New York’ta Instagram Fotoğrafı Çekmek İçin Bir Ev Tasarlandı

Popüleksi

Popüleksi

gündemsel konuları özetliyorum

New York’un popüler mahallelerinden biri olan SoHo’da, şehrin merkezinde bir apartman dairesi, Instagram fotoğrafları için en muhteşem ortamı vadediyor.
Burası Instagram fotoğrafları için en mükemmel ortamı vadediyor. Bir Influencer ajansı olan Village Marketing tarafından hazırlanan 220 metrekarelik ev, aylık 15 bin Dolar’a Instagram fenomenlerine kiralanıyor.
Village Marketing’in kurucusu Vickie Segar, Instagram ünlülerinin sırf fotoğraf çekmek için otel odalarını tuttuklarını ya da mobilya mağazalarına gittiklerini gördüğünde böyle bir ev hazırlamanın herkes için en iyisi olacağına karar vermiş.
Sanal mağazası üzerinden satış yapan mobilya şirketi Wayfair de daireyi baştan aşağıya ücretsiz olarak döşemiş. Wayfair’ın bu işten beklentisi öncelikle maddiyat değil, kendi ürünleri fotoğraflayacak binlerce Influencer’ı düşünerek bu hamleyi yapmış olmalı. Zaten Wayfair’in bu tarz gönderiler için anlaşmalar yapan ve mobilya sağlayan bir ekibi bile bulunuyor. SoHo’daki ev Ağustos ayında açıldığından bu yana Wayfair Instagram’da 5 milyon ziyaretçi aldı.
Evi tasarlayan Maggie Lydecker, evde Instagram’da güzel görünecek alanlar oluşturmak için özen göstermiş. Milenyum pembesinin hala çok popüler olduğunu söyleyen tasarımcı, evde oda değil çerçeve tasarladığını söylüyor. Bu çerçeveler, fotoğraflarda hoş görünecek köşelerden oluşuyor.
Fotoğrafların güzel çıkması için evin bol bol doğal ışık alması gerekiyor. Bu yüzden evin pencerelerinde herhangi bir perde ya da jaluzi bulunmuyor. Fotoğraf çekmek için güzel olsa da ev içinde yaşamaya çok uygun değil.
Kategoriler: Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/