Dünyada En Fazla Beyin Göçü Alan ve İş İmkanları En İyi Olan 10 Ülke

Cazip çalışma olanakları ve dolgun maaş avantajları ile iyi iş imkanlarına sahip olan ülkelere her yıl bir sürü beyin göçü yaşanıyor. Sosyal hakları ile öne çıkan bu ülkeler aynı zamanda yüksek hayat standartları ile de birçok çalışanın hayalini süslüyor.
Son yıllarda en çok beyin göçü alan ve iş standartlarının yüksek olduğu 10 ülkeyi sizin için sıraladım.

1) Norveç

Kuzey Avrupa’nın gelişmiş ülkelerinden biri olan Norveç’te iyi sosyal haklarla birlikte yüksek ücretlere iş bulabilirsiniz. Ancak Norveç’te iş bulabilmenin en önemli kriteri, herhangi bir alanda uzman seviyesinde olma koşuludur.

2) Kanada

Çok kültürlü yapısı ile Kanada farklı ülkelerden gelenlere iş kapısını sonuna kadar aralayan ülkelerden biri. Kanada’yı cazibe merkezi yapan; gelişmiş standartları ve yine sosyal hakların fazlalığıdır.

3) ABD

Çalışma hayatına katılım oranı %70’in üzerinde olan ABD, herkesin çalışmak için hayallerini süsleyen bir ülke. Adil çalışma koşulları yanında düşük işsizlik oranı ve saatlik çalışabilme gibi avantajlı yanları ile ABD iş alanında iyi bir alternatif.

4) Avustralya

Yaşam standartlarının üst düzeyde olduğu Avustralya, sahip olduğu güçlü ekonomisi ile de dikkat çeken bir ülke. Ayrıca yine işsizliğin en az olduğu ülkelerden biri.

5) İsviçre

Gelişmiş ekonomi dendiğinde dünyada akla gelen ilk ülkelerden biridir İsviçre. Burada işten çıkarılma son derece düşük, %80’e yakın bir çalışan oranına sahip olan ülkede 25 binin üzerinde iş kolu mevcut.

6) İngiltere

İngiltere, dünyada en fazla iş koluna sahip olan ülkelerden biri ve 800 bin farklı iş kolu bulunuyor. İşsizlik sorununun az olduğu ülkede, farklı kültürlerden gelen insanlar rahatlıkla iş bulabiliyor.

7) Çin

Dünyanın en kalabalık nüfusuna sahip olan Çin’de on binlerce iş kolu için kalifiye çalışanlara ihtiyaç duyuluyor. İş ve sosyal hakların zengin olduğu ülkede ekonomi giderek güçlenmeye devam ediyor.

8) Almanya

Avrupa’nın güçlü ekonomilerinden biri sahip olan Almanya, yabancı çalışana ihtiyaç konusunda çok fazla iş alanı olan ülkelerden biridir. İş ve sosyal standartların tatmin edici olduğu ülke, eğitim kalitesi ile de dikkat çekiyor.

9) İrlanda

Dünyadaki önemli teknoloji şirketlerine ev sahipliği yapan önemli bir ülke İrlanda. Milli gelir bakımından da Avrupa’daki en iyi ülkelerden biri.

10) Katar

İnşaat, mühendislik ve sağlık alanında iş olanaklarına sahip bir ülke olan Katar’da dolgun maaşlı ve sosyal hakların iyi olduğu bir iş bulmak çok da zor değil.
Kategoriler: Kariyer

Yorumlar (0) Yorum Yap

/