İş Yerinde Hayatı Kolaylaştıran 8 Uygulama

Aykut ÖÇAL

Aykut ÖÇAL

Digital Creator & Growth Marketer

iOS ve Android cihazlar ile iş hayatına dair birçok şeyi yapabilmek mümkün. Üstelik kolaylıkla. Bankacılık işlemleri, iş odaklı sosyal ağlarla entegrasyon, PDF veya sunum hazırlamak, ilgili kişilere gigabite’larca büyüklükte proje ve diğer tüm işe ilgili veriyi gönderebilmek, toplantılar organize etmek ve aklınıza gelebilecek binlerce alt başlık daha. Karmaşıklık faktörünün minimum da yaşandığı, işlevselliğin üst düzeyde olduğu iş uygulamalarından bazıları karşınızda…

1-Linkedln
LinkedIn, iş dünyasının adeta buluşma noktası! Dünya genelinde 300 milyonun üzerindeki üyesi ile dünyanın en büyük profesyonel ağı LinkedIn uygulaması ise iş dünyasının huzurlarında.
Platform: iOS, Android Ücretsiz
2-CIoudOn
CloudOn Microsoft Office’i telefonunuza getiriyor. Üstelik Dropbox ya da Google Drive hesaplarınızla entegre halde kullanım sağlıyor. Her yerden dokümanlarınıza ulaşabiliyor hatta bunlar üzerinde çeşitli düzenlemeler yapabiliyorsunuz. Microsoft Word, Excel ve PowerPoint belgeleri oluşturmak ve düzenlemek dışında da kullanışlı.
Platform: iOS, Android
Ücretsiz
3-Battery Boost Magic App
CNN International. CBS. CNET başta olmak üzere dünya üzerinde binlerce kez övgüyle söz edilen bir iPad uygulaması Battery Boost Magic App. iPad’inizin pil ömrünü net biçimde uzatıyor. Uygulama bunu ilk olarak, iPad şarjdayken pil doluluk oranına cihazı hızlı bir şekilde ulaştırarak başarıyor. Sizde bu nedenle iPad’inizi şarjdan şarj olmadan çıkarmıyorsunuz. çünkü çabucak doluyor. Sürekli olarak tam dolu pille iPad’inizi kullandığınız için pil ömrü de kısalmıyor. Böylelikle iş dünyası çok daha yoğun şekilde “mobil” kalabiliyor. Basit bir matematik aslında. Ayrıca marifetleri yalnızca bununla sınırlı değil; uygulama size iPad’inizde fazladan enerji tüketen şeyleri hatırlatıp ne yapmanız gerektiğini de açıklıyor.
Platform: iOS
4-Dropbox
Dropbox tüm fotoğraf, doküman ve videolarınızı herhangi bir yere götürmenizi sağlayan ücretsiz bir hizmet. Dropbox’a kaydettiğiniz tüm verilerinize nerede olursanız olun ulaşırsınız. Belli miktar veriyi ücretsiz olarak kayıt edebilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz olarak bu oranı arttırabilirsiniz. Uygulama sayesinde örneğin iPad’inizin üzerinden bir proje teklif dosyasını Dropbox uygulamasındaki klasörünüzde sakladınız; daha sonra bu doküman Dropbox’un web sitesine, ister akıllı telefonunuzla ister bir bilgisayarla her neyle olursa olsun bağlandığınızda, tam karşınızda buluyorsunuz. Uygulama, iş dünyası için adeta vazgeçilmez, güvenilir ve pratik. Üstelik dokümanlar kaydedilip offline olarak görüntülenebiliyor
Platform: iOS, Android Ücretsiz
5-FIightTrack Pro
İş dünyası bu uygulamayı yakından takip ediyor. Prestijli medya sahalarında övgüyle söz edilen FIightTrack Pro’nun uçakla sıklıkla seyahat edenler için faydalı bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Uçuş detayları, kapsamlı haritalarda görülebiliyor. FlightTrack Pro 20 bine yakın havaalanı için veriyi bünyesinde canlı olarak barındırıyor. Tüm uluslararası uçuşları kapsayan akıcı bir bilgi birikimi anlamı taşıyor.
Platform: iOS, Android
40 TL
6-Net Ücret
Net Ücret, mali konularda adeta profesyonel bir başvuru kaynağı. Çalışanlar ya da iş verenler için aylık bordro-maliyet hesaplama, vergi yılı için brüt ücretten net ücret hesaplama, aylık bazda brüt ücret belirleme, BES vergi avantajı, hayat sigortası vergi avantajı, aylık baz prim miktarlarını belirleme, net ücret istatistikleri, aylık net ücreti görüntüleme, zam simülatörü, net ücret ve tüm vergilerin aylık ortalaması gibi özellikleri ile çalışanlar için oldukça verimli.
Platform: iOS, Android Ücretsiz
7-Feee Wi-Fi Finder
Çevrimiçi ve çevrimdışı, dünyanın neresinde olursanız olun Free Wi-Fi Finder ile ücretsiz kablosuz internet bağlantı noktaları bulun! Uygulama teknolojisinde GPS ve ağ nirengi özellikleri kullanılarak bağlantı noktaları size sunuluyor. Aramaları bulunduğunuz yerdeki Wi-Fi ağları dışında belirli coğrafi bölgeler hatta belirli kütüphaneler, restoranlar için belirleyebiliyorsunuz. İstediğiniz noktaya ait adres ve telefon bilgileri de size sunuluyor. Hücresel özellikli internet erişiminiz eğer yoksa ofisten ya da bulunduğunuz yerden dışarı adım atmadan önce göz atmanız gereken bir uygulama.
Platform: iOS, Android
Ücretsiz
8-HootSuite for Twitter
Artık her an her yerde sanal sosyal ağların bir tarafında olmak gerekiyor. Sosyal medya çığ gibi büyürken, konu profesyoneller için düşünüldüğünde de önem aynı şekilde vurgulanıyor. Ofiste ya da dışarıda veya bir tatil sırasında. Artık yeni iş teklifleri Facebook üzerinden alınabiliyor. Proje ve iş planları dahi sosyal medya üzerinden halka sunulup çeşitli görüşler. fikirler alınabiliyor; hatta LinkedIn gibi platformlarda yenilikçi aynı zamanda profesyonel zekâlara her zaman bir iş sahasındaki ihtiyaç gün yüzüne çıkabiliyor. HootSuite for Twitter; Twitter’in yanı sıra Facebook, LinkedIn gibi sosyal ağ platformlarınızı tek noktadan yönetebildiğiniz devrim yaratan bir uygulama. Basit ve zarif bir arayüze sahip üstelik Türkçe dil seçeneği bulunuyor
Platform: iOS
2 TL

This post is also available in: English

Kategoriler: Gelişim

Yorumlar (0) Yorum Yap

/