Hayatta Her Zaman Daha Fazla Mükemmellik Getiren Pratik Yollar Vardır

Mükemmellik için gayret etmek, mükemmel olmanız gerektiği anlamına gelmez. Bu, yeteneklerinizi ve becerilerinizi mümkün olan en iyi şekilde kullandığınız anlamına gelir ve küçük adımlar atarak başkalarının önüne geçmenizi sağlar.

Her Zaman Beklenenden Fazlasını Ver

İçinde ne bulunduğuna bakılmaksızın başkalarına yardım etmek, beklentileri aşmak ve onlara hep bir adım gitmek sizi diğerlerinden ayıracaktır. Yaşamınızdaki herkes için – müşteriler, işveren, aile ve kendiniz için daha hızlı, daha iyi ve daha neşeli bir şeyler yapın. 

Yaşamak İçin Bir Tutkunuz Olsun

Yaptığınız gönülsüz girişimler sonuçta size sıradanlık gösterecektir. Yaptıklarınızı günlük yaşamınızın bir parçası yapın yada olduğunuzun bir parçası olun. Tutkulu olabileceğiniz ve hayatınızda mükemmellik yaratmak için bunları kullanabileceğiniz şeyleri araştırın.
Ayrıca, mükemmellik yalnızca bağlılıkla mümkün olduğu için yaptığınız işte tamamen kararlı olun. Ya yaptıklarına tam olarak bağlı kalmanın yolunu ya da başka şeyler yapmak için farklı bir yol bulun.

Yaptığınızın Önemli Olduğuna ve Bir Fark Yaratacağına İnanın

Mükemmelliğin ömrü, sürekli katkıda bulunmaktan gelir. Bütün dünyayı tek başınıza kurtaramazsınız ve hepimiz bir Gandi veya Mandela olamaz, ancak bir kerede bir fark kesinlikle yaratabilirsin. Katkıda bulunacak yollar arayın.
Kendinize, hangi alanda uzmanlığınız ve bilgi birikiminiz varsa o konudaki bir sorunu çözebilir veya çözüm üretmeye çakışarak gelişim sağlayabilirsiniz.

Kendinize Her Zaman Meydan Okuyarak Güven ve Yeterliliğinizi Oluşturun

Hayalinizde peşinde koştuğunuz, olmak istediğiniz kişi, o hayalin gerçekleşmesinden çok daha değerlidir.
Amaç yüksekte ve mutlak en iyi olmak, bunun için kendinizi itin ve sonra da ötesine geçin ve unutmayın ki düşündüğünüzden çok daha yeteneklisiniz.

 Bir Şeye, Bir Şey Üzerine Odaklanın

Zamanınızı planlayın, böylece her işinize ayrı ayrı dikkat verebilirsiniz. TV, cep telefonları, e-postalar, ziyaretçiler ve benzerleri gibi dikkat dağıtıcı şeyleri engelleyin. Kendinize sorun “önemli olan ne, hedefin mi yoksa diğer şeyler mi?”

Her Durumdan Ders Çıkarın ve Başkalarından Öğrenin

Her durumun öğrenme fırsatı vardır; sorunları ve engelleri, büyümek ve mükemmelleşmek için fırsatlar olarak görmek gibi.. Etrafınıza bakın ve bu durumlara rastladığınızda mükemmel olmak için ondan hangi dersleri çıkaracağınızı keşfedin.
Başkalarından güncel bilgiyi anında öğrenmenin yollarını arayın. Başkalarına sorular sorun. Hiçbir şey bilmemekte hiçbir utanç yok, aptalca bir durum yok. Herhangi bir eleştiriyi geri bildirim hediyesi olarak gör.

Kullanılabilir Tüm Araçları Kullanın

Günümüzde hepimiz bilgisayar, internet, telefon gibi pek çok araçtan yararlanabiliyoruz. Unutmayın ki bir araç, size üstünlük sağlayan bir şeydir. Ne olduğunun bir önemi yok sadece sizin için ne yapabileceğine odaklanın.
En iyi denemenizi yapmak için şu an karar vermelisiniz,  bunun sonunda hayatın size geri kazandırdığına hayran kalacaksınız.

Kategoriler: Motivasyon, Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/