkarmaya bakın. Gün içinde ne işiniz varsa kampüste halletmeye çalışın. Kitap okumak, blogunuza yazı yazmak için eve ya da başka bir yere gitmenize gerek yok. Kampüs ortamı her yönüyle veriminizi artıracaktır.


3) Üniversitenizin öğrenci gelişimi için tanıdığı imkanlardan da faydalanın.

Okullarda artık genç girişimciler için kuluçka merkezleri, inovasyon tutkunu mühendisler için teknolojik kurumlar, belli alanlarda uzmanlaşmak isteyenler için sürekli eğitim merkezleri var. Bu kurumları araştırın. Daha yakında takip edin. Kendiniz için ne tür bir fayda sağlayabileceğinize odaklanın ve fırsatları değerlendirin.


4) Konferanslar çok mu sıkıcı?

Hayır! O aşırı sıkıldığınız konferans deneyimini nerede yaşadınız bilemeyiz ama tabii ki de tüm etkinlikler öyle geçmiyor. Türkiye’deki üniversitelerin kampüslerinde her gün kendinizi de oldukça geliştirebileceğiniz çok eğlenceli etkinlikler gerçekleşiyor. Unutmayın ki; bir pazarlama müdürünün, bir insan kaynakları müdürünün, başarılı bir mühendisin kurduğu birkaç cümleden bile öğreneceğiniz çok fazla şey var.

Facebook'ta Paylaşnew-twitter-paylas

Kategoriler: Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/