Hayallerde Yüzmemek için 5 Madde

Çoğu kişi düşündüğünü ve buna göre plan yaparak karar verdiğini zanneder. Gerçekten öyle mi peki?

1 – Hedefim Ne Sorusu

Hedefim ne sorusunu klasik,herkesin söylediği sıradan bir soru olarak algılamanıza şaşırmam.Ya da zaten hedefim var diyebilirsiniz. Ancak çoğu kişi gerçek anlamda sormuyor bunu. Hedefim ne sorusunu gerçekten kuran kişi; şimdiyi,bir sonraki adımı ve eylemlerini hedefe göre değiştirir. Ancak çoğu kişinin hedefi bir hedeften ziyade;hayal!  Tanıdık geldi mi?

2- Diğerleri Ne yapıyor?

İnzivada olmak,kendini çok iyi sanmak,diğerlerinin boş şeyler yaptığını sanmak çok büyük yanlışlardır. Sizle aynı işle meşgul olanların ne yaptığını kesinlikle takip edin. Kimse sadece kendi ile meşgul olarak başarılı olamaz çünkü haberdar olmak için dışarıya ihtiyaç vardır. Başarılı rakiplerinizi bulun,inceleyin,kendinizi daima güncel tutun.

3 – Neredeyim Sorusu

Neredeyiz? Hangi aşamadayız ve hedefe olan mesafemiz ne? Gerçekten bir planımız varsa bunları biliriz. Bunları takip etmediğimiz vakit zamanın önemi yoktur,kayıp zaman  olarak kayda geçer. Şimdi hangi  seviyede olduğunuzu belirlemek için hedef ile şimdiyi kıyaslayın,eksik yönleriniz için sektörünüze bakışlar atın. 

4 – Planım Ne?

Örneğin önem verdiğiniz bir blogunuz mu var ? Planını belirleyin. Plan olmadan yapılan işler rastgele işlerdir. Planlar değişime uğrayabilir bu önemli değil ama değişime uğraması için önce plan olmalı. Plan yaparken isteseniz de istemeseniz de gerçekci düşüneceksiniz. Plan yapmanın en  güzel yanı budur,kimse plan yaparken kanatları varmış gibi davranmaz. 

https://wphoca.com/is-fikirleri-2019/ tavsiye de bırakalım.

5 – Eyleme Geçin

Eyleme geçmeyen kişi hayallere daha yakındır. Oysa eylemler gerçektir ve hayal ile gerçeği birbirinden ayırır. Eyleme geçmek sizi uykudan uyandırır. Gerçeğin ve bildiğiniz gerçeği kıyasını sağlayarak size tecrübe olarak geri döner. 
Unutmayın,eyleme geçmeden önceki her şey teoridir ! 
Kategoriler: Gelişim

Yorumlar (0) Yorum Yap

/