Kadıköy Belediyesi’nden Ortak Çalışma Alanı: İDEA Kadıköy

Kadıköy Belediyesi ortaya koyduğu yeni projesiyle yine gönüllerde taht kurdu. Öğrencilerin, serbest çalışanların ve ofisi olmayanların mekan arayışına son verecek bir ortak çalışma alanı yaratan Kadıköy Belediyesi, 27 Eylül akşamı sezon açılış partisi ile İDEA Kadıköy‘ü hizmete açtı.

Amacı ortak çalışma kültürü oluşturmak, farklı meslek gruplarındaki insanları bir araya getirmek ve ofisi olmayan çalışanlara kolaylık sağlamak olan İDEA Kadıköy, farklı disiplinlerde çalışan bireylerin birlikte üretmesini sağlayacak bir ortam vadediyor. Sosyal fayda odaklı çalışmaların temellerinin atılması da hedefler arasında yer alıyor.

İDEA Kadıköy’de Herkese Göre Bir Alan Mevcut
İki kattan oluşan İDEA Kadıköy’ün üst katından, belirli bir miktar ödeme yapabilen kayıtlı kullanıcılar yararlanabilecek. “İşlik” adı verilen bu bölümde çalışma alanları ve kullanıcıların özel eşyalarını koyabilecekleri dolaplar mevcut. Kullanıcıların ücretsiz internet hizmetinden faydalanabildiği katta 2 adet de toplantı odası yer alıyor.
İDEA Kadıköy’ün alt katta yer alan “Derslik” alanı ise genel kullanıcılar için ayrıldı. Başta üniversite öğrencileri ve araştırmacılar olmak üzere kısa süreli çalışma alanına ihtiyaç duyan herkes bu alandan yararlanabilecek. İDEA Kadıköy’de ayrıca bir de çocuk oyun evi bulunuyor. İDEA Kadıköy bünyesinde vakit geçirmekte olan ebeveynler İDEA Çocuk Oyun Evi’nden faydalanabilecek.
İDEA Kadıköy’de bulunan etkinlik odalarında sinevizyon gösterimleri, panel, söyleşi ve toplantı gibi etkinlikler düzenlenebilecek. Özel kuruluşların belirli bir ücret karşılığında faydalanabileceği bu odalar sosyal fayda gözeten STK, dernek gibi kuruluşlara ücretsiz tahsis edilecek.
Mekanın en alt katında yer alan ve kısa bir süre sonra hizmete açılacak olan “Aşlık” geniş bir mutfak alanını kapsayacak. Bu alanda farklı işbirlikleri ile gerçekleştirilecek olan mutfak sanatları eğitimleri ve sertifika odaklı çalışmalarla katılımcıların mesleki gelişimlerine katkı sunulacak.

İDEA Kadıköy’de bir de kafe var. Uzun süre Moda Khalkedon olarak Kadıköylülere hizmet veren mekan artık İDEA Kadıköy olarak kullanıma açık. Konum olarak Kadıköy’ün en güzel manzarasına sahip bir yerde bulunan mekandan ve mekanın geniş bahçesinden herkes faydalanabiliyor.

Resmi tatiller hariç haftanın her günü 09.00- 23.00 saatleri arası açık olan İDEA Kadıköy, her yaştan ve meslekten vatandaşın kullanımına açık. İDEA Kadıköy’e kayıtlı üye olmak isteyenler iletişim ve kayıt taleplerini [email protected] adresine mail yoluyla ileterek üye olabilir.

Kategoriler: Girişimcilik, İş

Yorumlar (0) Yorum Yap

/