Her Sabah Saat 8 Olmadan Önce Yapmanız Gereken 8 Şey

Hatice Dirgen

Hatice Dirgen

Editör @ceotudent

Bazen o kadar meşgulsünüzdür ki uyanıp hayatınıza devam etmek zorunda olduğunuzdan dolayı yaşam daha da zor bir hale gelebilir. Fakat sabah rutininizdeki küçük bir değişiklikle bile gününüze farklı anlamlar kazandırabilirsiniz.

1) 7 saatlik verimli bir uyku çekin.

Hepimiz farkındayız ki aslında uyumak da yemek yemek, su içmek kadar önemli bir ihtiyaç. Bu yüzden uykusunu yeterince alamayan insanlar gün içinde birçok problemle karşılaşabiliyor. Uykunuzu minimum 7 saat ve verimli olacak bir şekilde almalısınız.


2) Meditasyon yapın.

Uykunuzu güzel bir şekilde aldınız ve uyandınız. O zaman şimdi sıra meditasyona geldi. Meditasyon yapmak size pozitivite kazandıracak ve günlük modunuzu uyanır uyanmaz arttırmanıza yarar sağlayacak.


3) Fiziksel aktivitede bulunun.

Eğer gün içinde kendinizi sağlıklı, mutlu ve zinde hissetmek istiyorsanız kendinize düzenli olarak uygulayacağınız bir egzersiz rutini belirlemelisiniz. Vücudunuzu harekete geçirmek, kan dolaşımınızı, ilhamınızı, enerjinizi arttıracak ve streslerinizden de arınacaksınız.


4) Kahvaltıda bol protein tüketin.

Protein açısından zengin yiyecekler sizi gün içerisinde uzun süre tok tutacaktır. Kan şekerinizi stabil tutacak ve aşırı açlık durumu oluşmasını da engelleyecektir.


5) Soğuk bir duş alın.

Soğuk su vücudunuzun canlanmasına ve stresinizin azalmasına yardım eder. Bu yüzden sabahları uyandığınızda soğuk suyla aldığınız bir duş sizi güne daha iyi hazırlayacaktır.


6) Modunuzu yükseltecek içerikler okuyun.

Güzel bir uyku çektiniz, soğuk suyla bir duş aldınız ve bol proteinli kahvaltınızı yapıyorsunuz. O halde bu sırada modunuzu daha da yükseltmenize yarayacak içerikler okuyabilir, gününüzü daha iyi hale getirebilirsiniz.


7) Hayattaki hedeflerinizi bir yere yazın.

Hayatınız boyunca ulaşmak istediğiniz kısa süreli veya uzun süreli hedeflerinizi gözünüzün görebileceği bir yere yazın. Bu şekilde yazdıklarınıza baktıkça neler yapmanız gerektiğini ve bu hedeflere ulaşmak için de daha önce neler yaptığınızı bir gözden geçirmiş olursunuz.


8) Uzun zamanlı hedefleriniz için harekete geçin.

Sürekli ertelediğiniz ve aslında yapmanız gereken bir iş var, biliyoruz. Artık daha fazla ertelemek yok. Kalkın ve harekete geçin. Hedefinize ulaşmak için en azından her gün tek bir şey yapmanız yeterli olacaktır.

Kaynak.

facebook-paylas2 new-twitter-paylas2

Kategoriler: Başarı, Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/