Gerçek Hayattan Uyarlanan 12 Girişimcilik Filmi

Çoğumuz film izlemeyi severiz. Filmin sonunda ise ama hiç biri gerçek değildi de deriz. Ya gerçek hayatta gerçekten yaşanmış filmlere ne demeli?

Bu listede gerçek hayattan uyarlanan 12 girişimcilik filmini listeledim. Keyifli okumalar.

1. jOBS

Dünyaca ünlü teknoloji şirketi Apple’nin nasıl kurulduğunu merak ediyor musunuz? Arkadaki parlak zihinleri merak ediyor musunuz? İşte o parlak zihinlerden biri göz kamaştırmış olmalı ki şu an o kişinin filminin yazısını yazıyorum. Steve Jobs.
Filmi İzle: https://www.girisimzel.com/icerik/jobs/

2. Yetenek Avcısı

Hindistan ve Amerika’da yaşanmış bir hikaye. Hindistan’daki kriket oyuncularından ikisini Amerika’ya götürüp beyzbol öğretmeye çalışan bir grup insanı anlatan bir filmdir. Eğlenceli ve oldukça ilham vericidir.

Filmi İzle: https://www.girisimzel.com/icerik/yetenek-avcisi/
3. Joy

Cesur kadınların gerçek hikayelerinden ilham alınmış bir film. Joy, eşinden boşanmış ilgi isteyen çocuklarına bakmaya çalışan bir yandanda babasıyla ilgilenmeye çalışan annedir. Bir gün canına tak eder ve yarıda bıraktığı hayallerini gerçekleştirmeye karar verir.

Filmi İzle: https://www.girisimzel.com/icerik/joy/
4. Muhteşem Showman

Muhteşem Showman (Greatest Showman), P.T Barnum 1841 yılında tarihin ilk sirkini icat etmesini ve şov dünyasına adım atmasını anlatan en iyi dram filmlerindendir.

Filmi İzle: https://www.girisimzel.com/icerik/muhtesem-showman/
5. Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu

Ülkemiz için çok değerli biri olup sporda onlarca ödül kazanan dünyaca tanınmış Naim Süleymanoğlu’nun hayat hikayesini anlatmaktadır.

Filmi İzle: https://www.girisimzel.com/icerik/cep-herkulu-naim-suleymanoglu/
6. Kurucu

McDonald’s ın nasıl kurulduğunu anlatan girişimcilik filmidir. Hızlı teslimat yapan restoran kuran iki kardeş ve Ray Kroc’un hikayesini anlatmaktadır.

Filmi İzle: https://www.girisimzel.com/icerik/kurucu/
7. Gandhi

Hindistan tarihinin en önemli insanlarından olan Mahatma Gandhi’nin hayatını anlatıyor. İngiliz sömürüsü olan Hindistan’ı nasıl bağımsız bir devlete dönüştürdüğünü anlatmaktadır. Film 8 dalda Oscar almıştır.

Filmi İzle: https://www.girisimzel.com/icerik/gandhi/
8. 12 Yıllık Esaret

Özgür bir adam olan Solomon Northup’ın New York’tayken kaçırılıp köle olarak satıldığını anlatan biyografi filmidir.

Filmi İzle: https://www.girisimzel.com/icerik/12-yillik-esaret/
9. Müslüm Baba

Müslüm Gürses’in hayatını anlattığı biyografik filmdir.

Filmi İzle: https://www.girisimzel.com/icerik/muslum-baba/
10. Dolemite Is My Name

1975 yapımı Dolemite filminin çekilmesinin arkasındaki ekibin ve başrolündeki Rudy Ray Moore’un hayatına dair biyografik komedi filmidir. Netflix en iyi komedi filmleri arasındadır.

Filmi İzle: https://www.girisimzel.com/icerik/dolemite-is-my-name/
11. Devrim Arabaları

İlk yerli araba Devrim’i üretme işini üstlenmiş 23 mühendisin 142 günlük öyküsünü konu almaktadır. Daha sonra Devrim 2 filmi çekilmiştir.

Filmi İzle: https://www.girisimzel.com/icerik/devrim-arabalari/
Chris ve oğlu, evden zorla çıkartılınca oğluyla beraber zor zamanlar geçirir. Daha sonra Chris, bir hisse senedi brokerlik firmasında ücretsiz stajyerliği kabul eder.
Filmi İzle: https://www.girisimzel.com/icerik/umudunu-kaybetme/


Daha fazla girişimcilik filmleri izlemek istiyorsan Girişimzel’e gidebilirsin. Peki Girişimzel nedir? 
Girişimzel; girişimciler için girişimcilik ile ilgili filmler, diziler, belgeseller, kitaplar, podcastler, YouTube kanalları, eğitimler, yarışmalar ve etkinliklerin listelendiği internet sitesidir. (Girisimzel.com)

This post is also available in: English

Kategoriler: Girişimcilik

Yorumlar (0) Yorum Yap

/