Emma Stone Filmleri: Akademi Ödüllü Oyuncunun En Beğenilen Filmleri

Emma Stone filmleri kimi zaman maceranın kimi zaman aşkın doruklarda yaşandığı filmlerdir. Başarılı oyuncu 1988 yılında dünyaya gelir. Arizona’da büyüyen Stone oyunculuk hayatına 2000 yılında oynadığı Söğütlükte Rüzgar isimli tiyatro oyunu ile başlar. 2005 yılında The New Partridge Family isimli televizyon filmiyle oyunculuğa devam eden Stone 2007 yılında oynadığı Çok Fena filmi ile Genç Hollywood Ödülü’ne layık görülür. Oyunculuk basamaklarını tek tek çıkan başarılı oyuncunun en beğenilen filmlerini sizin için derledik. İyi seyirler dileriz.


1) La La Land – Aşıklar Şehri (2013) | IMDb: 8.0

emma stone filmleri

Yönetmen: Damien Chazelle

Diğer Oyuncular: Ryan Gosling, Amiee Conn, Terry Walters

La La Land, Emma Stone filmleri denilince son zamanlarda akla gelen ilk film haline geldi. Sebestian ve Mia sanat tutkunu iki kişidir. Birbirlerinden habersiz sanat tutkusunun peşinden giden bu ikilinin yolu bir gün trafikte kesişir. Los Angels’ta yolları kesişen ikili hayallerini gerçekleştirmek için birbirine destek olmaya başlar. Sebastian’ın en büyük hayali jazzın yankılandığı bir kulüp açmaktır. Mia ise oyunculuk seçmelerine katılarak kendisini kanıtlayarak oyunculuk kariyerinde tırmanmak istemektedir. İkili bir araya geldiğinde hayallerinden farkında olmadan yavaş yavaş uzaklaşarak hayatlarının bambaşka yönlere evirilmesini izlerler.


2) The Help – Duyguların Rengi (2011) | IMDb: 8.0

emma stone filmleri

Yönetmen: Tate Taylor

Diğer Oyuncular: Viola Davis, Octavia Spencer, Bryce Dallas Howard

Bir proje çevresinde birlikte çalışmaya başlayan 3 kadının öyküsü konu alınır. Eugenia Phelan, aldığı güzel eğitimden sonra yaşıtları gibi evlenip çocuk sahibi olmak istemez. Kendi alanında çalışmak için fırsat kovalayan Phelan’ın amacı iyi bit yazar olabilmektir. Küçük bir gazetede köşe yazarı olarak çalışmaya başlar. Ailesi ise bu durumdan hiç mutlu değildir. Gazetede yazacağı ev işlerinin püf noktaları konulu yazısı için bir arkadaşının evinde hizmetçi olan Aibileen’den yardım ister. Onunla röportaj yaparak öğrendiklerini yazar. Ancak bu esnada dinlediği bazı hikayeler onu bambaşka bir projenin peşine düşürür.


3) The Amazing Spider-Man – İnanılmaz Örümcek Adam (2012) | IMDb: 6.9

inanılmaz örümcek adam

Yönetmen: Marc Webb

Diğer Oyuncular: Andrew Garfield, Rhys Ifans, Sally Field

Peter Parker ailesi tarafından terk edildiği için dayısı ve yengesiyle yaşamaya başlar. Sosyal yaşamda ikili ilişkilerde oldukça zayıf olan Parker “Ben kimim?” sorusunun cevabını aramaktadır. İçinde bulunduğu kimlik bunalımının yanında Gwen Stacy isimli kıza delicesine aşıktır. Gündüzü gecesi onu düşünmekle geçer. Annesi ve babası hakkındaki tüm gerçekleri öğrenmek isteyen Parker babasının eski ortağı Dr. Curt Connor ile karşılaşır. bu karşılaşma onu bir maceraya sürükler.


4) The Amazing Spider-Man 2 – İnanılmaz Örümcek Adam 2 (2014) | IMDb: 6.6

emma stone filmleri

Andrew Garfield and Emma Stone star in Columbia Pictures’ “The Amazing Spider-Man 2.”

Yönetmen: Marc Webb

Diğer Oyuncular: Andrew Garfield, Dane DeHaan, Jamie Foxx

Artık Örümcek Adam olan Peter Parker kahramanlık güçlerinin farkına varır ve sorumluluklarıyla yüzleşir. Bir yandan aşık olduğu kadın Gwen ile ilgilenmeye çalışırken diğer yandan sorumluluklarını yerine getirmek için çalışması gerekir. New York’u korumaya çalışırken New York için büyük bir yaratacak olan Elektro ortaya çıkar. Parker azılı düşmanını alt edip şehrini korumak zorundadır. Bu mücadelede özellikle Gwen’i korumalıdır. Ancak düşmanları Gwen’le tehdit ederek Peter’ı alt etmeye çalışır.


5) Cruella (2021) | IMDb: 7.4

Cruella

Yönetmen: Craig Gillespie

Diğer Oyuncular: Emma Thompson, Joel Fry, Paul Walter Hauser

Cruella, Emma Stone fimleri arasında oldukça ses getiren filmlerden birisidir. Estella oldukça yetenekli bir kızdır. Yaptığı tasarımlarla beğeni toplayıp adını herkese duyurmak en büyük hayalidir. Oldukça zeki ve yaratıcı olan Estella aynı zamanda dolandırıcıdır. İki hırsızla tanışması tüm hayatını değiştirir. Estalla Londra’da kendine bir hayat kurmaya çalışırken korkutucu modacı Barones von Hellman ile tanışır ve beğenisini alır. Ancak bu tanışma Estalla’nın kötü tarafını canlandırır ve Cruella’ya dönüştürür.


6) Birdman – Cahilliğin Umulmayan Erdemi (2014) | IMDb: 7.7

Birdman

Yönetmen: Alejandro González Iñárritu

Diğer Oyuncular: Michael Keaton, Kenny Chin, Jamahl Garrison-Lowe

Birdman serisiyle ünü yakalayan Riggan Brodway’de kendi yöneteceği oyun için hazırlık yapmaktadır. Sahneye çıkmalarına az bir vakit kala oyunculardan birisi sakatlanır. Onun yerine acilen başka bir oyuncu bulması gerekmektedir. Arkadaşlarının önerisiyle bir zamanların unutulmaz oyuncusu Mike Shiner ile anlaşır. Riggan’ın artık yapması gereken tek şey oyunun son hazırlıklarını tamamlamak olması gerekirken Shiner, onun sevgilisi Laura ve mükemmeliyetçi eski eşi Sylvia ile baş etmeye çalışmak zorunda kalır. Oyunla eski ününü yakalamak için elinden geleni yapan Riggan’ı zorlu bir mücadele bekler.


7) Zombieland (2009) | IMDb: 7.6

zombieland

Yönetmen: Ruben Fleischer

Diğer Oyuncular: Woody Harrelson, Jesse Eisenberg, Abigail Breslin

Zombieland, Emma Stone filmleri arasında macerayı doruklarda yaşayacağınız filmlerin başında gelir. Zombi filmleri sadece korku filmi midir? Zombieland komedi ve macera türünde bir zombi filmidir. Dünyayı istila eden zombilerden kaçmak o kadar da kolay değildir. Columbus oldukça korkak biridir. Ancak uyduğu kurallar zombilerden kaçabilmesine olanak tanır ve hayatta kalır. Tallahassee ise zombi avlamayı çok seven ve kalan son Twinkie keklerini yemek için elinden gelen her şeyi yapacak birisidir. Hayatta kalmayı başaran Witchita ve kız kardeşi Little Rock ise insanları soyarak yaşamaya devam etmektedir. Dörtlünün yolu kesişir ve macera başlar.


8) Zombieland 2 (2019) | IMDb:6.7

zombieland 2

Yönetmen: Ruben Fleischer

Diğer Oyuncular: Woody Harrelson, Jesse Eisenberg, Abigail Breslin

Columbus ve takım arkadaşları dünyayı işgal eden zombilere karşı direnmeye devam ediyor. Hem güldüren hem de korkutan Zombieland filminin ikinci filmi tam 10 yıl aradan sonra seyirciyle buluştu.


9) Gangster Squad – Suç Çetesi (2013) | IMDb: 6.7

emma stone filmleri

Yönetmen: Ruben Fleischer

Diğer Oyuncular: Sean Penn, Holt McCallany, Wade Williams

Mickey Cohen oldukça kötü kalpli ve zalim birisidir. 1949 yılında Los Angeles’ı kontrolü altına alan Cohen, uyuşturucu, silah ve kadın ticaretini tek elden yürütmektedir. Cohen bu işleri yaparken mafyaları, polisi ve bazı politikacıları arkasına alır. Polis Departmanı’ndan kimse Cohen’in işlerini zora sokmaz aksine yardımcı olur. Ancak dışarıdan desteğe gelen teğmen John O’Mara ve Jerry Wooters durumdan habersiz Cohen’i köşeye sıkıştırmaya çalışır.


10) Easy A – Adı Çıkmış (2010) | IMDb: 7.0

easy a

Yönetmen: Will Gluck

Diğer Oyuncular: Malcolm McDowell, Patricia Clarkson, Penn Badgley

Adı Çıkmış,Emma Stone filmleri arasında en bilinenlerdendir. Olive kendi halinde takılan bir lise öğrencisidir. Hiç beklenmeyen bir zamanda Olive hakkında bir dedikodu yayılır. Olive’nın ilk cinsel deneyimini yaşadığına dair yayılan söylenti bir anda herkes tarafından konuşulmaya başlanır. Olive ne kadar bu söylentilerin gerçek olmadığını kanıtlamaya çalışsa da kimse ona inanmaz. Tüm bu söylentiler Olive’nin okulun en popüler kızı olmasına sebep olur.


11) The Favourite – Sarayın Gözdesi (2018) | IMDb: 7.5

emma stone filmleri

Yönetmen: Yorgos Lanthimos

Diğer Oyuncular: Olivia Colman, Rachel Weisz, Emma Delves

Sarayın Gözdesi, hem dönem filmleri hem de Emma Stone filmleri arasında en büyük beğeniyi alan filmlerden birisidir. 18. yüzyılın ilk yıllarında Fransa ve İngiltere arasındaki savaş devam ederken Kraliçe Anne’nin sarayda verdiği mücadele de devam eder. Sağlık durumu günden güne kötüye giden Kraliçe Anne’nin gizli sevgilisi Marlborough Düşesi Sarah Churchill onunla ilgilenip ülkeyi yönetmesine yardım eder. Hizmetçi olarak saraya gelen Abigail, Leydi Sarah tarafından çok sevilir. Sarah, Abigail’i koruması altına alır. Sarah’ın işleri yoğunlaştığı için Kraliçe Anne ile ilgilenme görevini Abigail’e devreder. Fazlasıyla güce sahip olan Abigail sarayda istediğini yaptırmaya başlar.


12) Crazy, Stupid, Love – Çılgın Aptal Aşk (2011) | IMDb: 7.4

emma stone filmleri

Yönetmen: Glenn Ficarra, John Requa

Diğer Oyuncular: Steve Carell, Ryan Gosling, Julianne Moore

Cal Weaver mükemmel bir işe ve eve sahiptir. Çocukluk aşkı Emily evlenerek mutlu bir evliliğe ve harika çocuklara sahip olur. Dışarıdan bakıldığında her şey harika gibi görünmektedir. Ancak Emily, Cal’ı aldatmaktadır. Cal barda Jacob isimli bir çapkınla tanışır. Jacob, Cal’a flörtleşmeyi öğretir. Hem bekarlığa alışmaya çalışan hem de çocuklarıyla arasında güzel bir bağ kurmaya çalışan Cal kendini bir aşk üçgeninin ortasında bulur.


13) Magic in the Moonlight – Ay Işığındaki Sinir (2014) | IMDb: 6.5

emma stone filmleri

Yönetmen: Woody Allen

Diğer Oyuncular: Colin Firth, Marcia Gay Harden, Eileen Atkins 

Stanley başarılı bir illüzyonisttir. Bir gün çocukluk arkadaşı Howard Burkan ısrar eder ve malikânelerini ziyareti kabul eder. Buradaki amacı medyum Sophie’yı gözlemleyerek numaralarını öğrenmektir. Kendini bir iş insanı olarak tanıtır ve Sophie’ye yakınlaşmaya çalışır. Amacı Sophie’nin medyumluk güçleriyle insanları kandırıp kandırmadığını öğrenmektir. Sophie’yi kandırmaya çalışsa da Sophie’nin güzelliği karşısında ona aşık olmadan planını yürütmesi oldukça zorludur.


14) Irrational Man – Mantıksız Adam (2015) | IMDb: 6.6

Irrational Man

Yönetmen: Woody Allen

Diğer Oyuncular: Joaquin Phoenix, Parker Posey, Jamie Blackley

Felsefe profesörü olan Abe Lucas duygusal olarak çökmüş, orta yaş bunalımına girmiş bir haldedir. Küçük bir kasabaya taşınan Lucas ile dersini alan Jill Pollard arasında bir arkadaşlık başlar. Jill, sevgilisiyle yaşamaktadır. Üstelik sevgilisiyle çok da mutludur. Ancak Abe’den de hoşlanmaya başlar.

This post is also available in: English

Kategoriler: Film & Dizi

Yorumlar (0) Yorum Yap

/