Hayallerinize Ulaşmak İçin Gerekli Motivasyonu Sağlayabilecek 11 Alıntı

Dilara Avlupınar

Dilara Avlupınar

Boğaziçi Ekonomi

Hayat kimi zaman bize çok zor gözükebilir. Verdiğimiz kararlar nasıl olursa olsun, iyi ya da kötü, bir noktada hepimiz hayatın karmaşasında kaybolmuş hissediyoruz. Böyle anlarda tek ihtiyacınız olan hayatta ilerlemek için gereken enerjinizi ortaya çıkarmaktır. Başarısızlıklarla savaşmak, tekrar denemek ve karşılaşacağınız zorluklara hazır olmak gerekir. Size bu enerjiyi verecek ve başarısızlıklarla savaşmak için motive edecek 11 alıntı paylaşıyoruz.

1) “Unutmayın, şu anki durumunuz son durak değil, en iyisi ile henüz karşılaşmadınız.”

Bazı zamanlarda şu an yaşadıklarımızı geleceğimiz ile karıştırırız, ancak bu doğru değildir. Şimdiki zaman bir hediyedir, bu hediyenin tadını çıkarın. Beklediğiniz sonuçları elde edemeseniz bile sizin için en iyisinin gelmekte olduğunu hatırlayın, derin bir nefes alın ve tadını çıkarın.

2) “Her şeyde olduğu gibi kötü giden bir durumun içinde de mutlaka iyilik saklıdır.”

Yaptığınız hatalardan asla pişmanlık duymayın, her zaman ders çıkarmaya çalışın. Kimse mükemmel değildir. Yaşadığınız kötü durumlar sizi gelecekte yaşayacağınız iyi şeyler için hazırlar. Dünün, bugününüzü ve yarınınızı mahvetmesine izin vermeyin.

3) “Eğer bulunduğunuz noktadan memnun değilseniz, harekete geçin. Unutmayın siz bir ağaç değilsiniz.”

Hayatla ilgili en güzel şey şüphesiz ki değiştirilebilir olmasıdır. Eğer işinizden memnun değilseniz, yeni bir iş arayın. Eğer ilişkinizde boğuluyor gibi hissediyorsanız, ilişkinizi bitirmekten korkmayın. Değişim kaçınılmazdır. Düşünün, kararınızı verin ve hayatınızı olmasını istediğiniz yönde değiştirin.

4) “Eğer son kitabınızı tekrar tekrar okumayı bırakmazsanız, bir sonraki kitabı okuyamazsınız.”

Okuduğunuz son kitap ne kadar kötü olursa olsun, bir başka gün bir başka kitap alıp okumaya başlayabilirsiniz. Kötü bir kitap okudunuz diye kitap okumayı bırakmazsınız değil mi? Aynı şekilde eğer sürekli geçmişinizi düşünür ve pişmanlık duyarsanız hayatta yol almaya cesaret bulamazsınız. Eski hatalarınızdan ders alın ve yeni bir güne neşe ile başlayın.

5) “Eğer bir kapı açılmıyorsa muhtemelen sizin kapınız değildir.”

Hayatta bazen ne kadar çaba gösterirsek gösterelim beklediğimiz sonuçları alamayabiliriz. Hayat bize daima farklı yollar sunar. Eğer yollarınızdan biri kapatılırsa, pes etmeyin. Sadece aynı tutku ve enerji ile bir başka yolu deneyin.

6) “Bazen kendinize bir adım uzaktan bakıp hava almaya ihtiyacınız olur. Kendinize kim olduğunuzu ve nerede olmak istediğinizi hatırlatın.”

Bazen hayatın koşuşturmacası içinde kim olduğumuzu unutabiliyoruz. Bazı zamanlar böylesine kaybolmamız çok normal ancak böyle anlarda derin bir nefes alıp zihninizi temizleyin. Kendinize ve hayallerinize inanın.

7) “Bazen hayatı anlayabilmek için üç yaşında bir çocukla sohbet etmek gerekebilir.”

Yetişkinler olarak kimi zaman çok fazla gerçekçi ve rasyonel davranabiliyoruz ve bu bizi hayatı yanlış yorumlamaya itiyor ve çoğu zaman hayatın basitliğini göremiyoruz. Böyle durumlarda, küçük bir çocukla sohbet etmeyi deneyin. Onun mutluluğu ve umursamazlığı ile şaşkına döneceksiniz.

8) “Sessiz kalın ve dinleyin.”

Her argüman bir cevaba gereksinim duymaz. Kimi zaman zafer anlamsız bir tartışmadan çok uzaktır. Zaman zaman hayatı yanlış yorumladığımızdan bahsetmiştik. Hayatın gerçek anlamı, cevap vermek için değil anlamak için dinlediğimiz kısımda saklıdır.

9) “Bazen çok düşünmeyi bırakıp kalbinizin götürdüğü yere gitmeniz gerekir.”

Çok fazla düşünmek öfke ve hayal kırıklığına neden olur. Kimi zaman kendinizi kapatıp kimsenin sizi yargılamadığı ve yönetmeye çalışmadı bir yere gitmek size çok iyi gelecektir.

10) “İlerlemek için her şeyi anlamak zorunda değilsiniz.”

Bazen tek bir adım size doğru yolu gösterebilir. Her zaman kafanızda çizdiğiniz taslağa uyan bir hayat beklememelisiniz. Anlamlandıramadığınız şeyler olduğunda yolunuza devam edin ve hayatın gizemlerin çözülmesine nasıl izin verdiğini kendiniz görün.

11) “İnanmaktan asla vazgeçmeyin çünkü mucizeler her an gerçekleşebilir.”

Mucizeler gerçekleşir, tek yapmanız gereken onlara inanmak. Başarısız olmak hayallerinizden vazgeçmekten çok daha iyidir. Sadece inanın ve devam edin.
Kaynak.

This post is also available in: English

Kategoriler: Alıntılar, İlham, Motivasyon

Yorumlar (0) Yorum Yap

/