Türk Tarihini Destansı Bir Anlatım ile Yansıtacak İlk Göktürk’ten Ön Yapım Çalışmaları Yayınlandı

Gamist.co

Gamist.co

Oyun ve Oyuncu Kültürü; Son Haberler, İncelemeler, Ürünler, Kampanyalar, Çekilişler

Yaklaşık bir yıl önce Türk yönetmen Alper Çağlar’ın (Panzehir, Dağ, Börü) CaglarArts Youtube hesabından yayınladığı bir anons videosu ile Türk mitolojisini ve tarihini destansı bir anlatımla sunacak olan GÖKTÜRK üçlemesi (İlk Göktürk, Kırk Göktürk, Son Göktürk) üzerine çalıştığını öğrenmiştik. Bu video hem fantastik kurgu hayranlarının hem de bir o kadar oyuncu kitlesinin ilgisini fazlasıyla çekmişti.

Anons videosunda Göktürkler dönemini anlatacak olan bir üçleme üzerine çalışıldığı ifade edilirken; ilk film olacak olan ‘İlk Göktürk’ için 2019 işaret ediliyordu. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan ilk ön-yapım videosu ile de ‘İlk Göktürk’ün yapımı için resmen çalışmalara başlandığı duyuruldu. Bununla birlikte videoda öykü ve konsept tasarıma dair detaylar da paylaşıldı.
Özellikle sanat tasarımlarının bir hayli ön planda olduğunu gördüğümüz video, birçok insanı heyecanlandırdı. Sinema ve oyun sektörünün böylesi inanılmaz boyutlara ulaştığı bir dönemde tarihimiz üzerine güzel bir çalışmanın yapılıyor olması mutluluk verici. Öyle ki eğer Göktürk üçlemesi bekleneni karşılar ve global bir eser haline gelebilirse, kültürümüze ve tarihimize ait geniş çaplı bir oyunun da kapıları açılır. Bu yüzden oyun tutkunları olarak merakla bekliyoruz.

Yapımın konsept sanat çalışmalarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Oyuna ve oyuncu kültürüne dair son haberler, incelemeler, ürünler, kampanyalar, çekilişler ve dahası için Gamist.co‘yu aşağıdaki sosyal medya bağlantılarından takip edebilirsiniz. ?

Kategoriler: Gündem, Kültür

Yorumlar (0) Yorum Yap

/