İngiltere’den Alabileceğiniz 5 İlginç Ürün

Glocalzone

Glocalzone

"Nothing is out of reach"

 

Yüzyıllardır ‘güneşin hiç batmadığı ülke’ olarak bilinen İngiltere  günümüzde hala mimari, sanat, müzik, refah düzeyi gibi konularda oldukça ilerlemiş durumdadır. Bunun yanında modaya yön veren şehirleri, zengin tarihi ve kültürel güzellikleriyle hem gezmek hem de alışveriş yapmak için biçilmiş kaftan. Tabi gezmeye çıkmadan önce bir alışveriş listesi yapmak şart. İşte bu yüzden sizin için derlediğimiz İngiltere’den alabileceğiniz 5 ürünü birlikte inceleyelim.

1) Çay

İngiltere denince akla ilk olarak meşhur 5 çayı geliyor. Ülke çay konusunda gerçekten kendine has bir kültüre sahip. İşte bu yüzden İngiltere’den alabileceğiniz ürünler arasında çay ilk sırada yerini alıyor. Londra’da bulunan Harrods isimli mağazada hem özel yapım İngiliz çayları, hem İngiliz porselenleri, hem de daha farklı pek çok hediyelik eşya bulabilirsiniz. Whittard of Chelsa, yine İngiltere’den alabileceğiniz kaliteli çay ve aynı zamanda kahve markalarından. Afternoon, Spiced Chai, White Pomegranate, English Rose, Oolong ve Gun Powder gibi çeşitleri bulunuyor.

2) British Cadbury Çikolataları

Seyahatlerimizin vazgeçilmezleri arasında bulunan çikolata burada da karşımıza çıkıyor fakat İngiltere’den alabileceğiniz bu çikolata diğerlerine pek benzemiyor. Genellikle mor renkli ambalajlarıyla dikkatleri çeken bu enfes markanın sayamayacağımız kadar çok çeşidi var. Anlatılmaz tadılır diyebileceğimiz Cadbury çikolatalarını buradan inceleyebilirsiniz.

3) Forbidden Planet

 

Çizgi roman, manga, bilgisayar oyunları ve bunlara ait minyatürleri seviyorum diyorsanız doğru yerdesiniz. Çünkü bunların hepsini İngiltere’den alabileceğiniz bir mabet sizi bekliyor. Fiyatlar biraz cep yaksa da içerisinde kendinizi kaybedeceğiniz sayısız ürün mevcut. Bu mağazalara Londra, Birmingham, Bristol, Cambridge, Liverpool ve Newcastle gibi şehirlerde rastlayabilirsiniz.

4) Worcestershire Sosu 

Tüm dünyada İngiliz sosu olarak bilinen Worcestershire sosu İngiltere’den alabileceğiniz farklı lezzetler arasında. Soğan, sarımsak, hardal, karabiber, zencefil, tarçın gibi aromaları içeren bu güzel sosu et yemeklerine, çorbalara ve dolmaların içerisine katarak farklı lezzetler elde edebilirsiniz. Bu sosu evde yapabileceğiniz gibi orijinalini anavatanından da edinebilirsiniz.

5) Bira

Bira, çeşidi ve tadı konusunda kendini oldukça geliştirmiş olan İngiltereden alabileceğiniz başka bir ürün. Publarda ve çeşitli yerlerde tadabileceğiniz çeşitli biralar mevcut. Fuller’s London Porter, Newcastle Brown Ale, Barley Wine Beer, Guiness, Headcracker gibi tatları deneyebilirsiniz. Hatta denemekle kalmayıp bu biraların yapım kitlerini satın alıp evde kendi biralarınızı mayalamayı da deneyebilirsiniz.

Bu ürünleri beğendiyseniz ve nasıl ulaşacağınızı merak ediyorsanız, Glocalzone‘dan gezginler ile iletişime geçebilir ve kolayca ürünleri temin edip, keyfini çıkarabilirsiniz!

 

Kategoriler: Seyahat, Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/