Her Sabah Saat 8 Olmadan Önce Yapmanız Gereken 8 Şey

Hatice Dirgen

Hatice Dirgen

Editör @ceotudent

30 Mayıs 2017

Bazen o kadar meşgulsünüzdür ki uyanıp hayatınıza devam etmek zorunda olduğunuzdan dolayı yaşam daha da zor bir hale gelebilir. Fakat sabah rutininizdeki küçük bir değişiklikle bile gününüze farklı anlamlar kazandırabilirsiniz.

1) 7 saatlik verimli bir uyku çekin.

Hepimiz farkındayız ki aslında uyumak da yemek yemek, su içmek kadar önemli bir ihtiyaç. Bu yüzden uykusunu yeterince alamayan insanlar gün içinde birçok problemle karşılaşabiliyor. Uykunuzu minimum 7 saat ve verimli olacak bir şekilde almalısınız.


2) Meditasyon yapın.

Uykunuzu güzel bir şekilde aldınız ve uyandınız. O zaman şimdi sıra meditasyona geldi. Meditasyon yapmak size pozitivite kazandıracak ve günlük modunuzu uyanır uyanmaz arttırmanıza yarar sağlayacak.


3) Fiziksel aktivitede bulunun.

Eğer gün içinde kendinizi sağlıklı, mutlu ve zinde hissetmek istiyorsanız kendinize düzenli olarak uygulayacağınız bir egzersiz rutini belirlemelisiniz. Vücudunuzu harekete geçirmek, kan dolaşımınızı, ilhamınızı, enerjinizi arttıracak ve streslerinizden de arınacaksınız.


4) Kahvaltıda bol protein tüketin.

Protein açısından zengin yiyecekler sizi gün içerisinde uzun süre tok tutacaktır. Kan şekerinizi stabil tutacak ve aşırı açlık durumu oluşmasını da engelleyecektir.


5) Soğuk bir duş alın.

Soğuk su vücudunuzun canlanmasına ve stresinizin azalmasına yardım eder. Bu yüzden sabahları uyandığınızda soğuk suyla aldığınız bir duş sizi güne daha iyi hazırlayacaktır.


6) Modunuzu yükseltecek içerikler okuyun.

Güzel bir uyku çektiniz, soğuk suyla bir duş aldınız ve bol proteinli kahvaltınızı yapıyorsunuz. O halde bu sırada modunuzu daha da yükseltmenize yarayacak içerikler okuyabilir, gününüzü daha iyi hale getirebilirsiniz.


7) Hayattaki hedeflerinizi bir yere yazın.

Hayatınız boyunca ulaşmak istediğiniz kısa süreli veya uzun süreli hedeflerinizi gözünüzün görebileceği bir yere yazın. Bu şekilde yazdıklarınıza baktıkça neler yapmanız gerektiğini ve bu hedeflere ulaşmak için de daha önce neler yaptığınızı bir gözden geçirmiş olursunuz.


8) Uzun zamanlı hedefleriniz için harekete geçin.

Sürekli ertelediğiniz ve aslında yapmanız gereken bir iş var, biliyoruz. Artık daha fazla ertelemek yok. Kalkın ve harekete geçin. Hedefinize ulaşmak için en azından her gün tek bir şey yapmanız yeterli olacaktır.

Kaynak.

facebook-paylas2 new-twitter-paylas2

2022’de Instagram Hesabınızı Büyütmek İçin Bilmeniz Gereken 5 Efsane Tüyo

Pandemi ile ticaretten eğitime, içerikten sosyal yaşama kadar her noktada dünyanın dijitalleşmesi giderek hızlandı. Dolayısıyla sosyal medyada büyük kitlelere ulaşmak hem m...

2022’de Instagram Hesabınızı Büyütmek İçin Bilmeniz Gereken 5 Efsane Tüyo 2022’de Instagram Hesabınızı Büyütmek İçin Bilmeniz Gereken 5 Efsane Tüyo
Onlarca Şirketle Online İş ve Staj Görüşmesi: Sanal Kariyer Fuarı

Anbean tarafından 2 Aralık 2021 tarihinde 20. kez gerçekleşecek Sanal Kariyer Fuarı’nda, öğrenciler ve genç profesyoneller istediği yerden şirketlerle online platformda bir ...

Onlarca Şirketle Online İş ve Staj Görüşmesi: Sanal Kariyer Fuarı Onlarca Şirketle Online İş ve Staj Görüşmesi: Sanal Kariyer Fuarı

Yorumlar (2) Yorum Yap

günümüz şartlarında hele hele istanbulda bu gürültüde doğru düzgün uyumak pek mümkün değil içerik okuyun derken kendi reklamınızı da çaktırmadan yapmışsınız ama hep aynı içerikleri yayınlıyorsunuz ve yayınladıklarınızı da eksik yayınlıyorsunuz falan filan kasmayın bence fazla beceremiyorsunuz.

Merhaba, Haber kaynağında dua edin ya da meditasyon yapın diyor da siz neden sadece meditasyon yapın yazdınız? Dua etmek tüm dinlerde olan bişey, bu ayrımcılık neden? Korkmayın dua etmenin sadece islamla bir ilgisi yok.

/