İş Hayatınızda Dış Görünüşünüze Verdiğiniz Önemin Yarattığı 4 Etkili Sonuç

Hatice Dirgen

Hatice Dirgen

Editör @ceotudent

Sabahları 5 dk daha erken kalkarak kendinize göstereceğiniz ekstra özenin yararları neler hiç merak ettiniz mi?

1) İlk izlenim her zaman önemlidir.

Mülakata giderken ya da işe başladığınız ilk gün giydiğiniz ceketten sürdüğünüz ojeye, ayakkabı tercihinizden saçınızın özenli duruşuna kadar her şey yaratacağınız ilk izlenimin yapı taşlarından biridir. Kişinin dış görünüşünü beğenmesi ve iyi hissetmesi davranışlarından tutumuna, çevresindekilerle iletişiminden, fiziksel enerjisine ve hatta yürüyüşüne kadar etkili olur. İlk iş görüşmesinde de verdiğiniz izlenim çok önemlidir ve bu izlenim işe alınma şansınızı da büyük oranda etkileyecektir.


2) Yaptığınız işe verdiğiniz değeri göstermeniz için ideal bir yoldur.

Sabahın erken saatlerinde bile işe giderken dış görünüşünüze gösterdiğiniz özen yaptığınız işe ve sizinle çalışanlara verdiğiniz değeri göstermek için başka bir alternatif yoldur aslında. Hatta bu durum bazen iş arkadaşlarınıza ilham bile verebilir. En nihayetinde birçok insan duvarlarından kahve bardaklarına, mobilyalarından içindeki insanların giyim tarzına kadar estetik bir ofiste, ortamda çalışmak ister.


3) Renklerin gücünü kullanırsınız.

Bugüne kadar doktorların yeşil önlük giyme sebebinin yeşilin sakinleştirici etkisi olması olduğunu muhakkak duymuşsunuzdur. Siz de renklerin insan üzerindeki etkisinden faydalanarak arkadaşlarınızla daha huzurlu bir ofis ortamı yaratabilirsiniz. Hatta o günkü ruh halinizi giymeyi tercih ettiğiniz renkle de belli edebilirsiniz.


4) Motive olmanıza yardımcı olur.

Erken kalkmak ilköğretim yıllarınızdan beri hoşlandığınız bir durum değil biliyoruz. Hele bir de İstanbul gibi bir yerde yaşıyorsanız işe zamanında varabilmek için uykunuzdan ekstra kesintiler yapmak zorunda kalırsınız. Bu gibi sabah saatlerinde yaşadığınız motivasyon kaybınızı giyiminize, makyajınıza veya sakal tıraşınıza gösterdiğiniz özeni arttırarak geri kazanabilirsiniz. Aynadaki görüntünüz özgüveninizin artmasına ve günlük modunuzun yükselmesine de katkı sağlayacaktır.

facebook-paylas2 new-twitter-paylas2

Kategoriler: İş, Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/