6 Adımda Yaz Rehavetinden Kurtulup Yeni Döneme Hazırlanıyoruz

Tatiller yapıldı, stresten uzakta yan gelip yatarak bol bol dinlenildi. Kültürel birikim için kitaplar okundu, filmler izlendi. Stajlar, yaz okulları derken yoğun da olsa güzel bir yaz geçirildi. Çok da iyi yapıldı. Ama hepimiz için yeni bir sezon başlıyor. Ruhen ve bedenen yeni sezona hazır olmak ve bu yoğun döneme iyi bir başlangıç yapmak için yazın topladığımız güçle hayatımıza devam etmeliyiz. Şimdi tatil sonrası depresyonunu bir kenara bırakıp kendimize gelmenin yollarına bakalım.

1) Rutinlerinizi düzenleyin.

Yeni bir okul yılına adım atanlar için yeni bir ders programının mevcut olduğunu düşünürsek rutinlerinizi bu ders programına göre düzenlemeniz gerekecektir. Kahvaltı saatleriniz, spor salonu veya staj günleriniz gibi detayları planlamayı ihmal etmeyin. Belki de bir ajanda kullanmaya başlamanın tam sırasıdır.

2) Sağlıklı beslenmeye başlayın.

Tatilin belki de en kötü yanı beslenme düzenimizi tamamen bozmamız. Yazın bitmesiyle düzenli ve sağlıklı beslenin. Böylelikle vücudunuz mevsim değişiminde yaşanacak hastalıklara karşı da daha dirençli olur.

3) Bir kişisel gelişim kitabına başlayın.

Tavsiye edilen birçok kişisel gelişim kitabı mevcut. Yeni döneme başlarken mutlaka motivasyonunuzu yükseltecek bir kitap seçin.
CEOtudent’ta oldukça iyi seçilmiş bir kişisel gelişim kitapları listesi bulunmakta. O listeye de buradan bir göz atabilirsiniz.

4) Giysi dolabınızı sonbahara ve kışa hazırlayın.

Yoğun bir döneme girmeden önce yazlıkları ayırmayı ve eski eşyalardan kurtulup dolabınızı düzenlemeyi ihmal etmeyin. Giymek istemediğiniz veya üzerinize olmayan ama giyilecek durumda olan kıyafetlerinizi bağışlayabilir böylelikle yardımlaşmanın verdiği mutluluğu yaşayabilirsiniz.

5) Yeni bir hobi edinin.

Sene içinde yaşayacağınız stresi azaltacak bir hobi edinin. Bu sayede hem daha mutlu hem de daha yaratıcı olmanız mümkün.

6) Spora başlamanın tam zamanı!

Motivasyonunuzun yüksek olmasını istiyorsanız bedeninize önem vermelisiniz. Özellikle sabah sporlarının önemini unutmayın. Sabahları yapacağınız 20 dakikalık egzersizler sayesinde gün boyu kendinizi enerjik hissetmeniz mümkün.
Kategoriler: Motivasyon, Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/